Dokumentalny 2000

Przedstawiamy listę 531 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

The Original Kings of Comedy 7.3

"The Original Kings of Comedy" jest zapisem występu czterech najlepszych, czarnoskórych komików scenicznych. Steve Harvey, Bernie Mac, Cedric the Entertainer i D.L. Hughley, bo o nich mowa, przez dwie godziny zabawiają publiczność dowcipami na każdy temat. W swoich żartach nie oszczędzają niczego i nikogo, począwszy od religii, na ich czarnych braciach kończąc. Potrafią celnie wytknąć wszystkie absurdy i paradoksy życia.

Sex Pistols: Wściekłość i brud 7.2

Film ukazuje historię Sex Pistols, rozwój ich kariery i wreszcie rozpad. Obala też liczne mity na temat zespołu. Mając za tło polityczną, ekonomiczną i kulturalną atmosferę Londynu lat 70-tych dokumentuje także kluczowe zmiany w angielskim społeczeństwie. Większość scen pochodzi z dotychczas nieudostępnianych zbiorów zespołu – są to materiały zarejestrowane na koncertach, próbach, podczas nagrań, promocji i innych ważnych wydarzeń.


Michael Jordan na maxa 5.0

Krótka historia życia Michaela Jordana, najwybitniejszego koszykarza wszech czasów .

Bruce Lee: A Warrior's Journey 7.7

Film o legendarnym Bruce-Lee. Reżyser przedstawił oryginalną wizję filmu Bruce-Lee pokazując niewidziane wcześniej reportaże zza kulis, skrypty, pamiętnik i personalne notatki, nagrania.

Freestyle: The Art of Rhyme 10.0

Dokument przedstawiający jak na przełomie kilkunastu lat ewoluowała sztuka freestyle'u. Komentarze klasyków gatunku, poparte próbkami ich możliwości oraz trueschool'ową muzyką powinny przybliżyć odbiorcy tą zadziwiającą kulturę...

Wśród obcych

Film dokumentujący niezwykłą akcję ratunkową przeprowadzoną w okresie II Wojny Światowej, dzięki której uratowano tysiące dzieci żydowskich od pewnej śmierci z rąk nazistów.

Cuba feliz

Podczas swej podróży po Kubie Gallo spotyka rodzinę muzyków, którzy przyjmują go jak brata i ruszają z nim w dalszą drogę. Człowiek, którego jedynym bagażem jest futerał na gitarę i który jest całkowicie oddalony od struktur społecznych otwiera się na ludzi. Znajduje radość w muzyce, tańcu i improwizacji, odkrywa emocje towarzyszące grze na trąbce i nuceniu z przyjaciółmi zwykłych piosenek.

Manchester United - W blasku chwały

"Manchester United" to produkcja, pozwalająca widzowi na wgląd 'od kuchni' do struktur jednego z największych klubów piłkarskich świata, pokazująca jednocześnie niepowtarzalne zjawisko wpływu sportu na życie ludzi. W filmie zobaczymy nie tylko sceny z boiska (jak choćby historyczne zwycięstwo nad Bayernem Monachium w ostatnich minutach meczu), ale przede wszystkim kulisy funkcjonowania klubu, począwszy od rozmów w szatni i działań prezesa, a skończywszy na poznaniu najzagorzalszych kibiców oraz współpracy z ogromnymi koncernami sponsorującymi 'Czerwone Diabły'. Wszyscy fani futbolu i drużyny z Manchesteru będą mieli niepowtarzalną okazję poznać całą otoczkę związaną z funkcjonowaniem współczesnego sportu.

Słowa kluczowe