Romans 1967

Przedstawiamy listę 81 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Absolwent 7.9

Absolwent traktuje o przepaści dzielącej pokolenie rodziców i ich dzieci, jak również o poszukiwaniu właściwego celu w życiu, co czyni go nadzwyczaj uniwersalnym i wciąż aktualnym. Niezapomniane piosenki w wykonaniu duetu Simona i Garfunkela oraz genialne aktorstwo (Anne Bancroft jako uwodzicielska pani Robinson), sprawiają, że jest to dzieło, o którym nie sposób zapomnieć.

Camelot 9.0

Tytułowy Camelot to zamek, w którym rycerze króla Artura zasiadają przy okrągłym stole. Król chce przerwać krwawe wojny prowadzone przez zwaśnione hrabstwa. Do rycerzy Artura dołącza Francuz Lancelot du Lac, mistrz władania kopią i mieczem. Lancelot szybko podbija serce królowej Ginewry, a ich romans powoduje rozłam wśród rycerzy...

Powrót rewolwerowca 7.0

Rewolwerowiec Ben Wyatt (Robert Taylor) zaraz po wyjściu z więzienia, zgadza się pomóc młodej meksykańskiej dziewczynie Anisie (Ana Martín) pomścić śmierć rodziców, którzy zostali zamordowani na ich ziemi.


Boso w parku 7.5

Robert Redford gra "Pana Poważnego", a Jane Fonda jego młodą żonę, która ponad wszystko przedkłada dobrą zabawę. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piatym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zamienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełninych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i flirtujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?

Hrabina z Hongkongu 7.1

Amerykański milioner płynący z Hongkongu do Honolulu, znajduje w swej kabinie rosyjską hrabinę. Bez paszportu i bez pieniędzy pragnie ona dostać się do Stanów. Wśród kłótni i małych skandali rodzi się między nimi uczucie... Ostatni autorski film 76 - letniego Chaplina, film inspirowany życiem rosyjskiej emigracji końca lat 20.

Czarownice 6.5

Pięć krótkich opowiadań, zestawionych dość przypadkowo, zajmujących się rolą kobiety w społeczeństwie.

Panienki z Rochefort 8.0

Delphine (Catherine Deneuve) i Solange (Françoise Dorléac) to dwie siostry mieszkające w Rochefort. Delphine jest zainteresowana tańcem, a Solange komponuje i uczy się gry na fortepianie. Maxence (Jacques Perrin) jest poetą i malarzem. Teraz odbywa służbę wojskową. Simon (Michel Piccoli) ma sklep muzyczny, opuścił Paryż kilka miesięcy temu, aby wrócić tu, gdzie zakochał się 10 lat temu. Wszyscy szukają miłości, szukają siebie nawzajem, nie mając świadomości, że ich idealny partner jest tak bardzo blisko.

Anna Karenina 8.0

Tragiczna historia miłości i zdrady. Los kobiety, która dla namiętności zdecydowała się nieodwołalne zmienić swoje dotychczasowe życie. Anna Karenina nie jest w stanie zrezygnować ze swoich uczuć do ukochanego, odrzuca moralność świeckiego społeczeństwa, próbując obronić swoje prawo do miłości. Mąż rozdziela Annę z synem, jej znajomi odwracają się od niej...

40 karabinów 5.0

Ameryka Północna. Po zakończeniu wojny secesyjnej olbrzymie terytoria Arizony stają się terenem walki Apaczów, dowodzonych przez Cochisa, z białymi osadnikami, którym wódz Indian poprzysiągł śmierć. Rodziny, które przeżyły, zmuszone są udać się do Apache Pass pod opiekę wojska. Osadników eskortują żołnierze. Dowódcą jednego z oddziałów jest bezwzględny kapitan Coburn. Kolumna osadników i żołnierzy dociera w końcu do obozu, choć u celu zostaje zaatakowana przez Indian i nie obywa się bez strat. Ale i tu sytuacja nie jest najlepsza - brakuje broni. Na szczęście ma nadejść transport 40 karabinów, ale aby go odebrać trzeba się przedrzeć się przez tereny opanowane przez Apaczów. Misji podejmuje się Coburn.

Żenia, Żenieczka i katiusza 8.0

Żenia Kołyszkin to kilkunastoletni chłopak, który prosto ze szkoły poszedł na wojnę, ale nie przestał jeszcze naiwnie patrzeć na życie poprzez pryzmat literatury i małych, szkolnych spraw. Żenieczka jest urodziwą blond telegrafistką, do której smali cholewki cała bateria, a Żenia kocha się w niej z całą pasją pierwszego uczucia. Katiusza - wiadomo - jedna ze sławnych, śmiercionośnych armat, którą Żenia niechcący uruchomił, wyobrażając sobie, że jest dowódcą i wydaje rozkazy oraz zagrzewa oddział do boju. Byłby został za to odesłany do karnej kompanii, gdyby się nie okazało, że za coś znów innego należy mu się wysokie odznaczenie. Żenia przez cały czas swojej wojennej kariery buja w obłokach, toteż przytrafiają mu się przygody dziwne, groźne i śmieszne.

Słowa kluczowe