Western 2022

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 13 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2022 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na równinach Montany kobieta z pogranicza musi ochronić się przed bezwzględnym gangiem bandytów żądnych zemsty.
12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz - jako przyszły wódz - sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia. Ten moment szybko przychodzi - stado bizonów, główne źródło pożywienia Indian, zaginęło. Plemieniu grozi głód. Młody Winnetou przy wsparciu swej siostry Nszo-czi oraz Toma, chłopca - sieroty z pobliskiego miasteczka, wyruszają na niebezpieczną i pełną przygód wyprawę. Los całego plemienia jest w ich rękach, a czasu nie zostało zbyt wiele. Przyjaźń ponad podziałami rasowymi i wyznaniowymi, branie odpowiedzialności za siebie i innych, kształtowanie charakteru. A wszystko to w pięknej i dzikiej scenerii amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Film inspirowany serią książek autorstwa Karola Maya.


Król bydła Brad Braddock (John Savage) chce małego rancza Reagana (Shane Clouse) i latynoskiej piękności Loli McLaughlin (Blanca Blanco). Jego ludzie zabijają ciężarną żonę Reagana. Reagan zostawia swoją blaszaną odznakę na grobie Consueli (Ashley Rae McGee) i z winchesterem, scattergunem i coltem jedzie sam przeciwko setce.
Były jeniec wojenny Jack Calgrove (Brian Presley) robi wszystko, aby połączyć się ze swoimi dziećmi po wojnie secesyjnej. Po powrocie do domu Jack dowiaduje się, że jego żona zmarła, a jego dzieci, przypuszczalnie sieroty, jadą w głąb Zachodu pociągiem przecinającym dawne linie wroga. Calgrove i inny były żołnierz oraz uwolniony niewolnik dołączają do oddziału indiańskich strzelców wyborowych i próbują przechwycić pociąg z dziećmi, zanim Jack straci wszelką nadzieję.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…