Kostiumowy 2008

Przedstawiamy listę 5 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Księżna 7.2

Księżna Georgiana Cavendish (Kiera Knightley) wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Greya. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Rozważna i romantyczna 7.2

Rozważna i romantyczna to opowieść o siostrach Eleonorze i Mariannie Dashwood – dwóch młodych kobietach całkiem odmiennie postrzegających życie i miłość. Panny Dashwood po stracie ukochanego ojca zostają bez grosza. Zmuszone są wraz z matką i najmłodszą siostrą opuścić piękną rezydencję Normand Park, jednakże przed wyjazdem Eleonora ma okazję poznać mężczyznę o nienagannych manierach – Edwarda Ferrarsa.

Kochanice króla 7.3

Oparta na bestsellerowej powieści Philippy Gregory pasjonująca opowieść o miłości, intrydze i zdradzie, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń w XVI-wiecznej Anglii. Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do małżonki Katarzyny Aragońskiej, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan, jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie młode i wykształcone siostry – Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla (Eric Bana (I)), tak, by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Jego serce zdobywa Maria, która zostaje królewską nałożnicą i rodzi mu syna. Jednak przebiegła i chorobliwie ambitna Anna nie ustaje w walce o przychylność władcy. Bez skrupułów i metodycznie realizuje swój plan: ma zamiar zostać królową Anglii.


Tess D'Urbervilles 7.5

Tess, młoda dziewczyna ze wsi odkrywa, że wywodzi się z rodu D'Urberville. Tak poznaje dziedzica Aleca, co jednak prowadzi do tragedii i zmienia życie Tess na zawsze.

Mała Dorrit 7.2

Amy Dorrit spędza całe dnie na opiece nad swoim ojcem (brat Amy to obibok, a siostra jest zapatrzona w siebie), wieloletnim rezydentem więzienia dla dłużników - Marshalsea, z czego jest bardzo dumny. By zarobić na jedzenie, Amy zaczyna pracę u bardzo niemiłej pani Clennam. Jej świat zaczyna wywracać się do góry nogami, gdy poznaje Arthura Clennama, który wraca zza morza, by odkryć tajemnicę rodzinnego spadku.

Słowa kluczowe