Akira 1988

Główni bohaterowie Akiry to Tetsuo i Kaneda. Tetsuo jest członkiem gangu o nazwie Capsule. Od początku traktowano go jak prostaka i niedorajdę. Lekceważony przez swoich kolegów, postanawia położyć temu kres i pokazać swoje umiejętności. Przez przypadek odkrywa w sobie niezwykłą siłę, która wkrótce staje się jego przekleństwem.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mitsuo Iwata
jako Shôtarô Kaneda (głos)
Nozomu Sasaki
jako Tetsuo Shima (głos)
Mami Koyama
jako Kei (głos)
Tesshô Genda
jako Ryûsaku (głos)
Hiroshi Ôtake
jako Nezu (głos)
Kôichi Kitamura
jako Miyako (głos)
Michihiro Ikemizu
jako Inspektor (głos)
Yuriko Fuchizaki
jako Kaori (głos)
Yôsuke Akimoto
jako Barman Harukiya (głos)
Taro Arakawa
jako Eiichi Watanabe (głos)
Mizuho Suzuki
jako Doktor Ônishi (głos)

Fabuła

Główni bohaterowie Akiry to Tetsuo i Kaneda. Tetsuo jest członkiem gangu o nazwie Capsule. Od początku traktowano go jak prostaka i niedorajdę. Lekceważony przez swoich kolegów, postanawia położyć temu kres i pokazać swoje umiejętności. Przez przypadek odkrywa w sobie niezwykłą siłę, która wkrótce staje się jego przekleństwem. Kaneda jest założycielem i przywódcą Capsule. Lubi Tetsuo, ale tego nie okazuje. Ignorując Tetsuo i zachowując się wobec niego dość chamsko, bardzo rani chłopaka. Jednak jako przywódca gangu zobowiązany jest dawać przykład i stara się jak najlepiej prowadzić swą grupę. opis dystrybutora

Gatunek
Sci-Fi, Animowany
Słowa kluczowe
krew, helikopter, morderstwo, naukowiec zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1988-07-16 (świat)
Kraj produkcji
Japonia
Inne tytuły
アキラ (Japonia)
Akira: The Special Edition
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
124 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

TheMarley 2017-12-10 9

Jeden z filmów dzieciństwa, który do tej pory zdumiewa mnie wspaniałą oprawą graficzną, która jest dziełem i niezestarzała się ani trochę, fabuła zaprezentowana w filmie jest ciekawa i mimo duże sentymentu nigdy nie sięgnąłem po komiks, ale też nigdy nie było mi to potrzebne. Animacja to jeden z kamieni milowych gatunku cyberpunk i sci-fi. Pozycja obowiązkowa dla każdego kinomana.

simonperch 2016-05-18 5

Niby jest fajny cyberpunk. Muzyka jest kapitalna, animacja też bardzo dobra, ale ja tego nie ogarniam, więc się nie zachwycę.

twister 2006-08-21 9

Kultowe anime. Nic dodać nic ująć. – Film bardzo ładnie wydany w Polsce przez IDG Poland z cyfrowo remasterowanym dzwiękiem w systemie DTS.

Współtworzą