Dokumentalny 2000

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 596 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dokument przedstawiający jak na przełomie kilkunastu lat ewoluowała sztuka freestyle'u. Komentarze klasyków gatunku, poparte próbkami ich możliwości oraz trueschool'ową muzyką powinny przybliżyć odbiorcy tą zadziwiającą kulturę...
"The Original Kings of Comedy" jest zapisem występu czterech najlepszych, czarnoskórych komików scenicznych. Steve Harvey, Bernie Mac, Cedric the Entertainer i D.L. Hughley, bo o nich mowa, przez dwie godziny zabawiają publiczność dowcipami na każdy temat. W swoich żartach nie oszczędzają niczego i nikogo, począwszy od religii, na ich czarnych braciach kończąc. Potrafią celnie wytknąć wszystkie absurdy i paradoksy życia.
Ameryka Południowa. Kontynent zadziwiających kontrastów. Malownicze Andy, największy las tropikalny na Ziemi i Amazonka – królowa rzek. Wielkie czarujące przepięknymi widokami równiny i… wybrzeże pingwinów. Kontynent wszystkich stref klimatycznych, a dzięki temu pełen różnorodności fauny i flory. Ameryka Południowa dzięki ogromnym obszarom nietkniętym przez człowieka jest jednym z nielicznych miejsc na Ziemi, gdzie możemy podziwiać jeszcze dziewiczą przyrodę.


Dokument ukazujący kontrast na temat głodujących dzieci w Korei Północnej.
Film o legendarnym Bruce-Lee. Reżyser przedstawił oryginalną wizję filmu Bruce-Lee pokazując niewidziane wcześniej reportaże zza kulis, skrypty, pamiętnik i personalne notatki, nagrania.
Młoda kobieta nawiązuje kontakt ze swoją biologiczną rodziną i udaje się do Iranu, w którym musi zmierzyć się z nieznanymi sobie zwyczajami i tradycjami.
Film ukazuje historię Sex Pistols, rozwój ich kariery i wreszcie rozpad. Obala też liczne mity na temat zespołu. Mając za tło polityczną, ekonomiczną i kulturalną atmosferę Londynu lat 70-tych dokumentuje także kluczowe zmiany w angielskim społeczeństwie. Większość scen pochodzi z dotychczas nieudostępnianych zbiorów zespołu – są to materiały zarejestrowane na koncertach, próbach, podczas nagrań, promocji i innych ważnych wydarzeń.
Krótka historia życia Michaela Jordana, najwybitniejszego koszykarza wszech czasów .
Film dokumentujący niezwykłą akcję ratunkową przeprowadzoną w okresie II Wojny Światowej, dzięki której uratowano tysiące dzieci żydowskich od pewnej śmierci z rąk nazistów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…