Thriller 1961

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1961 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nóż w wodzie 7.9

Andrzej, znany dziennikarz sportowy, jedzie wraz z żoną Krystyną na Mazury. Po drodze zabierają autostopowicza, którego zapraszają na swój jacht. Podczas rejsu Andrzej próbuje przekonać młodego człowieka do swoich życiowych koncepcji, ale ten drwi sobie z niego na każdym kroku. Między mężczyznami narasta konflikt....

101 dalmatyńczyków 7.4

Pongo to dalmatyńczyk. Wraz ze swoim panem, kompozytorem, wiodą samotny żywot. Znudzony takim życiem Pongo aranżuje spotkanie swojego pana z Anitą. W dodatku jest ona właścicielką pięknej psiej damy. Spotkanie to zmienia los całej czwórki i prowadzi do zawiązania dwóch par, ludzkiej i psiej. Wielkim wydarzeniem w rodzinie są narodziny piętnaściorga szczeniąt. Okrutna Cruella DeMon składa propozycję zakupu szczeniaków... [opis dystrybutora]

Straż przyboczna 8.6

Do małego miasteczka, gdzieś w Japonii przybywa ronin Sanjuro Kuwabatake. Dowiaduje się, że miasteczko kontrolują dwa zwaśnione gangi. Jednemu przewodzi handlarz jedwabiem Tazaemon, a drugiemu fabrykant Tokuemon. Postanawia więc pomóc mieszkańcom i przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Oferuje swoje usługi obu gangom i zaczyna powoli podpuszczać ich na siebie.


Dwaj panowie "N" 6.9

Urzędnik Kazimierz Dziewanowicz ma niezwykłe hobby - zbiera informacje o ludziach urodzonych 29 lutego. Kiedy zgłasza się do niego nowy interesant, Henryk Nowak, Dziewanowicz stwierdza, że ma już jego dane, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Różnica jest jedna - "jego" Henryk Nowak jest zupełnie kimś innym. Aby wyjaśnić tę zagadkę, urzędnik udaje się wieczorem do Nowaka.., i zostaje zamordowany.

Krzyk strachu 6.8

Penny Appleby na skutek wypadku traci władzę w nogach. Po pewnym czasie przyjeżdża do domu ojca. Tu zastaje tylko swoją macochę oraz informację, że ojciec wyjechał na kilka dni. Kiedy jego nieobecność się przedłuża, młoda kobieta jest coraz bardziej niespokojna; kilka razy widzi w różnych miejscach ciało rodzica, co napawa ją przerażeniem i przekonaniem, że jest oszukiwana. Macocha upiera się, że Penny ma kłopoty na tle psychicznym.

Tu Radio Gliwice! 6.0

Wysoki oficer SS, Helmut Naujocks, pod nadzorem szefa Gestapo przygotowuje pozyskaną z więźniów grupę dywersantów, która po przeszkoleniu ma w polskich mundurach powstańców przeprowadzić atak na radiostację w Gliwicach. Akcja znana z historii jako "prowokacja gliwicka" daje Hitlerowi bezpośredni powód do zaatakowania Polski i rozpoczęcia tym samym Drugiej Wojny Światowej. Film jest wierną rekonstrukcją zarówno przygotowań, jak i samego ataku.

Lot kapitana Loya

Pod pretekstem zaangażowania się w poszukiwania zaginionego samolotu na Morzu Bałtyckim, amerykański wojskowy samolot narusza terytorium ZSRR w zamiarze zrzucenia agenta wywiadu. Film ten oparto na autentycznych wypadkach naruszeń przestrzeni powietrznej Związku Radzieckiego w celach szpiegowskich.

Nocny przypływ 6.5

Huk ciszy 8.0

Słowa kluczowe