Romans 1967

Przedstawiamy listę 82 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Absolwent 7.9

Benjamin Braddock skończył szkołę i przyjechał na wakacje do rodziców. Spotyka panią Robinson, odwozi ją do domu i zaczyna się ich romans. Przypadkowo dowiaduje się o ich związku córka pani Robinson i zaczynają się komplikacje. Początkowo Benjamin próbwał odsunąć od siebie Elanie Robinson, którą rodzice wybrali mu na żonę, ale z czasem zauważa, że jest w niej rzeczywiście zakochany.

Camelot 9.0

Tytułowy Camelot to zamek, w którym rycerze króla Artura zasiadają przy okrągłym stole. Król chce przerwać krwawe wojny prowadzone przez zwaśnione hrabstwa. Do rycerzy Artura dołącza Francuz Lancelot du Lac, mistrz władania kopią i mieczem. Lancelot szybko podbija serce królowej Ginewry, a ich romans powoduje rozłam wśród rycerzy...

Powrót rewolwerowca 7.0

Rewolwerowiec Ben Wyatt (Robert Taylor) zaraz po wyjściu z więzienia, zgadza się pomóc młodej meksykańskiej dziewczynie Anisie (Ana Martín) pomścić śmierć rodziców, którzy zostali zamordowani na ich ziemi.


Boso w parku 7.0

Robert Redford gra "Pana Poważnego", a Jane Fonda jego młodą żonę, która ponad wszystko przedkłada dobrą zabawę. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piatym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zamienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełninych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i flirtujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?

Hrabina z Hongkongu 7.1

Obserwujemy perypetie rosyjskiej emigrantki, hrabiny Nataszy (Sophia Loren), którą los zmusza do podjęcia najstarszego zawodu świata w Hong Kongu; na statku pasażerskim w porcie dostaje się do kabiny bogatego Amerykanina Ogdena (Marlon Brando), od którego próbuje za pomocą szantażu uzyskać pomoc w dostaniu się do USA. Ponieważ Ogden okazuje się nadzwyczaj odporny na kuszące wdzięki bohaterki, efektem ich spotkania jest przezabawne qui-pro-quo.

Czarownice 6.5

Pięć krótkich opowiadań, zestawionych dość przypadkowo, zajmujących się rolą kobiety w społeczeństwie.

Panienki z Rochefort 8.0

Delphine (Catherine Deneuve) i Solange (Françoise Dorléac) to dwie siostry mieszkające w Rochefort. Delphine jest zainteresowana tańcem, a Solange komponuje i uczy się gry na fortepianie. Maxence (Jacques Perrin) jest poetą i malarzem. Teraz odbywa służbę wojskową. Simon (Michel Piccoli) ma sklep muzyczny, opuścił Paryż kilka miesięcy temu, aby wrócić tu, gdzie zakochał się 10 lat temu. Wszyscy szukają miłości, szukają siebie nawzajem, nie mając świadomości, że ich idealny partner jest tak bardzo blisko.

Anna Karenina 8.0

Tragiczna historia miłości i zdrady. Los kobiety, która dla namiętności zdecydowała się nieodwołalne zmienić swoje dotychczasowe życie. Anna Karenina nie jest w stanie zrezygnować ze swoich uczuć do ukochanego, odrzuca moralność świeckiego społeczeństwa, próbując obronić swoje prawo do miłości. Mąż rozdziela Annę z synem, jej znajomi odwracają się od niej...

Dolina lalek

Historia opowiadająca losy trzech atrakcyjnych kobiet. Wszystkie pracują w show biznesie wiążąc z tym nadzieje na osiągnięcie życiowego sukcesu. Ich wyobrażenia rozmijają się jednak z rzeczywistością. Stresująca praca, ciągłe napięcia prowadzą do załamań nerwowych, narkotyków, alkoholizmu i niepowodzeń w życiu osobistym. Nie wszystkie mają siłę, by stawić temu czoła.

Żenia, Żenieczka i katiusza 8.0

Żenia Kołyszkin to kilkunastoletni chłopak, który prosto ze szkoły poszedł na wojnę, ale nie przestał jeszcze naiwnie patrzeć na życie poprzez pryzmat literatury i małych, szkolnych spraw. Żenieczka jest urodziwą blond telegrafistką, do której smali cholewki cała bateria, a Żenia kocha się w niej z całą pasją pierwszego uczucia. Katiusza - wiadomo - jedna ze sławnych, śmiercionośnych armat, którą Żenia niechcący uruchomił, wyobrażając sobie, że jest dowódcą i wydaje rozkazy oraz zagrzewa oddział do boju. Byłby został za to odesłany do karnej kompanii, gdyby się nie okazało, że za coś znów innego należy mu się wysokie odznaczenie. Żenia przez cały czas swojej wojennej kariery buja w obłokach, toteż przytrafiają mu się przygody dziwne, groźne i śmieszne.

Słowa kluczowe