Filmy katastrofa morska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje katastrofa morska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amerykański luksusowy statek "Posejdon" płynie z Nowego Jorku do Grecji. Na Morzu Śródziemnym, podczas zabawy sylwestrowej w statek uderza ogromna fala powstała na skutek trzęsienia ziemi, wywracając go do góry dnem. W sali balowej wybucha panika, przerażeni pasażerowie desperacko walczą o życie. Sytuację próbuje opanować pastor Frank Scott (Gene Hackman), który wraz z grupą uwięzionych pasażerów stara się wydostać ze śmiertelnej pułapki.
W niewyjaśnionych okolicznościach dochodzi do zderzenia statku handlowego z atomową łodzią podwodną. Pomimo starań załogi, łódź tonie i osiada na dnie oceanu. Gdy załoga dowiaduje się, że ich zapas tlenu starczy na 48 godzin, na pokładzie zaczyna się nerwówka. Jedyną osobą która zachowuje zimna krew to kapitan i to od jego zachowania zależy powodzenie akcji. On kieruje załogą tak, aby prowadzona przy pomocy słabego sprzętu misja ratunkowa, miała choć minimalne szanse powodzenia.
Historia tragedii zatonięcia statku Lusitanii pokazana przez pryzmat osobistych historii.


W roku 2000 powstaje luksusowy liniowiec Titanic 2000, mający wyruszyć śladami swojego legendarnego poprzednika. W rejs wyrusza nim również ponętna wampirzyca Vladamina i jej świta. Wkrótce na pokładzie zaczynają ginąć ludzie, a statek jest coraz bliżej nieuchronnego końca.
Rządowy program badań nad przyczynami niewyjaśnionych katastrof morskich kończy się dla morskiego biologa i jego córki porwaniem przez tajemniczego kapitana Nemo.
Władca Bagdadu Ahmad (John Justin) zostaje uwięziony przez przebiegłego wezyra, Jaffara (Conrad Veidt). Udaje mu się jednak uciec do Basry, gdzie zakochuje się z wzajemnością w pięknej córce sułtana.
Opowieść o życiu ludzi w małej społeczności rybaków i przygodach statku wielorybniczego.
Serial dokumentalny obrazujący jedne z najważniejszych katastrof w powojennej Polsce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…