Dokumentalny 2001

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 679 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Skrecz

7,2
"Scratch" to wspaniały obraz muzyczny o życiu nocnych klubów i ich DJ-ów. Ten film to możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy nt. subkultury, o której tak naprawdę niewiele wiemy. Film wypełnia półtorej godziny świetnej, hiphopowej muzyki i rozmowy z najlepszymi DJ-ami, wśród których są m.in.: DJ Q-Bert, DJ Shadow i Mix Master Mike z zespołu Beastie Boys. "Scratch" pokazuje na czym polega "scratchowanie". "Scratch" opowiada nie tylko o "scratchowaniu". W swej formie próbuje ukazać na czym ta sztuka polega. Mamy tu więc np. montaż miksowany: początkowo film jest spowalniany, by potem gwałtownie przyspieszyć, a przyśpieszenie to jest kilka razy z rzędu powtarzane. [opis dystrybutora]


Film opowiada historię i rozwój wielu firm kręcących się przy systemie GNU/Linux, ideologię która za tym stoi i sens tego wszystkiego. W filmie występują takie osobistości jak Richard Stallman (Free Software, projekt i licencje GNU), Linus Torvalds (kernel Linux), Bruce Persen i Eric Raymond (Ruch Open Source), Michael Tieman (Cygnus Solutions), Larry Augustin (VA Linux Systems), Brian Behlendorf (Apache Project), Donnie Barnes (Red Hat Software), Frank Hecker (inżynier Netscape)...
Błękitna planeta jest pierwszą serią we wszechstronny sposób przedstawiającą historię naturalną oceanów. Nadzwyczajne zdjęcia odsłaniają najgłębiej skrywane, te najbardziej przerażające i te najcudowniejsze sekrety mórz i oceanów. Wkroczcie do świata, którego piękno zapiera dech, poznajcie nowe stworzenia, odwiedźcie nieznane środowisko i bądźcie świadkami nigdy wcześniej nie sfilmowanych walk o przetrwanie. Fantastycznym zdjęciom towarzyszy wspaniała muzyka skomponowana przez zdobywcę prestiżowych nagród George'a Fentona.
Jest to dokument opowiadający historię skateboardingu w latach 70-tych oraz losy grupy Z-Boys, która była prekursorem w tej dyscyplinie. Film zawiera nie tylko materiały archiwalne, ale także współczesne wypowiedzi osób należących niegdyś do klanu.
James Nachtwey jest fotografem wojennym. Od dwudziestu lat podróżuje po świecie i relacjonuje wstrząsające i szokujące wydarzenia ze stref walk. Dokument przedstawia jest ciężką i niebezpieczną pracę.
Poznaj następców dinozaurów - najbardziej niesamowite stworzenia jakie kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę. Wykorzystując unikalne połączenie odkryć historii naturalnej i zaawansowanych technik animacji komputerowej twórcy "Wędrówki z bestiami" odkrywają przed nami proces ewolucji ssaków aż do pojawienia się naszych praprzodków – australopiteków. Zobacz mięsożerne świnie rozmiarów nosorożca, konia wielkości kota, zjedzonego przez ptaka dorównującego wysokością dorosłemu człowiekowi i szablozębne koty z kłami wielkości noża...
DVD z urodzinowego koncertu Motörhead z Brixton Academy w Londynie, wśród gości m.in. Brian May, Eddie "Fast" Clarke, Whitfield Crane, Doro oraz fragmenty wielkiego show z festiwalu Wacken Open Air. Jako dodatki mamy tego galerię zdjęć, grę wideo, wywiady, teledyski, fotografie zza kulis oraz wcześniej nie publikowany utwór akustyczny.
Kolejny, po "Mikrokosmosie", film znanego francuskiego producenta Jacquesa Perrin, którego tematem jest fascynujący świat przyrody – widziany z perspektywy lotu ptaka. Film urzeka pięknymi zdjęciami, które realizowane były na wszystkich kontynentach przez ponad trzy lata.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…