Western 2003

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2003 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ned Kelly 7.6

Film zrealizowany na podstawie powieści Roberta Drewe'a. Główny bohater filmu to Ned Kelly (Heath Ledger), żyjący w latach 1855-1880. Kelly to legendarny australijski bandyta, który jak Robin Hood napadał tylko na bogatych i rozdawał biednym. Ned Kelly i jego brat byli synami irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam stworzyli Kelly Gang, który to przed ponad dwa lata działał w całym kraju. Kelly był bardzo bystrym, sprytnym człowiekiem; posługiwał się tylko bronią, którą sam zrobił, sam też wykonał metalową kamizelkę kuloodporną i kask. Po raz pierwszy aresztowano go w wieku 16 lat za kradzież konia.

Bezprawie 7.2

Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), “Button” (Diego Luna) oraz Mose Harrison (Abraham Benrubi) starają się uciec przed swoją przeszłością, zaś otwarta preria jest jedynym miejscem, gdzie mogą być naprawdę wolni. Wszyscy są poganiaczami bydła, a jedyne prawo, jakie respektują, to prawo natury. Jest jeszcze „Kodeks Zachodu”, który związał ich ze sobą na dobre i na złe: mają zawsze bronić słusznej sprawy, zachowywać lojalność wobec swoich przyjaciół– innych kowbojów – oraz starać się unikać przemocy. Ich spokojne życie gwałtownie się zmienia, gdy trafiają do przygranicznego miasteczka rządzonego przez strach i tyranię. Przyjaciele nie mają innego wyjścia, jak tylko stawić czoła złu.

Zaginione 6.8

Nominowana do Oscara Cate Blanchett wciela się w postać Maggie, mieszkającej na odludziu w Nowym Meksyku, ciężko pracującej młodej kobiety, samotnie wychowującej dwie córki - Lilly i Dot. Pewnego dnia, stabilizację codziennego życia na farmie zakłóca dramatyczne uprowadzenie Lilly przez psychopatycznego zabójcę o nadprzyrodzonych zdolnościach. Nagle, oferując pomoc, pojawia się dawno niewidziany ojciec Maggie który ostatnie 20 lat spędził wśród Apaczów. Maggie, mimo, że ma do niego wielki żal, wie że nie może odrzucić jego oferty jeśli chce odzyskać córkę. Oboje starają się zapomnieć o dzielących ich różnicach i prowadzą śmiertelny wyścig z czasem, zanim morderca przekroczy granicę z Meksykiem i zniknie na zawsze wraz z Lily.


Samotny kowboj 6.0

Zbliża się początek XX wieku. Monte Walsh (Tom Selleck), starzejący się kowboj, wraca do podupadającego miasteczka, w którym kiedyś pracował na ranczu. Miejscowość, opuszczana kolejno przez jego przyjaciół i kochanki, powoli zaczyna się wyludniać. Wielkie przestrzenie poprzecinały linie kolejowe, a ranczo wykupiła wielka korporacja ze wschodu. Walsh i jego przyjaciel Rollins muszą zdecydować czy się przystosować do nowych warunków czy pozostać wiernym etosowi kowboja.

Miłość przychodzi powoli 6.9

Marzenia młodej kobiety, aby rozpocząć nowe życie, stają się próbą testującą jej pionierskiego ducha, wewnętrzną siłę, niezłomną wiarę i odwagę. Wraz z mężem Aaronem udają się na zachód szukając szczęścia, ale niespodziewanie Marty zostaje wdową, bez perspektyw na przyszłość. Nadchodzi mroźna zima w nieprzyjaznym klimacie, co rujnuje szanse na powrót w rodzinne strony. Marty zostaje przygarnięta przez przyjaciół Bena i Sarę Grahamów, osadników. Oni zachęcają ją, by przystała na osobliwą ofertę, by zostać czasowo żoną Clarka Davisa. Wkrótce Mary ma dach nad głową, aż do wiosny, kiedy będzie mogła wrócić do domu. Tymczasem dziewięcioletnia córka Clarka, Missie potrzebuje nauczyciela. Małżeństwo w umowie zawiera obowiązek nauczania Missie, co nie jest łatwe, bo ciągle wspomina zmarłą matkę i zazdrośnie strzeże jej pamięci, co dla Marty będzie równie bolesne jak mieszkanie w jednym domu z człowiekiem oziębłym emocjonalnie. Trzech ludzi, którzy przeżywają swoją żałobę po tych, których utracili będzie starało się dzielić cierpieniem i próbować pocieszać się wzajemnie. Czy te okoliczności wystarczą, by dwoje nieszczęśliwych ludzi odnalazło sens życia? W trakcie jak mijają miesiące, i zbliża się czas odjazdu Marty, odkrywa ona znaczenia wewnętrznej wiary, odwagi, i na nowo - miłości, o której przestałą myśleć i brać pod uwagę w swoim życiu.

Bezlitosna ziemia 6.0

skarżony o morderstwo John McKay (Burt Reynolds) zostaje skazany na piekło, jakim jest więzienie Yuma. Mężczyzna dostaje jednak niespodziewaną szansę na odzyskanie wolności, kiedy szeryf, Nate Hutchinson (Bruce Dern) proponuje mu ją w zamian za dołączenie do specjalnej jednostki mężczyzn, którzy będą tropić bezwzględnego mordercę, Billy'ego Bucklin'a (David Figlioli). Kryminalista planuje następne przestępstwa, dlatego John i jego załoga muszą się pospieszyć, by uniknąć krwi niewinnych.

Słowa kluczowe