Wojenny 1982

Przedstawiamy listę 3 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Wojenny z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

'Allo 'Allo! 8.1

Podczas drugiej wojny światowej René Artois prowadzi małą kawiarnię, w której codziennie spotykają się nieznający swoich prawdziwych tożsamości bojownicy ruchu oporu, gestapowcy, niemieccy oficerowie oraz angielscy lotnicy.

Popielec 7.3

Dziewięcioodcinkowy serial, który na włoskim festiwalu "Teleconfronto" otrzymał specjalne wyróżnienie za "oryginalny, wolny od retoryki sposób pokazania życia wsi polskiej w czasie okupacji hitlerowskiej". I, przyznać trzeba, jest to faktycznie obraz ludowego patriotyzmu niemal niespotykany w naszej kinematografii. Prawie całkowicie odrzucał bezkrytyczny w polskim kinie stereotyp o wojennym poświęceniu i bohaterstwie, ale jednocześnie pokazywał dramat ludzi doświadczonych wojną, ze swoimi lękami, pogrążających się w niesławie. Głównym bohaterem Popielca jest młody chłop Józuś Garstka. Poznajemy go w chwili kiedy wraz ze swoim stryjem (i najlepszym przyjacielem jednocześnie), Półpankiem, uciekają z rąk granatowej policji i ukrywają się u rodziny Płonków. Kiedy Józuś wdaje się w romans z żoną Płonki, a Półpanek to odkrywa, proponuje Józusiowi, aby przyłączyli się do leśnych partyzantów, gdzie będzie trudniej ich wytropić. Tyle tylko, że zaczyna się nimi interesować Waluś, którego wszyscy podejrzewają, iż jest po prostu konfidentem...

Słowa kluczowe