Romans 1967

Przedstawiamy listę 81 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Absolwent 7.9

Dustin Hoffman w swojej pierwszej roli. Młody mężczyzna kończy z wyróżnieniem szkołę i zaczyna szukać swojego miejsca w życiu. Zaplątany w dwuznaczny romans z piękną i pełną seksu, ale dużo od niego starszą kobietą (Anne Bancroft), nie potrafi jednoznacznie wybrać między atrakcyjną kochanką, a jej uroczą, młodziutką córką (Katharine Ross (I)).

Camelot 9.0

Tytułowy Camelot to zamek, w którym rycerze króla Artura zasiadają przy okrągłym stole. Król chce przerwać krwawe wojny prowadzone przez zwaśnione hrabstwa. Do rycerzy Artura dołącza Francuz Lancelot du Lac, mistrz władania kopią i mieczem. Lancelot szybko podbija serce królowej Ginewry, a ich romans powoduje rozłam wśród rycerzy...

Powrót rewolwerowca 7.0

Ben Watt zostaje poproszony przez swojego dawnego przyjaciela o pomoc. Niestety, gdy przyjeżdża na jego ranczo zastaje tam tylko zgliszcza i trupy. Jak się okazuje strzelaninę przeżyła jedynie jego córka Anisa. Ben postanawia więc ją odszukać i gdy wskaże mu zabójców, rozprawić się z nimi. Po drodze Watt ratuje uciekającego przed pościgiem Lee Suttona. Wkrótce na jaw wychodzi, że to starszy brat Lee jest zabójcą.


Boso w parku 8.0

Robert Redford gra "Pana Poważnego", a Jane Fonda jego młodą żonę, która ponad wszystko przedkłada dobrą zabawę. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piatym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zamienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełninych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i flirtujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?

Hrabina z Hongkongu 7.8

Pewnego razu amerykański polityk Ogden Mears, podczas rejsu z Hong Kongu na Hawaje, znajduje w swojej kajucie rosyjską hrabinę. W czasie podróży zakochuje się w niej, lecz ma mały problem. Na Hawajach czeka jego żona. Rozwód nie wchodzi w grę, ponieważ mógłby zaprzepaścić jego szanse w wyborach. W rolach głównych Marlon Brando i Sophia Loren.

Czarownice 6.5

Pięć krótkich opowiadań, zestawionych dość przypadkowo, zajmujących się rolą kobiety w społeczeństwie.

Panienki z Rochefort 8.0

Delphine (Catherine Deneuve) i Solange (Françoise Dorléac) to dwie siostry mieszkające w Rochefort. Delphine jest zainteresowana tańcem, a Solange komponuje i uczy się gry na fortepianie. Maxence (Jacques Perrin) jest poetą i malarzem. Teraz odbywa służbę wojskową. Simon (Michel Piccoli) ma sklep muzyczny, opuścił Paryż kilka miesięcy temu, aby wrócić tu, gdzie zakochał się 10 lat temu. Wszyscy szukają miłości, szukają siebie nawzajem, nie mając świadomości, że ich idealny partner jest tak bardzo blisko.

Anna Karenina 8.0

Tragiczna historia miłości i zdrady. Los kobiety, która dla namiętności zdecydowała się nieodwołalne zmienić swoje dotychczasowe życie. Anna Karenina nie jest w stanie zrezygnować ze swoich uczuć do ukochanego, odrzuca moralność świeckiego społeczeństwa, próbując obronić swoje prawo do miłości. Mąż rozdziela Annę z synem, jej znajomi odwracają się od niej...

40 karabinów 5.0

Ameryka Północna. Po zakończeniu wojny secesyjnej olbrzymie terytoria Arizony stają się terenem walki Apaczów, dowodzonych przez Cochisa, z białymi osadnikami, którym wódz Indian poprzysiągł śmierć. Rodziny, które przeżyły, zmuszone są udać się do Apache Pass pod opiekę wojska. Osadników eskortują żołnierze. Dowódcą jednego z oddziałów jest bezwzględny kapitan Coburn. Kolumna osadników i żołnierzy dociera w końcu do obozu, choć u celu zostaje zaatakowana przez Indian i nie obywa się bez strat. Ale i tu sytuacja nie jest najlepsza - brakuje broni. Na szczęście ma nadejść transport 40 karabinów, ale aby go odebrać trzeba się przedrzeć się przez tereny opanowane przez Apaczów. Misji podejmuje się Coburn.

Żenia, Żenieczka i katiusza 9.0

Żenia Kołyszkin to kilkunastoletni chłopak, który prosto ze szkoły poszedł na wojnę, ale nie przestał jeszcze naiwnie patrzeć na życie poprzez pryzmat literatury i małych, szkolnych spraw. Żenieczka jest urodziwą blond telegrafistką, do której smali cholewki cała bateria, a Żenia kocha się w niej z całą pasją pierwszego uczucia. Katiusza - wiadomo - jedna ze sławnych, śmiercionośnych armat, którą Żenia niechcący uruchomił, wyobrażając sobie, że jest dowódcą i wydaje rozkazy oraz zagrzewa oddział do boju. Byłby został za to odesłany do karnej kompanii, gdyby się nie okazało, że za coś znów innego należy mu się wysokie odznaczenie. Żenia przez cały czas swojej wojennej kariery buja w obłokach, toteż przytrafiają mu się przygody dziwne, groźne i śmieszne.

Słowa kluczowe