Etiuda 2009

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 45 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Etiuda z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Androgeniczny starzec, który mieszka w domu po matce, prowadzi sterylne życie z dala od ludzi, z nikim się nie kontaktując. W jego życiu nagle pojawia się dawno nie widziana córka. Żeby odbudować z nią relację, musiałby całkowicie złamać swoje zasady. Czy będzie w stanie zapłacić wysoką cenę w zamian za kontakt z człowiekiem?
Juergen to nękany wewnętrznymi demonami prowokator, bez przeszłości, które urojenia o wielkości pchają do Anglii, by tam znaleźć swe miejsce w historii. Jest to historia człowieka oświeconego, a jednocześnie gubiącego się w rzeczywistości.
Wiktor nie może spać, więc błąka się po mieście. Spotyka kilku przyjaciół, także kilku nieznajomych. Podczas tej wędrówki szuka czegoś... Tak jak i reszta z nas.


Dokładne, intymne stadium rozpadu rodziny w obliczu kryzysu finansowego. Bezkompromisowe spojrzenia na każdy detal procesu niszczenia więzi, rozkładu uczuć, a także obraz tego jak w najmniejszej komórce społecznej traktowane są kobiety.
Młody mężczyzna spóźnia się na pogrzeb swojej ciotki, odbywający się w małej wiosce położonej w centralnej Polsce. Na miejscu musi odpierać uszczypliwości ze strony kilku kobiet, bowiem jako osoba z zewnątrz naruszył porządek hermetycznej społeczności. Gdy ucieka mu ostatni autobus, nie ma innego wyjścia, jak zostać na noc.
„Lunatycy” to opowieść o tym, że prawdziwa miłość jest cenniejsza niż wszystkie włosy na głowie. Fryzjer Rafał nie akceptuje rozpadu swojego związku z zapracowaną Kamą i wciąż mieszka u jej rodziców - znerwicowanego, wiecznie drepczącego w miejscu byłego esbeka oraz jego żony, która nieustannie walczy ze szczurem w kuchni. Pewnego dnia w salonie fryzjerskim Rafała pojawia się Majka, która wywróci jego świat do góry nogami.
Tam, gdzie słońce się nie spieszy, znajduje się mała wieś. Zwyczajni ludzie wiodą tutaj swoje przeciętne życie, każdego niewiarygodnie zwyczajnego dnia. Ludzie się tu znajdują gdzieś pomiędzy życiem, naturą i śmiercią.
Remigiusz jest masażystą z pasją. Jego pasją jest dźwięk. Przemierzając Łódź w drodze do pracy Remigiusz przygotowuje mapę dźwiękową miasta.
Oto mała symfonia wielkiego miasta: geometryczny porządek zostaje zakłócony nagłym wtargnięciem graffiti, a czerń i biel muszą ustąpić miejsca kolorowej plamie. Peiperowskie "miasto, masa i maszyna" uginają się pod naporem kapryśnego, anarchizującego żywiołu. Wszystko znajduje się w nieustannym ruchu, a wraz z pojawieniem się intruza, zaczyna pulsować nowym muzycznym rytmem. Autorski wideoklip do muzyki słynnego duetu jazzowo-hiphopowego The Herbaliser z Londynu.
Noc w Hebronie. 15-letni Samer wybiera się ze swoją starszą siostrą Ayat odebrać dyplom z palestyńskiego uniwersytetu. Kluczą między domami pobratyńców, wąskimi uliczkami wśród mniej przyjaznym osadników, a także unikając spotkania z napastliwymi reporterami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…