Dokumentalny 2000

Przeszukaj katalog
Serial dokumentalny obrazujący jedne z najważniejszych katastrof w powojennej Polsce.
Od początku 2000 roku ekipa realizatorów serialu towarzyszy pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu. Kamera jest z dziećmi zarówno w ich domach, jak i w szpitalnych salach, czy na sali operacyjnej. Obserwujemy zarówno rodziców krążących po korytarzach przed blokiem operacyjnym, jak i ich rozmowy z dziećmi w najtrudniejszych momentach domowego i szpitalnego życia. Często słyszymy sygnał karetki, oglądamy lekarzy spieszących do zabiegu - ale to nie ta sensacyjna warstwa jest główną treścią serialu. Interesują nas emocje: dzieci, ich rodziców lub opiekunów, pielęgniarek i lekarzy. Widzimy strach, czasami przerażenie i rozpacz - ale towarzyszą temu śmiech przez łzy i nieustanna nadzieja.
Serial opisujący mieszkańców Markotu – Ośrodka Wychodzenia z Bezdomności mieszczącego się na peryferiach Warszawy. Mieszka tam kilkaset ludzi. Są wśród nich alkoholicy wyrzuceni przez mężów i żony na ulicę, narkomanii, byli więźniowie, samotne matki z dziećmi, ludzie odtrąceni przez społeczeństwo. Ich wspólny problem to pokonanie bezdomności, pozbycie się nałogów, powrót do społeczeństwa i do normalnego życia. Każdy z bohaterów pojawiających się w poszczególnych odcinkach opowiada nam historię swojego życia. Jednocześnie obserwujemy ich wysiłek wybrnięcia z dramatycznej sytuacji życiowej i próbę powrotu do normalnej rzeczywistości. Nie każdemu się to udaje, wielu ponownie wraca na margines życia.


Słowa kluczowe