Thriller 1961

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1961 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nóż w wodzie 7.8

Dramat psychologiczny, rozgrywający się między trzema osobami w pozasezonowym pejzażu mazurskich jezior. Znany dziennikarz sportowy, jadąc z żoną na jednodniowy rejs jachtem, zabiera młodego autostopowicza. Stara się olśnić chłopaka pozycją materialną, doświadczeniem życiowym, także żoną - zaprasza go na pokład jachtu. Na pozerstwo dziennikarza autostopowicz odpowiada postawą "młodego gniewnego", ukrywając rozpaczliwą zazdrość i pragnie posiadania takiego samochodu, jachtu, dziewczyny i... dużych pieniędzy. Decyduje się na desperacką mistyfikację - udaje, że utonął, a gdy dziennikarz próbuje zawiadomić milicję, uwodzi jego żonę. Rankiem jacht zawija do portu, żona wyznaje mężowi, że go zdradziła, on nie chce wierzyć jej wyznaniu.

101 dalmatyńczyków 7.4

Pongo to dalmatyńczyk. Wraz ze swoim panem, kompozytorem, wiodą samotny żywot. Znudzony takim życiem Pongo aranżuje spotkanie swojego pana z Anitą. W dodatku jest ona właścicielką pięknej psiej damy. Spotkanie to zmienia los całej czwórki i prowadzi do zawiązania dwóch par, ludzkiej i psiej. Wielkim wydarzeniem w rodzinie są narodziny piętnaściorga szczeniąt. Okrutna Cruella DeMon składa propozycję zakupu szczeniaków... [opis dystrybutora]


Dwaj panowie "N" 7.1

Urzędnik Kazimierz Dziewanowicz ma niezwykłe hobby – zbiera informacje o ludziach urodzonych 29 lutego. Kiedy zgłasza się do niego nowy interesant, Henryk Nowak, Dziewanowicz stwierdza, że ma już jego dane, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Różnica jest jedna – „jego” Henryk Nowak jest zupełnie kimś innym. Aby wyjaśnić tę zagadkę, urzędnik udaje się wieczorem do Nowaka… i zostaje zamordowany.

Krzyk strachu 6.8

Penny Appleby na skutek wypadku traci władzę w nogach. Po pewnym czasie przyjeżdża do domu ojca. Tu zastaje tylko swoją macochę oraz informację, że ojciec wyjechał na kilka dni. Kiedy jego nieobecność się przedłuża, młoda kobieta jest coraz bardziej niespokojna; kilka razy widzi w różnych miejscach ciało rodzica, co napawa ją przerażeniem i przekonaniem, że jest oszukiwana. Macocha upiera się, że Penny ma kłopoty na tle psychicznym.

Tu Radio Gliwice!

Wysoki oficer SS, Helmut Naujocks, pod nadzorem szefa Gestapo przygotowuje pozyskaną z więźniów grupę dywersantów, która po przeszkoleniu ma w polskich mundurach powstańców przeprowadzić atak na radiostację w Gliwicach. Akcja znana z historii jako "prowokacja gliwicka" daje Hitlerowi bezpośredni powód do zaatakowania Polski i rozpoczęcia tym samym Drugiej Wojny Światowej. Film jest wierną rekonstrukcją zarówno przygotowań, jak i samego ataku.

Im Stahlnetz des Dr. Mabuse

Do Chicago przybywa agent specjalny Joe Como, mający znaleźć morderców zabitego niedawno agenta. Trop wiedzie do jednego z teatrów, gdzie ukrywają się członkowie tajnej organizacji terrorystycznej, dowodzonej przez geniusza zbrodni zwanego Mabuse. Jak się wkrótce okazuje chcą oni zdobyć wynalazek dający niewidzialność, dzięki któremu dokonają zuchwałego zamachu.

Straż przyboczna 7.8

Do małego miasteczka, gdzieś w Japonii przybywa ronin Sanjuro Kuwabatake. Dowiaduje się, że miasteczko kontrolują dwa zwaśnione gangi. Jednemu przewodzi handlarz jedwabiem Tazaemon, a drugiemu fabrykant Tokuemon. Postanawia więc pomóc mieszkańcom i przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Oferuje swoje usługi obu gangom i zaczyna powoli podpuszczać ich na siebie.

Lot kapitana Loya

Pod pretekstem zaangażowania się w poszukiwania zaginionego samolotu na Morzu Bałtyckim, amerykański wojskowy samolot narusza terytorium ZSRR w zamiarze zrzucenia agenta wywiadu. Film ten oparto na autentycznych wypadkach naruszeń przestrzeni powietrznej Związku Radzieckiego w celach szpiegowskich.

Słowa kluczowe