Romans 1939

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przeminęło z wiatrem 8.8

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Dyliżans 6.9

Adaptacja opowiadania Ernesta Haycoxa "Dyliżans do Lordsburga". Wspólna podróż grupki ludzi. Jest wśród nich prawdziwy symbol nieokiełznanego Zachodu, odważny i niezależny kowboj, dziewczyna z saloonu, szuler, dystyngowana dama - nieomylny znak nadchodzącej cywilizacji i miejscowy pijaczyna. Niespodziewany napad Indian ujawnia prawdziwe cechy charakteru poszczególnych osób.

Włóczęgi 7.5

Ostatni ukończony film z udziałem dwóch legendarnych lwowskich „batiarów” – Szczepka i Tońka. Dwaj bohaterowie żyją z ulicznych występów, prowadząc koczowniczy tryb życia. Trafia do nich Krysia, sierota znajdującą się pod opieką despotycznej babki. Baronowa von Dorn chcąc odnaleźć wnuczkę, wysyła listy gończe i obiecuje wysoką nagrodę. Tońko wydaje Krysię, w efekcie czego zostaje odesłana na ekskluzywną pensję. Znajduje się tam także Tadzik, który szybko trafia do serca dziewczyny. Całej romantycznej przygodzie czynnie kibicują Szczepko i Tońko.


Mroczne zwycięstwo 7.0

Dr Frederick Steele wykrywa u Judith Traherne nowotwór mózgu. Po operacji Judith zakochuje się w swoim lekarzu. Doktor wyjawia jej sekretarce, że guz będzie miał nawroty i w końcu doprowadzi do śmierci. Kiedy Judith dowiaduje się o tym, wpada w stan maniakalno - depresyjny. Jej trener jeździectwa, który potajemnie żywi do niej uczucia, namawia ją, by spróbowała jak najpełniej wykorzystać pozostały jej czas. Judith wychodzi za mąż za Steele'a, który zamierza wynaleźć lekarstwo na jej chorobę. Pewnego dnia pogarszający się wzrok daje znać Judith, że wkrótce umrze.

Tylko aniołowie mają skrzydła 6.0

Odważni amerykańscy lotnicy na szybkich samolotach starają się z całych sił zarobić pieniądze w pocztowych liniach lotniczych Geoffa Cartera (Cary Grant). Zgrany kolektyw rozlokowuje się na jednym z lotnisk Peru. Oprócz pracy wybuchają tutaj ludzkie i miłosne namiętności. Sławnej trójce najlepszych pilotów podoba się piękna Bonnie (Jean Arthur), ale ona jest zakochana w Geoffie, który nawet nie zauważa dziewczyny...

Ninoczka 7.0

Trzech radzieckich towarzyszy z Moskwy, chcąc zdobyć fundusze na zakup sprzętu rolniczego, przybywa do Paryża z klejnotami rosyjskiej księżnej, Swany. Świadkiem ich wizyty u jubilera jest zaprzyjaźniony z księżną hrabia Rakonin, który natychmiast jej tę wiadomość przekazuje. Hrabia Leon, zakochany w księżnej, obiecuje z kolei odzyskać rodowe klejnoty. W tym celu zaprzyjaźnia się z radzieckimi towarzyszami i pokazuje im nocne życie Paryża. Komisarze dają się na tyle zauroczyć, że kompletnie zapominają o misji z jaką tu przybyli. Tymczasem zaniepokojona Moskwa wysyła na kontrolę agenta specjalnego, Ninę Jakuszową, z zadaniem zbadania dlaczego misja do tej pory nie została zrealizowana.

Brzask 7.0

François (Jean Gabin), sympatyczny pracownik fabryki, zabija Valentina (Jules Berry) z pistoletu. Zamknął się w swoim pokoju i zaczyna przypominać sobie, jak doszło do ​​morderstwa. Pewnego razu spotyka młodą kwiaciarkę Françoise (Jacqueline Laurent) i zakochuje się w niej. W tym samym czasie rywalizuje z treserem psów Valentinem i zostaje uwikłany niejasną sytuację z jego asystentką Clarą (Arletty).

Biały murzyn 8.0

Antoni jest biednym studentem medycyny. Podczas pobytu w rodzinnych stronach poznaje hrabiankę Jadwigę. Nie jest to szczęśliwa znajomość, gdyż od samego początku młody adept medycyny natrafia na kpiny i lekceważenie ze strony damy. Mimo to jest nią zafascynowany. Jego beznadziejna miłość nie ma szans powodzenia, ponieważ hrabina planuje już ślub z Zygmuntem. Tragedia niszczy plany Jadwigi, narzeczony ginie w wypadku, a ona zostaje sama w ciąży. Hrabia Lipski, ojciec dziewczyny, chcąc ratować sytuację, proponuje ślub z Antonim. To rozwiązanie powoduje jeszcze większą niechęć Jadwigi do niego.

Kłamstwo Krystyny 8.3

Żyjąca tylko ze starym ojcem Krystyna prowadzi dom i pracuje jako skromna urzędniczka. Los się jednak odmienia. Dziewczyna dostaje pracę w firmie, a jeden z klientów – Jan Merlecki – zdobywa jej serce. Dość szybko sprawy się jednak komplikują. Anonimowy telefon do rodziców ukochanego, a w następstwie ich interwencja, aby nie dopuścić do małżeństwa młodych, skłaniają Krystynę do podjęcia dramatycznej decyzji.

20,000 Men a Year

Pilot nie słucha poleceń, wykonuje niebezpieczne manewry i w rezultacie traci pracę. Wtedy rozpoczyna się nabór do szkoły latania. Nasz bohater zapisuje się na szkolenie. Rząd ma nadzieję, że dzięki temu programowi rocznie przybędzie 20000 nowych pilotów...

Słowa kluczowe