Thriller 1954

Przedstawiamy listę 21 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1954 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Okno na podwórze 8.0

Kiedy fotograf J.B. „Jeff” Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę – bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) – aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.

Gojira 7.0

Żyjąca dotąd w głębinach Godzilla, zostaje wypłoszona na powierzchnię przez próby nuklearne. Gigantyczny gad zatopiwszy kilka statków atakuje Tokio i pomimo zaciętej obrony niszczy je niemal doszczętnie. Gdy konwencjonalna broń zawodzi jedyną nadzieją na ocalenie okazuje się wynalazek doktora Daisuke Serizawy.

M jak morderstwo 8.1

Tony Wendice odkrywa zdradę żony. Zamierza ją zabić, wykorzystując do tego swojego dawnego kolegę, którego szantażuje faktami z przeszłości.


Naga dżungla 9.0

Chalton Heston gra potężnego i wpływowego właściciela plantacji w dzikiej i zdradzieckiej dżungli Ameryki Południowej. Eleanor Parker jest jego czarującą narzeczoną z ogłoszenia. Ale Heston jest podejrzliwy wobec pięknej i utalentowanej kobiety: zastanawia się, dlaczego zamieniła Amerykę na życie w dżungli.

Atak potworów 3.0

Podczas testu bomby atomowej Doug Martin zostaje porwany, przez ukrywających się w podziemnych grotach kosmitów. Kilka godzin później naukowiec zostaje odnaleziony przy bramie bazy wojskowej. Jego dziwne zachowanie wzbudza niepokój i Doug zostaje poddany przesłuchaniu, w którym wyjawia, że obcy planują zawładnąć ziemią wykorzystując do tego gigantyczne owady, płazy i gady.

Nagle

Film przez długie lata rzadko i niechętnie pokazywany. Oto pewien gang przygotowuje się do bardzo wyjątkowego zadania. Mają oni zabić Prezydenta Stanów Zjednoczonych przejeżdżającego pociągiem przez spokojne miasteczko o nazwie Suddenly. Trwają zakrojone na dużą skalę przygotowania. Całej grupie przewodzi niebezpieczny psychopata...

Śpiący tygrys

Frank Clemmons (Dirk Bogarde), zarozumiały młody człowiek, szantażuje psychiatrę dr Clive'a Esmonda (Alexander Knox), ale tamten nie ulega. Nasz bohater ma zatem dwie możliwości: może iść do więzienia, lub zostać gościem w domu dr Esmonda, gdzie będzie królikiem doświadczalnym w eksperymentach Clive'a, które mają na celu wyleczenie go ze skłonności kryminalnych. Frank zgadza się na leczenie...

Słowa kluczowe