Filmy sprawa sądowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sprawa sądowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

„W garniturach” to nowy i oryginalny serial, którego bohaterami są prawnicy renomowanej kancelarii na nowojorskim Manhattanie. Szybkie i ryzykowne decyzje, wysokie stawki to świat Harveya Spectera (Gabriel Macht), charyzmatycznego adwokata, który postanawia zatrudnić genialnego, ale niezmotywowanego Mike’a Rossa (Patrick J. Adams). Jest tylko jeden problem, nowy współpracownik nie posiada prawniczego wykształcenia, ale posiada fotograficzną pamięć i encyklopedyczną wiedzę. Mike udowadnia, że pomimo braku odpowiedniego dyplomu ma wyjątkowy talent i świetnie odnajduje się w prawniczym środowisku. Zmuszeni do ukrywania prawdy, tworzą niepowstrzymany duet. W serialu zobaczymy takie gwiazdy, jak Meghan Markle, Gina Torres, Sarah Rafferty i Rick Hoffman.
Grupa ambitnych studentów prawa zostaje wplątana w sprawę morderstwa, która zaczyna zmieniać bieg ich życia.

Bosch

7,3
Detektyw Bosch (Titus Welliver) w pełni poświęca się swojej pracy dla policji Los Angeles. Właśnie trafia mu się do rozwiązania tajemnicze morderstwo nastoletniego chłopca, ale jednocześnie nad głową detektywa wiszą czarne chmury w postaci toczącego się procesu w sprawie zastrzelenia przez Boscha osoby podejrzewanej o seryjne morderstwa.


W centrum znajduje się przede wszystkim ona – mecenas Joanna Chyłka, która nie ma sobie równych na sali sądowej. Jej inteligencja i doświadczenie zapewniają wygraną w każdej sprawie. By bronić swoich klientów, korzysta nie tylko z prawniczej wiedzy. Pewnego dnia odzywa się do niej dawna znajoma – Angelika Szlezyngier. Jej trzyletnia córka, Nikola, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy na miejscu policja nie znajduje śladów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziewczynki. Chyłka, mimo natłoku spraw i piętrzących się na biurku akt, postanawia podjąć się obrony bezradnego i zrozpaczonego małżeństwa. Jej nowy aplikant – Kordian Oryński – będzie towarzyszył jej na każdym kroku. Wspólnie spróbują doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału. Czy odkryją, kto stoi za zniknięciem dziecka?
Dokument przedstawia kulisy tak zwanej sprawy McLibel, która odbiła się dużym echem w Europie. W 1997 roku sąd angielski uznał pozew korporacji McDonald przeciwko dwójce obywateli angielskich, Helen Steel i Davidowi Morrisowi, o zniesławienie firmy. Później Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził, że osobom tym odmówiono uczciwego procesu i została naruszona Europejska Konwencja Praw Człowieka.
Dzika Rebecca Wright (Kate Walsh) prowadzi szalone życie - pełne alkoholu i niezobowiązującego seksu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest ona poważanym sędzią. Jednak nawet na największym kacu potrafi wydać sprawiedliwy wyrok.
Marcus Jackson (Martin Lawrence) jest dobrodusznym aktywistą, który przechodzi bolesny rozwód. W sądzie poznaje amoralnego Allena Braddocka (Kelsey Grammer), prawnika wyrzuconego przez własnego ojca z szanowanej kancelarii. W akcie desperacji panowie decydują się nawiązać współpracę, z której wyniknie toksyczna przyjaźń odciskająca piętno na ich prywatnym życiu.
Czy w dzisiejszych czasach można być lekkoduchem, nie przejmować się przyszłością, żyć chwilą obecną i za nic sobie mieć "wyścig szczurów". Okazuje się, że można. Daniel jest przykładem takiej osoby. Nigdzie nie jest zatrudniony choć biorąc udział w eksperymencie medycznym zarobi trochę pieniędzy. Ma zwariowanego przyjaciela, a od momentu, gdy pozna dziewczynę ze sklepu, jego życie ulegnie wielkiemu przewartościowaniu.

Panaceum

6,7
Emily jest młodą, piękną kobietą cierpiącą na depresję. Gdy jej mąż trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, jej wygodne życie rozsypuje się. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr Banks. Pierwsze zaproponowane przez niego antydepresanty wywołują wiele niepożądanych skutków ubocznych. W końcu udaje się znaleźć skuteczny, ale nie do końca sprawdzony lek – Ablixa. Gdy z więzienia wychodzi mąż Emily, sielanka niespodziewanie kończy się. Pewnego ranka kobieta budzi się obok ciała swojego partnera, który, jak szybko się okazuje, zginął z jej ręki. Emily trafia do aresztu, a następnie pod obserwację specjalistów, a dr Banks obarczony jest winą za całe zdarzenie. Jednak nie wszystko jest tym, czym się na pozór wydaje.
Emily Walters jest amerykańską wdową mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Nie ma głowy do takich "drobnostek" jak własne mieszkanie, finanse czy przyszłość własnego syna. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta. Między nimi rodzi się wyjątkowa więź, która przeczy wszystkim konwenansom. Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Mężczyzna okazuje się być wrażliwym romantykiem, a nietypowa relacja z każdym dniem przeradza się w "coś więcej". Niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…