Martwe zło 2013

Evil Dead

Istnieje opis dawnych sumeryjskich obrzędów i pieśni pogrzebowych. Tytuł tej księgi to "Naturom Demonto", w wolnym tłumaczeniu "Księga zmarłych". Księga jest oprawiona w ludzką skórę i pisana ludzką krwią, a mówi o demonach, o ich ożywianiu… I właśnie ta księga przypadkiem dostaje się w ręce grupy młodych ludzi. Nie wiedząc, z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 27 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jane Levy
jako Mia
Shiloh Fernandez
jako David
Jessica Lucas
jako Olivia
Elizabeth Blackmore
jako Natalie
Phoenix Connolly
jako Nastolatka
Jim McLarty
jako Harold
Sian Davis
jako Starsza kobieta
Stephen Butterworth
jako Szerbaty wieśniak
Karl Willetts
jako Wieśniak z długimi włosami
Randal Wilson
jako Odrażająca Mia
Rupert Degas
jako Demon

Fabuła

Istnieje opis dawnych sumeryjskich obrzędów i pieśni pogrzebowych. Tytuł tej księgi to "Naturom Demonto", w wolnym tłumaczeniu "Księga zmarłych". Księga jest oprawiona w ludzką skórę i pisana ludzką krwią, a mówi o demonach, o ich ożywianiu… I właśnie ta księga przypadkiem dostaje się w ręce grupy młodych ludzi. Nie wiedząc, z czym mają do czynienia, czytają kilka słów manuskryptu i tym samym otworzyli drzwi złu. Bo gdy demon nakarmi się pięcioma duszami, niebo zaleje się krwią i największe potworności powstaną z piekieł. opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, piwnica, opętanie, pies zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2013-04-05 (kino), 2013-03-08 (świat), 2013-09-04 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
FilmDistrict
Ghost House Pictures
TriStar Pictures
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
91 minut
Budżet
17 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 13 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Agnes Bruckner i Thora Birch brały udział w przesłuchiwaniach do roli Natalie. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 38

Avatar square 200x200

lifemovie 2016-10-27 3

Nędza i rozpacz. Zmarnowany czas. Chcesz obejrzeć dobrą wersję, obejrzyj tą z 1981. Nawet jeśli jesteś "nowoczesną feministką" i nie lubisz facetów, bo chyba o to chodziło autorowi tego gniota (żeby tym razem Asha zagrała Natasha), to i tak nie polubisz tego filmu.

bizarre 2016-10-01 2

Kompletna porażka i profanacja filmów Raimiego. Gdyby nie tytuł i szkielet scenariusza ta produkcja niczym nie wyróżniłaby się spośród horrorów klasy B lub C. Filmu Alvareza nie można zaliczyć jednak do tej grupy ze względu na dobre efekty. Nie idą one jednak w parze ani z ciekawymi bohaterami, ani ze znośnym scenariuszem, ani z logiką. Pełno głupot, zero klimatu, dużo nudy. Głupie gore bez cienia jakości.

2/10

Quagmire 2015-01-28 4

Wersja rozszerzona – Brytyjski Channel 4 wyemitował wersję rozszerzoną remake’u, podobno znacznie lepszą od wersji kinowej. Poniżej link do opisu i klipów, wśród których jest między innymi zmienione zakończenie
http://www.imdb.com/title/tt1288558/board/flat/239547596?p=1

Finał nie ma chyba większego sensu bez opętanych oczu, ale te sceny są naprawdę niezłe, może z nimi remake jest rzeczywiście odrobinę bardziej znośny. A pamiętam jak Fede Alvarez zarzekał się, że wycięli tylko piosenkę i kilkusekundowe sceny przemocy :)

Jeśli ta wersja pojawi się w dobrej jakości, to być może dam temu filmowi jeszcze jedną szansę, już zupełnie na chłodno.

jacks Quagmire 2015-02-04

Jeszcze nie widziałem tego remake’u i nie wiem czy warto. To raczej takie hardcore’owe gore czy dobry slasher? Dużo pozmieniali w stosunku do klasyka? Jakoś mnie nie ciągnie do seansu, ale może warto?

Quagmire Quagmire 2015-02-04 4

Hardcorowe, często bezmyślne gore pozbawione autorskiego błysku. Szkielet pozostał ten sam, ale pozmieniali całkiem sporo, właściwie wszystko na niekorzyść (wprowadzenie, zakończenie, odczytanie inwokacji, wybór głównego bohatera itd). Oczywiście krew lała się strumieniami także w oryginale, ale zyskiwał on dzięki entuzjazmowi młodych filmowców, dziwacznym pomysłom realizatorskim i atmosferze amerykańskiego lasu na odludziu. Tych elementów brakuje remake’owi.

ferhin2 2013-08-15 7

buuu. całkiem dobrze. – poza lasem, który był studiem filmowym, postaciami poruszającymi się na szynach i ludźmi na luzie znoszącymi odrąbanie własnych kończyn film był dość udany. Trochę zmieniona historia raz na minus raz na plus. Jednak zabrakło trochę logiki i klimatu. Ogólnie jednak 7/10

Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Quagmire ferhin2 2013-08-15 4

Las nie był studiem, to Nowa Zelandia. Nie było też studia w klasycznym sensie, na potrzeby różnych scen zbudowano w lesie dwie chatki.
https://www.youtube.com/watch?v=MfQhHepIj4k

ferhin2 ferhin2 2013-08-15 7

no faktycznie, aczkolwiek na początku gdy wszyscy spotkali się przed domem wyglądał bardzo sztucznie.

Quagmire ferhin2 2013-08-15 4

Ogólnie operator miał tendencję do "przefiltrowania" zdjęć, może stąd wynika takie wrażenie.

Beznickowy ferhin2 2013-08-15 6

Nie zgodzę się z ferhinem, że zabrakło klimatu – tego reżyserowi nie można odmówić. Przez cały film sprawnie poruszał się w obranej konwencji. A na klimat składa się także ten las. Dla mnie nie sprawiał on wrażenia dekoracji w studiu filmowym. Operator wybrał takie filtry i oświetlenie, że faktycznie las ten może wydawać się nienaturalny, baśniowy, co według mnie akurat temu filmowi wyszło na dobre.

Bluejohn_26 ferhin2 2014-06-28 4

Mi się nie podobał. Nie wiem może już jestem za stary i za bardzo mi się opatrzyły podobne produkcje, ale dla mnie ten film to żaden horror. Moim zdaniem film jest słaby i nudny, momentami bywa też niesmaczny, ale z pewnością nie jest straszny. Całość obejrzałem bez większych emocji. W przypadku tego gatunku jest to dla mnie nie do przyjęcia.

Justyna007 2013-08-03 6

[6/10] Może być – Dość ciekawy ale z tym urwaniem ręki w ostatniej scenie to przesadzili, no bo jakby dziewczyna nie mogła podkopać ziemi.

Quagmire Justyna007 2013-08-03 4

Pomijając już to, że przed tym "niezwykle przerażającym" przeciwnikiem można było uciec piechotą parę minut wcześniej :)

Movieman Justyna007 2013-08-03 6

Martwe zło bez urwanej ręki to nie Martwe zło :P

Współtworzą