Dokumentalny 1997

Przedstawiamy listę 206 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok konia 6.7

Zapis trasy koncertowej Neila Younga i jego zespołu "Crazy Horse". Fragmenty koncertów są przeplatane starymi i nowymi zdjęciami zza kulis. Rozmowy, jakie prowadzi z muzykami reżyser Jim Jarmusch, dotykają praktycznie wszystkich aspektów życia i działalności zespołu.

Ciężar nieważkości

Dokument przedstawia kulisy lotu w kosmos pierwszego polskiego kosmonauty. Mirosław Hermaszewski opowiada o przygotowaniach i samym, ośmiodniowym pobycie na orbicie na radzieckim statku Sojuz 30 w 1978 roku. Jednocześnie przedstawione zostały wydarzenia i układy polityczne panujące w tamtych czasach, oparte o unikalne materiały archiwalne.


Trekkies

Dokument próbujący odpowiedzieć na czym polega niebywała popularność serialu "Star Trek". Pojęcie "Trekkies" funkcjonuje w USA, gdzie oznacza wszystkich miłośników serialu. Na film składają się wywiady z ludźmi, na których ten cykl wywarł ogromny wpływ, spotkania z członkami licznych fanklubów oraz wypowiedzi twórców serialu.

Rock Bitch

Film dokumentujący działalność nieistniejącej już żeńskiej grupy rockowej, która była bardziej znana z seksualnych ekscesów na scenie, niż z muzyki. Wywiady z członkiniami grupy są przeplatane fragmentami z koncertów.

Wild Man Blues 6.3

Słowa kluczowe