Thriller 1977

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Telefon 6.8

Agenci wywiadu przeciwnych obozów muszą czasem współpracować. Dzieje się tak wówczas, gdy zagrożony jest los całego świata. Tak jest i w tym przypadku. Agent KGB musi powstrzymać swego obłąkanego kolegę, który ma zamiar wysadzić w powietrze całe Stany Zjednoczone i wywołać III wojnę światową za pomocą uśpionych radzieckich agentów przebywających na terenie USA. Obłąkany członek KGB posiadł listę ów uśpionych agentów, którzy mają sobie przypomnieć o przeprowadzeniu szeregu zamachów bombowych dopiero wtedy gdy usłyszą przez słuchawkę telefonu fragment poematu Roberta Frosta. Nasz bohater korzysta z pomocy amerykańskiego kolegi po fachu, agenta CIA.

Orka - Wieloryb zabójca 7.0

Kapitan Nolan jest doświadczonym wielorybnikiem. Podczas jednego z połowów zabija ciężarną samicę orki. Ten czyn zamieni jego życie w koszmar. Według teorii naukowej orki potrafią mścić się na zabójcach swoich bliskich. Nolan przekonuje się, że to prawda. Rozwścieczony samiec ściga go przez setki mil morskich, by w końcu doprowadzić do morderczego pojedynku oko w oko. [opis dystrybutora]

Aleja potępionych 6.1

Po wojnie nuklearnej, ocalali w bazie rakietowej, major Denton (George Peppard), Tanner (Jan-Michael Vincent), Keegan (Paul Winfield), i Airman Perry (Kip Niven), wyruszają w stronę raju zwanego "Albany". Po drodze, napotykają tornada, powodzie, zabójcze karaluchy...


Głębia 6.6

Dwoje ludzi postanawia dotrzeć do zatopionego wraku, spoczywającego w odmętach gdzieś u wybrzeży Bermudów. Historia statku i samo jego zatonięcie owiane są tajemnicą. Gail Berke (Jacqueline Bisset) i David Sanders (Nick Nolte) mają masę kłopotów i stawić czoła muszą przeróżnym problemom. Ich pomysł nie jest łatwy do zrealizowania. Ze wszystkim muszą sobie dawać radę sami. W końcu udaje im się osiągnąć cel...

Rollercoaster 8.0

Historia terrorysty podkładającego bomby w wesołych miasteczkach. Jego tropem podąża inspektor ścigający go od wybrzeża do wybrzeża.

Ostatnia fala 7.1

Australijski prawnik zostaje powołany do obrony czterech Aborygenów, oskarżonych o zamordowanie swego współplemieńca. Prawnik, zdecydowany za wszelką cenę rozwikłać zagadkę, odkrywa stopniowo coraz bardziej niepokojące i niejednoznaczne poszlaki, świadczące o jego własnym, niebagatelnym udziale w sprawie... Okazuje się, że kluczową rolę w sprawie odgrywa konflikt dwóch rzeczywistości - z jednej strony snu, mitów i pradawnych wierzeń, z drugiej - realności pozbawionej wartości innych niż materialistyczne...

Śpiące psy 8.0

Film "Sleeping Dogs" rozgrywa się w fikcyjnej, ogarniętej totalitaryzmem przyszłości. Jest wizją ogólnej destrukcji - upadku małżeństwa, przyjaźni i struktur społecznych. Główny bohater, Smith, opuszcza rodzinę, kiedy odkrywa, że żona, Gloria, ma romans z jego najlepszym przyjacielem, Bullenem. Wyjeżdża i powoli przyzwyczaja się do życia w sielskim otoczeniu maoryskiej wyspy Gur, gdy tymczasem mieszkający w okolicy robotnicy strajkują i wdają się w potyczki z siłami rządowymi. Działania władz stają się coraz bardziej represyjne, wreszcie dochodzi do ogłoszenia stanu wojennego. Rząd powołuje specjalne jednostki antyterrorystyczne, wzywa również amerykańskich doradców. Smith za wszelką cenę stara się nie mieszać do polityki, ale partyzanci wybierają go na kozła ofiarnego. Agenci specjalni znajdują broń ukrytą na jego wyspie i aresztują go.

Return to Boggy Creek 2.0

Troje dzieci spotyka na bagnach Wielką Stopę. Przerażone uciekają, ale stwierdziwszy, że stworzenie nie chciało zrobić im krzywdy postanawiają tam wrócić. Niestety nadciąga burza i wystraszone dzieci próbują znaleźć jakieś schronienie. Nieoczekiwanie z opresji ratuje je stworzenie, którego szukali.

Cena strachu 7.4

Fabuła rozgrywa się w jednym z krajów Ameryki Płd., gdzie w dżungli wydobywa się ropę. Terroryści napadają na wieżę wiertniczą i kradną środki wybuchowe. Szyb naftowy staje w płomieniach. Jedyną możliwością ugaszenia pożaru jest użycie nitrogliceryny, którą można ściągnąć z odległego miasteczka. Szefowie firmy naftowej wybierają czterech mężczyzn, życiowych desperatów, którzy podejmują się, że przewiozą dwiema ciężarówkami ładunek, który przy większym wstrząsie może eksplodować. Na uczestników wyprawy, którzy przeżyją czeka cenna nagroda. Czy dotrze ktoś żywy do celu?

Casa privata per le SS 1.0

Grupka niemieckich prostytutek jest szkolona w dziedzinie sztuki miłości. Jednak ta miłość jest bardzo brutalna. Kobiety mają za zadanie zająć się z przydzielonymi ich osobami w taki sposób, by ta przyznała się do stawianych im zarzutów. Potem, pod wpływem tortur, ludzie przyznają się do winy i zostają mordowani, bez względu na to, czy ofiarą jest mężczyzna czy kobieta. Mimo swoich zadań, prostytutki wciąż chcą pokazywać swoje ciała, dlatego też mają za dodatkowe zadanie dostarczania SS-Manom dobrej rozrywki i rozkoszy cielesnej.

Słowa kluczowe