Thriller 1977

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Telefon 6.8

Agenci wywiadu przeciwnych obozów muszą czasem współpracować. Dzieje się tak wówczas, gdy zagrożony jest los całego świata. Tak jest i w tym przypadku. Agent KGB musi powstrzymać swego obłąkanego kolegę, który ma zamiar wysadzić w powietrze całe Stany Zjednoczone i wywołać III wojnę światową za pomocą uśpionych radzieckich agentów przebywających na terenie USA. Obłąkany członek KGB posiadł listę ów uśpionych agentów, którzy mają sobie przypomnieć o przeprowadzeniu szeregu zamachów bombowych dopiero wtedy gdy usłyszą przez słuchawkę telefonu fragment poematu Roberta Frosta. Nasz bohater korzysta z pomocy amerykańskiego kolegi po fachu, agenta CIA.

Cena strachu 7.3

Fabuła rozgrywa się w jednym z krajów Ameryki Płd., gdzie w dżungli wydobywa się ropę. Terroryści napadają na wieżę wiertniczą i kradną środki wybuchowe. Szyb naftowy staje w płomieniach. Jedyną możliwością ugaszenia pożaru jest użycie nitrogliceryny, którą można ściągnąć z odległego miasteczka. Szefowie firmy naftowej wybierają czterech mężczyzn, życiowych desperatów, którzy podejmują się, że przewiozą dwiema ciężarówkami ładunek, który przy większym wstrząsie może eksplodować. Na uczestników wyprawy, którzy przeżyją czeka cenna nagroda. Czy dotrze ktoś żywy do celu?

Orka - Wieloryb zabójca 7.0

Podczas kolejnego rejsu kapitan Nolan i jego załoga zabijają ciężarną orkę, której ciało pozostawiają na morzu. Jakiś czas później odnajduje je samiec, podążający od tej pory tropem zabójców. Przybiwszy do brzegu załoga myśli, że to już koniec koszmarnego rejsu, ale rozwścieczona orka zaczyna niszczyć nabrzeże, kutry i zabijać niewinnych ludzi, po to by Nolan i jego ludzie raz jeszcze wyszli w morze.


Aleja potępionych 6.1

Świat po III Wojnie Światowej. Wskutek wybuchów jądrowych oś ziemi zmieniła swoje położenie, a Stany Zjednoczone Zmieniły się w pustynię, nad którą góruje czerwone i radioaktywne skażone niebo. Atak nuklearny przeżyło zaledwie kilku weteranów Lotnictwa USA: Denton (George Peppard), Tanner (Jan-Michael Vincent) i Keegan (Paul Winfield). Razem muszą przebyć drogę przez najbardziej skażone i niebezpieczne rejony w nadziei, iż spotkają gdzieś ślady cywilizacji.

Głębia 6.6

Dwoje ludzi postanawia dotrzeć do zatopionego wraku, spoczywającego w odmętach gdzieś u wybrzeży Bermudów. Historia statku i samo jego zatonięcie owiane są tajemnicą. Gail Berke (Jacqueline Bisset) i David Sanders (Nick Nolte) mają masę kłopotów i stawić czoła muszą przeróżnym problemom. Ich pomysł nie jest łatwy do zrealizowania. Ze wszystkim muszą sobie dawać radę sami. W końcu udaje im się osiągnąć cel...

Rollercoaster 8.0

Historia terrorysty podkładającego bomby w wesołych miasteczkach. Jego tropem podąża inspektor ścigający go od wybrzeża do wybrzeża.

Zasada domina

Do zabicia jednego z bardzo wpływowych ludzi w Stanach Zjednoczonych, zostaje wynajęty morderca. Jest nim Roy Tucker, który siedzi w więzieniu za zabicie sadystycznego męża Ellie Riggens, kobiety którą kocha. Tagge obiecuje Tuckerowi, odzyskanie wolności w zamian za wykonanie wyroku. Tucker zgadza się na taki warunek, wychodzi z więzienia i udaje się do Ellie, gdzie biorą ślub. Przyszedł jednak moment spłacenia długu wdzięczności. Kiedy Tucker odmawia, Tagge porywa Ellie i grozi, że ją zabije. Tucker próbuje ratować Ellie, ale morderca jest szybszy i żona Roya ginie. Teraz Tucker jest zmuszony walczyć o swoje życie.

Ostatnia fala 7.1

Australijski prawnik zostaje powołany do obrony czterech Aborygenów, oskarżonych o zamordowanie swego współplemieńca. Prawnik, zdecydowany za wszelką cenę rozwikłać zagadkę, odkrywa stopniowo coraz bardziej niepokojące i niejednoznaczne poszlaki, świadczące o jego własnym, niebagatelnym udziale w sprawie... Okazuje się, że kluczową rolę w sprawie odgrywa konflikt dwóch rzeczywistości - z jednej strony snu, mitów i pradawnych wierzeń, z drugiej - realności pozbawionej wartości innych niż materialistyczne...

Śpiące psy 8.0

Film "Sleeping Dogs" rozgrywa się w fikcyjnej, ogarniętej totalitaryzmem przyszłości. Jest wizją ogólnej destrukcji - upadku małżeństwa, przyjaźni i struktur społecznych. Główny bohater, Smith, opuszcza rodzinę, kiedy odkrywa, że żona, Gloria, ma romans z jego najlepszym przyjacielem, Bullenem. Wyjeżdża i powoli przyzwyczaja się do życia w sielskim otoczeniu maoryskiej wyspy Gur, gdy tymczasem mieszkający w okolicy robotnicy strajkują i wdają się w potyczki z siłami rządowymi. Działania władz stają się coraz bardziej represyjne, wreszcie dochodzi do ogłoszenia stanu wojennego. Rząd powołuje specjalne jednostki antyterrorystyczne, wzywa również amerykańskich doradców. Smith za wszelką cenę stara się nie mieszać do polityki, ale partyzanci wybierają go na kozła ofiarnego. Agenci specjalni znajdują broń ukrytą na jego wyspie i aresztują go.

Return to Boggy Creek 2.0

Troje dzieci spotyka na bagnach Wielką Stopę. Przerażone uciekają, ale stwierdziwszy, że stworzenie nie chciało zrobić im krzywdy postanawiają tam wrócić. Niestety nadciąga burza i wystraszone dzieci próbują znaleźć jakieś schronienie. Nieoczekiwanie z opresji ratuje je stworzenie, którego szukali.

Słowa kluczowe