Western 2014

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2014 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Strange Empire

XIX wiek, Alberta. Trzy kobiety poprzysięgają zemstę na sprawcach mordu, w którym zginęli niemalże wszyscy mężczyźni w miasteczku.

Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie 5.8

Gdy Albert wykręcił się od uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie, jego kapryśna dziewczyna rzuciła go dla innego. Tajemnicza nieznajoma, która właśnie przybyła do miasta, pomogła Albertowi odzyskać wiarę w siebie, a co więcej para zaczęła mieć się ku sobie. Niestety, w mieście zjawił się również mąż kobiety, notoryczny przestępca, dysząc żądzą zemsty. I oto Albert musi przetestować świeżo odzyskaną odwagę.

Mroczna dolina 6.8

W odciętej od świata alpejskiej wiosce, pewnego dnia zjawia się tajemniczy jeździec Greider (Sam Riley), który prosi mieszkańców o kwaterę, aby mógł przetrwać srogą w tych stronach zimę. Miejscowi nieufnie odnoszą się do nieznajomego, jednak wędrowiec znajduje nocleg u wdowy Gaderin (Carmen Gratl), mieszkającej z córką Luzi (Paula Beer). Po pewnym czasie, w tajemniczych okolicznościach, zaczynają kolejno ginąć synowie starego Brennera (Hans-Michael Rehberg), który od wielu lat rządzi wioską, terroryzując i zastraszając mieszkańców.


Eskorta 6.4

Trzy oszalałe mężatki mają zostać przetransportowane przez kraj do Iowy. Tej trudnej wyprawy podjęła się niezależna, samotna kobieta, której towarzyszyć będzie nowo poznany włóczęga.

Wybawiciel 6.5

Rok 1870. Ameryka. Spokojny amerykański osadnik Jon (Mads Mikkelsen) zabija mordercę swojej rodziny. Powoduje to furię znanego przywódcy gangu Delarue'a (Jeffrey Dean Morgan). Mieszkańcy miasteczka są tchórzliwi. Jon będzie musiał dopaść bandytów sam.

Jauja 6.2

Ojciec z córką wyjeżdżają z Danii. Podróżują przez nieznaną pustynię, która istnieje w sferze poza granicami cywilizacji.

Rewolwerowiec 7.0

Wraz z wejściem samotnego rewolwerowca do saloonu, dochodzi do spięć między tamtejszą społecznością.

Blood Moon

Grupka rewolwerowców staje oko w oko z wygłodniałym wilkołakiem.

Killer Women

Molly Parker (Tricia Helfer) dzięki swoim umiejętnościom jest jedyną kobietą wśród teksańskich rangersów. Walcząc o sprawiedliwość, za wszelką cenę stara się dotrzeć do prawdy w trakcie prowadzonego śledztwa, choć nie zawsze jest to łatwe w miejscu pracy zdominowanym przez mężczyzn.

Calamity Jane, legenda Dzikiego Zachodu

Historia Calamity Jane jednej z największych kobiet bandytów w dziejach Dzikiego Zachodu.

Słowa kluczowe