Thriller 1977

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Telefon 7.0

Lata 70. XX w. W USA przebywają agenci radzieckiego wywiadu. Uwarunkowani przez hipnozę czekają na telefon, by rozpocząć niszczycielską akcję. Tymczasem do Stanów przybywa Mikołaj Dalchimski, który chce wykorzystać agentów do własnych celów. KGB wysyła majora Borzova, by go powstrzymał. Borzovowi pomaga urodziwa Barbara.

Orka - Wieloryb zabójca 7.2

Kapitan Nolan jest doświadczonym wielorybnikiem. Podczas jednego z połowów zabija ciężarną samicę orki. Ten czyn zamieni jego życie w koszmar. Według teorii naukowej orki potrafią mścić się na zabójcach swoich bliskich. Nolan przekonuje się, że to prawda. Rozwścieczony samiec ściga go przez setki mil morskich, by w końcu doprowadzić do morderczego pojedynku oko w oko. [opis dystrybutora]

Aleja potępionych 4.5

Świat po wybuchu nuklearnym. Minęło parę lat. Nieliczni ludzie starają się żyć. Wynikiem skażonego radioaktywnym promieniowaniem nieba jest pojawienie się straszliwych mutantów, z którymi przyjdzie walczyć pozostałej ludzkości.


Głębia 6.7

Gail Berke (Jacqueline Bisset) i David Sanders (Nick Nolte), którzy spędzają romantyczne wakacje na Bermudach, wpadają na trop frachtowca zatopionego podczas II Wojny Światowej. W morzu znajdują fiolkę morfiny, jedną z dziesiątek tysięcy ampułek wciąż zmagazynowanych na pokładzie wraku. To odkrycie prowadzi ich do haitańskiego dealera narkotykowego, Henriego Cloche'a (Louis Gossett Jr.) oraz doświadczonego łowcy skarbów, Romera Treece'a (Robert Shaw). Gail, David i Treece próbują wydobyć zatopiony ładunek.

Ostatnia fala 7.0

Australijski prawnik zostaje powołany do obrony czterech Aborygenów, oskarżonych o zamordowanie swego współplemieńca. Prawnik, zdecydowany za wszelką cenę rozwikłać zagadkę, odkrywa stopniowo coraz bardziej niepokojące i niejednoznaczne poszlaki, świadczące o jego własnym, niebagatelnym udziale w sprawie... Okazuje się, że kluczową rolę w sprawie odgrywa konflikt dwóch rzeczywistości - z jednej strony snu, mitów i pradawnych wierzeń, z drugiej - realności pozbawionej wartości innych niż materialistyczne...

Return to Boggy Creek 2.0

Troje dzieci spotyka na bagnach Wielką Stopę. Przerażone uciekają, ale stwierdziwszy, że stworzenie nie chciało zrobić im krzywdy postanawiają tam wrócić. Niestety nadciąga burza i wystraszone dzieci próbują znaleźć jakieś schronienie. Nieoczekiwanie z opresji ratuje je stworzenie, którego szukali.

Cena strachu 8.3

Fabuła rozgrywa się w jednym z krajów Ameryki Płd., gdzie w dżungli wydobywa się ropę. Terroryści napadają na wieżę wiertniczą i kradną środki wybuchowe. Szyb naftowy staje w płomieniach. Jedyną możliwością ugaszenia pożaru jest użycie nitrogliceryny, którą można ściągnąć z odległego miasteczka. Szefowie firmy naftowej wybierają czterech mężczyzn, życiowych desperatów, którzy podejmują się, że przewiozą dwiema ciężarówkami ładunek, który przy większym wstrząsie może eksplodować. Na uczestników wyprawy, którzy przeżyją czeka cenna nagroda. Czy dotrze ktoś żywy do celu?

Casa privata per le SS 1.0

Grupka niemieckich prostytutek jest szkolona w dziedzinie sztuki miłości. Jednak ta miłość jest bardzo brutalna. Kobiety mają za zadanie zająć się z przydzielonymi ich osobami w taki sposób, by ta przyznała się do stawianych im zarzutów. Potem, pod wpływem tortur, ludzie przyznają się do winy i zostają mordowani, bez względu na to, czy ofiarą jest mężczyzna czy kobieta. Mimo swoich zadań, prostytutki wciąż chcą pokazywać swoje ciała, dlatego też mają za dodatkowe zadanie dostarczania SS-Manom dobrej rozrywki i rozkoszy cielesnej.

La Bestia in calore 2.0

Na podbitych przez Niemców terenach trwa walka partyzanckich oddziałów, z bezwzględnym najeźdźcą. W tym samym czasie nazistowska uczona Ellen Kratach pracuje nad projektem superżołnierza. Efektem jej badań jest brutalne monstrum, któremu pani doktor dostarcza kolejny kobiet, do zaspokojenia rządz.

Ciałopalenie 2000 5.0

Przedsiębiorca Robert Caine rozpoczyna budowę eksperymentalnej elektrowni jądrowej, mającej zaradzić problemom energetycznym świata. Wkrótce zaczynają pojawiać się znaki, świadczące o tym, że projekt może doprowadzić do apokalipsy. Kolejni ludzie próbujący go przerwać - giną. Robert, zaczyna wierzyć w biblijną przepowiednię i to, że jego syn to pomiot szatana.

Słowa kluczowe