Sci-Fi 2009

Przedstawiamy listę 25 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Gwiezdne Wrota: Wszechświat 7.4

Grupa naukowców i wojskowych przechodzi przez Gwiezdne Wrota na antyczny statek kosmiczny. Są miliony lat świetlnych od Ziemi, starają się przetrwać i szukają sposobu powrotu do domu, przy okazji badając ogromny, tajemniczy statek.

V: Goście 7.0

Gdy ogromne statki kosmiczne pojawiają się nad głównymi metropoliami, to znak, że właśnie rozpoczęło się pierwsze spotkanie Obcych z Ziemią. Goście to istoty o ludzkich ciałach, które przynoszą wyjątkowe medyczne i technologiczne rozwiązania.


Magazyn 13 7.0

Agenci służb specjalnych, Pete Lattimer (Eddie McClintock) i Myka Bering (Joanna Kelly), zostają oddelegowani do ściśle tajnego magazynu w Południowej Dakocie. Nie jest to jednak całkiem zwyczajna misja specjalna. W budynku przechowywane są liczne nadprzyrodzone obiekty, zebrane na przestrzeni wieków przez amerykański rząd. Lattimer i Bering odpowiadają teraz za bezpieczeństwo tej kolekcji. Jednocześnie kontynuują oni poszukiwania podobnych artefaktów na terenie całego kraju.

Słyszący myśli 7.1

Toby Logan (Craig Olejnik) to 25-letni ratownik medyczny, który ma tajemnicę: umie czytać w myślach. Przez całe życie bał się ujawniać tę zdolność. Toby nie zna swych rodziców, dorastał bowiem w kolejnych rodzinach zastępczych. To, oraz fakt, że ma niezwykłe umiejętności, które stara się ukrywać, sprawiło, że jest samotnikiem. Do niedawna korzystał z telepatii wyłącznie w towarzystwie swego mentora, doktora Raya Mercera (Colm Feore). Pewnego dnia Toby słyszy w myślach wołanie o pomoc - tak bolesne, że chłopak czuje, iż pora odrzucić wszelkie zasady, dzięki którym trzymał swój dar w ryzach. Jego życie nigdy już nie będzie takie samo. Toby będzie musiał się nauczyć panować nad swymi umiejętnościami, zacznie dzięki nim pomagać innym - dowie się także wielu rzeczy o swej własnej przeszłości. Na co dzień jednak nie przestanie pracować jako paramedyk. Po Toronto jeździ wraz ze swym partnerem z karetki, Osmanem 'Ozem' Beyem (Ennis Esmer). Wspólnie pomagają ludziom, którzy znaleźli się w potrzebie, Toby zaś czuje, że zaczyna sobie radzić ze swoją własną przeszłością. Nie jest to sprawa łatwa, bo o ile kariera Toby'ego rozwija się spokojnie, o tyle jego życie prywatne pozostawia wiele do życzenia. Dobrze, że w pobliżu jest zawsze Oz ze swoim poczuciem humoru!

Defying Gravity 7.0

Serial opowiada o losach astronautów, którzy wyruszają na misję, mającą trwać 6 lat. Ich celem jest przebycie całego Układu Słonecznego, a pierwszą planetą na ich drodze jest Wenus. Każdy z członków załogi na statek przyciągnęła tajemnicza siła, która z każdym odcinkiem daje coraz bardziej o sobie znać...

Dollhouse 6.7

Serial opowiada o losach uzdolnionych osób, które nazywane są "lalkami", są oni zatrudniani do najróżniejszych zadań, po czym na końcu kasuje im się pamięć. Jednak jedna z lalek, Echo, zaczyna odzyskiwać wspomnienia...

FlashForward: Przebłysk jutra 7.1

Pewnego dnia ludzie na całym świecie w jednej chwili tracą przytomność na 137 sekund. Agent FBI Mark Benford prowadzi śledztwo w sprawie tego niecodziennego zjawiska, które na moment, doprowadzając do wielu groźnych wypadków, pogrążyło w chaosie całą ludzkość. Dochodzenie wykazuje, że większość ludzi miało dziwne wizje podczas zamroczenia. Mianowicie, widzieli swoją przyszłość, która ma się wydarzyć za 6 miesięcy. Dla wielu staje się ona powodem strachu, gdyż nie taką ją sobie wymarzyli, a u innych, którzy nie mieli żadnych wizji, wzbudza niepokój - gdyż uważa się, że ci - którzy nie widzieli przyszłości - zwyczajnie tej przyszłości nie mają i wkrótce zginą. Czy FBI uda się poznać przyczyny utraty przytomności, czy przytrafi się ona jeszcze raz, czy wizje mają się urzeczywistnić, a jeśli tak, to czy można tę przyszłość zmienić?

Caprica 7.1

Caprica nawiązuje fabułą do najnowszego Battlestar Galactica, tyle że zamiast opowiadać o dalszych losach ludzkości, twórcy cofnęli się w czasie o ponad 50 lat do okresu przed wojną z maszynami. Życie w Dwunastu Koloniach toczy się wówczas leniwie, a ludzie opływają w dobrobyt. Gwarantem rozwoju jest trwały pokój, panujący pomimo etnicznych i religijnych różnic między koloniami. Tymczasem naukowcy dokonują przełomu w badaniu sztucznej inteligencji, która wkrótce umożliwia powstanie inteligentnych maszyn - Cylonów. W centrum opowieści znajdują się dwa potężne rody z planety Caprica. Rodzina Greystone'owie i Adama toczą spór o wykorzystanie zdobyczy techniki do wskrzeszenia bliskich, zabitych w ataku terrorystycznym. Umiejscowienie akcji serialu w czasie sprzed wojny z Cylonami zmieniło ton opowieści, sprawiając, że stała się ona ciekawa dla szerszej, w tym kobiecej publiczności, niekoniecznie zainteresowanej futurystyczną batalistyką. Twórcy przedstawiają Capricę jako pierwszą sagę rodzinną osadzoną w realiach science fiction. Scenarzyści zadbali, by fabuła obfitowała w intrygi rodzinne, polityczne i personalne, a swoją konstrukcją przypominała antyczne dramaty.

Słowa kluczowe