Thriller 1954

Przedstawiamy listę 20 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1954 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Okno na podwórze 7.9

Kiedy fotograf J.B. „Jeff” Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę – bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) – aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.

M jak morderstwo 8.3

Tony Wendice odkrywa zdradę żony. Zamierza ją zabić, wykorzystując do tego swojego dawnego kolegę, którego szantażuje faktami z przeszłości.

Gojira 7.0

Żyjąca dotąd w głębinach Godzilla, zostaje wypłoszona na powierzchnię przez próby nuklearne. Gigantyczny gad zatopiwszy kilka statków atakuje Tokio i pomimo zaciętej obrony niszczy je niemal doszczętnie. Gdy konwencjonalna broń zawodzi jedyną nadzieją na ocalenie okazuje się wynalazek doktora Daisuke Serizawy.


Naga dżungla 9.0

Chalton Heston gra potężnego i wpływowego właściciela plantacji w dzikiej i zdradzieckiej dżungli Ameryki Południowej. Eleanor Parker jest jego czarującą narzeczoną z ogłoszenia. Ale Heston jest podejrzliwy wobec pięknej i utalentowanej kobiety: zastanawia się, dlaczego zamieniła Amerykę na życie w dżungli.

Atak potworów 3.0

Podczas testu bomby atomowej Doug Martin zostaje porwany, przez ukrywających się w podziemnych grotach kosmitów. Kilka godzin później naukowiec zostaje odnaleziony przy bramie bazy wojskowej. Jego dziwne zachowanie wzbudza niepokój i Doug zostaje poddany przesłuchaniu, w którym wyjawia, że obcy planują zawładnąć ziemią wykorzystując do tego gigantyczne owady, płazy i gady.

Nagle

Frank Sinatra gra bezlitosnego zabójcę, planującego zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pociąg, wiozący głowę państwa na wypoczynek, ma przejeżdżać przez ciche miasteczko Suddenly. Sinatrze i jego ludziom udaje się opanować dom, którego okna wychodzą na stację kolejową. Gangsterzy biorą jako zakładników jego przerażonych mieszkańców i czekają na przybycie prezydenckiego składu. [opis dystrybutora]

Śpiący tygrys

Frank Clemmons (Dirk Bogarde), zarozumiały młody człowiek, szantażuje psychiatrę dr Clive'a Esmonda (Alexander Knox), ale tamten nie ulega. Nasz bohater ma zatem dwie możliwości: może iść do więzienia, lub zostać gościem w domu dr Esmonda, gdzie będzie królikiem doświadczalnym w eksperymentach Clive'a, które mają na celu wyleczenie go ze skłonności kryminalnych. Frank zgadza się na leczenie...

Słowa kluczowe