Filmy woda, katastrofa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje woda, katastrofa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekranizacja biblijnej opowieści o Arce Noego. Noe (Russell Crowe) dostaje polecenie od Boga - ma zbudować arkę, dzięki której uratuje siebie, swoją rodzinę oraz przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt przed wielkim potopem, jaki ześle na ziemię Stwórca, karząc w ten sposób wszystkich grzeszników.
Mojżesz uwalnia Izraelitów z niewoli i prowadzi ich do Ziemi Obiecanej.

Tunel

6,5
W tunelu łączącym Manhattan z New Jersey dochodzi do katastrofy. Kit Latura próbuje pomóc ludziom, którzy zostali w nim uwięzieni.


Meg 2: Głębia

5,3
4,5
Śmiały zespół badawczy wyrusza na głębinową eksplorację czeluści oceanu. Na miejscu spotykają prehistoryczną i nieprzyjazną faunę, co zmusza załogę do walki o przetrwanie. Dodatkowo trzy potężne megalodony wypływają ku powierzchni, wywołując zamęt i wszechobecny chaos. Są głodne i niebezpieczne.
Czterech przyjaciół wyrusza na beztroski rejs u wybrzeży Florydy. Gdy niespodziewany sztorm przewraca ich łódź, rozpoczyna się desperacka walka o życie na otwartym oceanie. Bez jedzenia, bez wody i bez kontaktu ze światem każdy dzień staje się testem odwagi, wiary i człowieczeństwa.

2012

6,1
Wraz ze zbliżającym się końcem kalendarza Majów, mającym nastąpić 21 grudnia 2012 roku, grupa ludzi musi stawić czoła nadchodzącemu końcu świata w postaci kataklizmów naturalnych takich jak erupcje wulkanów, bądź tajfuny.
Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

Wielka woda

7,0
7,3
Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

Patrol

7,5
Ben Randall, zasłużony ratownik Straży Przybrzeżnej po stracie całej załogi myśli o zakończeniu służby. Szkoląc godnych siebie następców w elitarnej jednostce ratownictwa poznaje młodego egocentryka, Jake'a Fischera. Czy Jake zrozumie, jak wiele może nauczyć się od doświadczonego, starszego kolegi? Sprawdzian nastąpi szybko, w niezwykle dramatycznych okolicznościach.
Doświadczony strażak Jack Morrison (Joaquin Phoenix), odcięty przez ogień w płonącym budynku, oczekuje na pomoc zespołu ratowników. W tym oddziale – Ladder 49 – spędził wiele lat. Teraz wspomina swą służbę w straży pożarnej w Baltimore, myśli o swoim małżeństwie i stosunkach ze swym charyzmatycznym szefem, kapitanem Kennedym (John Travolta). Widzimy jego pierwsze spotkanie z kapitanem, strażacki debiut, przyjaźń z Tommym Drake’em (Morris Chestnut). Poznajemy także jego życie prywatne: historię miłości do pięknej Lindy (Jacinda Barrett).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…