Western 2003

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2003 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ned Kelly 7.6

Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki.

Bezprawie 7.2

Czterej kowboje wypasają swoje stada na nienależących do nikogo obszarach prerii. Kiedy docierają w okolice małego, zapomnianego miasteczka Harmonville, muszą stawić czoła bezlitosnemu farmerowi, który wraz z grupą ślepo mu oddanych opryszków, rządzi miastem i dyktuje swoje bezwzględne prawa zastraszonym mieszkańcom.

Zaginione 6.8

Nominowana do Oscara Cate Blanchett wciela się w postać Maggie, mieszkającej na odludziu w Nowym Meksyku, ciężko pracującej młodej kobiety, samotnie wychowującej dwie córki - Lilly i Dot. Pewnego dnia, stabilizację codziennego życia na farmie zakłóca dramatyczne uprowadzenie Lilly przez psychopatycznego zabójcę o nadprzyrodzonych zdolnościach. Nagle, oferując pomoc, pojawia się dawno niewidziany ojciec Maggie który ostatnie 20 lat spędził wśród Apaczów. Maggie, mimo, że ma do niego wielki żal, wie że nie może odrzucić jego oferty jeśli chce odzyskać córkę. Oboje starają się zapomnieć o dzielących ich różnicach i prowadzą śmiertelny wyścig z czasem, zanim morderca przekroczy granicę z Meksykiem i zniknie na zawsze wraz z Lily.


Samotny kowboj 6.0

Czasy się zmieniają, a Monte Walsh (Tom Selleck) pozostaje zawsze taki sam. Szacunek dla siebie i innych, prawda, wolność, honor. Bycie kowbojem to nie zawód, ale filozofia życia. Razem ze starym przyjacielem Chetem (Keith Carradine) pracuje na ranczu w pobliżu podupadającego miasteczka. Od czasu do czasu wybiera się do miasta, aby odwiedzić prostytutkę Martine (Isabella Rossellini) i spotkać się z innymi kowbojami. Życie toczy się spokojnie i zgodnie z utartymi zwyczajami, aż do chwili, kiedy wyrzucony z pracy robotnik Shorty Austin staje się postrachem okolicy, kradnąc i mordując. Monte Walsh zapomina o codziennej rutynie...

Miłość przychodzi powoli 6.9

Marzenia młodej kobiety, aby rozpocząć nowe życie, stają się próbą testującą jej pionierskiego ducha, wewnętrzną siłę, niezłomną wiarę i odwagę. Wraz z mężem Aaronem udają się na zachód szukając szczęścia, ale niespodziewanie Marty zostaje wdową, bez perspektyw na przyszłość. Nadchodzi mroźna zima w nieprzyjaznym klimacie, co rujnuje szanse na powrót w rodzinne strony. Marty zostaje przygarnięta przez przyjaciół Bena i Sarę Grahamów, osadników. Oni zachęcają ją, by przystała na osobliwą ofertę, by zostać czasowo żoną Clarka Davisa. Wkrótce Mary ma dach nad głową, aż do wiosny, kiedy będzie mogła wrócić do domu. Tymczasem dziewięcioletnia córka Clarka, Missie potrzebuje nauczyciela. Małżeństwo w umowie zawiera obowiązek nauczania Missie, co nie jest łatwe, bo ciągle wspomina zmarłą matkę i zazdrośnie strzeże jej pamięci, co dla Marty będzie równie bolesne jak mieszkanie w jednym domu z człowiekiem oziębłym emocjonalnie. Trzech ludzi, którzy przeżywają swoją żałobę po tych, których utracili będzie starało się dzielić cierpieniem i próbować pocieszać się wzajemnie. Czy te okoliczności wystarczą, by dwoje nieszczęśliwych ludzi odnalazło sens życia? W trakcie jak mijają miesiące, i zbliża się czas odjazdu Marty, odkrywa ona znaczenia wewnętrznej wiary, odwagi, i na nowo - miłości, o której przestałą myśleć i brać pod uwagę w swoim życiu.

Bezlitosna ziemia 6.0

skarżony o morderstwo John McKay (Burt Reynolds) zostaje skazany na piekło, jakim jest więzienie Yuma. Mężczyzna dostaje jednak niespodziewaną szansę na odzyskanie wolności, kiedy szeryf, Nate Hutchinson (Bruce Dern) proponuje mu ją w zamian za dołączenie do specjalnej jednostki mężczyzn, którzy będą tropić bezwzględnego mordercę, Billy'ego Bucklin'a (David Figlioli). Kryminalista planuje następne przestępstwa, dlatego John i jego załoga muszą się pospieszyć, by uniknąć krwi niewinnych.

Słowa kluczowe