Przygodowy 2009

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Przygodowy z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Czerwony Orzeł to przydomek tajemniczego bohatera, który pomaga prześladowanym oraz poszukuje zabójców swojej młodej żony. Gonzalo Montalvo po śmierci ukochanej postanawia szukać sprawiedliwości w przebraniu tajemniczego mściciela. O jego miłość zaczną zaś walczyć dwie kobiety, z których jedna okaże się śmiertelnie niebezpieczna. Nikt poza służącym nie wie o podwójnym życiu Gonzalo, nawet jego synek Alonso, który podziwia Czerwonego Orła.
Mała, żywiołowa Masza mieszka nieopodal lasu, gdzie przeżywa wiele wspaniałych przygód ze swoim najlepszym przyjacielem — niedźwiedziem, który kiedyś występował w cyrku.


Filantrop

7,2
Teddy Rist (James Purefoy) jest przystojnym i bardzo bogatym mężczyzną. W pewnym momencie postanawia pozostawić dotychczasowe życie i pomagać ludziom w biednych krajach. W ten sposób chce oczyścić swoje sumienie z udręki po śmierci jego ukochanego synka.
Grupa naukowców i wojskowych przechodzi przez Gwiezdne Wrota na antyczny statek kosmiczny. Są miliony lat świetlnych od Ziemi, starają się przetrwać i szukają sposobu powrotu do domu, przy okazji badając ogromny, tajemniczy statek.
W średniowiecznym świecie Kröd Mändoon jest bohaterem, który staje się ostatnią nadzieją w walce przeciwko wyjątkowo złemu, paskudnemu Kanclerzowi Dongalorowi. A ponieważ jeden bohater nie poradzi sobie z siłami, które do walki wystawić może przeciwnik Kröd kompletuje drużynę wojowników. Z zadziwiającym wyczuciem wybiera tych najbardziej bezużytecznych i nieudolnych. W skład jego drużyny wchodzą: Aneka (barbarzyńska wojowniczka, której główną bronią jest sex-appeal), Zezelryck (młody czarodziej, który w sumie potrafi tylko zaczarować linę), Bruce (rzezimieszek, którego z mentorem Kröda, Generałem Arcadiusem, łączyło płomienne uczucie) i Loquasto (świniopodobny Grobble, nieudolnie obchodzący się z łukiem).
XVII wiek. William Spencer, młody Brytyjczyk, ucieka z kraju przed niechcianymi zaręczynami. Jego statek tonie, a mężczyzna trafia na tajemniczą koreańską wyspę Tamrę.
Ulubiony dziennikarz Mysiego Jorku oraz jego łebscy i spragnieni przygód pomocnicy badają tajemnicze sprawy, które doprowadzają ich w najdalsze zakątki świata.
Główni bohaterowie to bracia Edward i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką, Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim, poważany alchemik, opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii, surowo zakazaną przez prawo. Mimo to Edward i Alphonse zdecydowali się podjąć ryzyko i przywołać matkę do życia.
Młody mnich - Lasko - jest mistrzem tradycyjnych sztuk walki. Mieszka w klasztorze Pugnus Dei, który został założony w okresie wypraw krzyżowych. Wiedzie ascetyczne życie wraz z innymi braćmi zakonu. Zawsze jest gotowy, by pomóc ludziom w potrzebie i walczyć o sprawiedliwość. Żyje według zasady „leczyć, pomagać, bronić”, którą kieruje się w swoich misjach. Chroni niewinnych, przywracając im nadzieję i interweniuje w sytuacjach, w których nikt inny pomóc nie może. Jako jeden z nielicznych nosi na palcu pierścień, jako znak, że nigdy nie działa z powierzchownych powodów, ale tylko z głębokiej motywacji duchowej i moralnej. Lasko nigdy się nie waha, działa bezinteresownie i z determinacją, często narażając swoje zdrowie i życie. Nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach, nigdy nie traci zimniej krwi i... poczucia humoru.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…