Akira 1988

W roku 2019, w trzydzieści lat po wybuchu III wojny światowej, stolica Japonii – Neo-Tokio – pogrążona jest w chaosie. Ludność nie jest zadowolona z nowej reformy podatkowej, więc na ulice wylęgają demonstranci. W mieście działa też kilka wrogich sobie gangów motocyklowych. Shōtarō Kaneda przewodniczy gangowi Capsule, który… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mitsuo Iwata
jako Shôtarô Kaneda (głos)
Nozomu Sasaki
jako Tetsuo Shima (głos)
Mami Koyama
jako Kei (głos)
Tesshou Genda
jako Ryûsaku (głos)
Hiroshi Ôtake
jako Nezu (głos)
Kôichi Kitamura
jako Miyako (głos)
Michihiro Ikemizu
jako Inspektor (głos)
Yuriko Fuchizaki
jako Kaori (głos)
Yôsuke Akimoto
jako Barman Harukiya (głos)
Taro Arakawa
jako Eiichi Watanabe (głos)
Mizuho Suzuki
jako Doktor Ônishi (głos)

Fabuła

W roku 2019, w trzydzieści lat po wybuchu III wojny światowej, stolica Japonii – Neo-Tokio – pogrążona jest w chaosie. Ludność nie jest zadowolona z nowej reformy podatkowej, więc na ulice wylęgają demonstranci. W mieście działa też kilka wrogich sobie gangów motocyklowych. Shōtarō Kaneda przewodniczy gangowi Capsule, który walczy z Clownami. Którejś nocy, po krwawej potyczce, wojskowi zabierają Tetsuo – dotąd uważanego za mało znaczącego szczeniaka członka gangu Kanedy. Okazuje się, że wojsko ma nadzieję wykorzystać Tetsua w projekcie o nazwie Akira. Gdy Tetsuo staje się świadomy swojej mocy, całe miasto staje na skraju zagłady... Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Animowany
Słowa kluczowe
krew, helikopter, morderstwo, naukowiec zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1988-07-16 (świat)
Kraj produkcji
Japonia
Inne tytuły
アキラ (Japonia)
Akira: The Special Edition
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
124 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

TheMarley 9

Jeden z filmów dzieciństwa, który do tej pory zdumiewa mnie wspaniałą oprawą graficzną, która jest dziełem i niezestarzała się ani trochę, fabuła zaprezentowana w filmie jest ciekawa i mimo duże sentymentu nigdy nie sięgnąłem po komiks, ale też nigdy nie było mi to potrzebne. Animacja to jeden z kamieni milowych gatunku cyberpunk i sci-fi. Pozycja obowiązkowa dla każdego kinomana.

simonperch 5

Niby jest fajny cyberpunk. Muzyka jest kapitalna, animacja też bardzo dobra, ale ja tego nie ogarniam, więc się nie zachwycę.

twister 9

Kultowe anime. Nic dodać nic ująć. – Film bardzo ładnie wydany w Polsce przez IDG Poland z cyfrowo remasterowanym dzwiękiem w systemie DTS.

Współtworzą