Filmy islam, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje islam, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
Dwudziestopięcioletnia Julia (Kate Winslet) mieszka w hotelu Mulay w dzielnicy Medina razem ze swoimi córkami - ośmioletnią Beą (Bella Riza) i sześcioletnią Lucy (Carrie Mullan). Porzuciła ustabilizowane życie w Londynie u boku mężą, by w Maroku szukać wolności i odkrywać inny świat. Zbliża się Boże Narodzenie; Julia otrzymuje od męża paczkę z upominkami; są w niej same maskotki i kilka owoców. Sytuacjia materialna Julii nie jest najlepsza. Próbuje ona zarabiać na życiem sprzedażą szmacianych pacynek. Marzeniem kobiety jest podróż do Algierii i poznanie mistrza Sufi. Na placu targowym Mediny córki Julii poznają młodego kuglarza Bilala (Said Taghmaoui) i zafascynowane jego akrobatycznymi sztuczkami przedstawiają go matce. Bilal niebawem zostaje kochankiem Julii i sprowadza się do jej hotelowego pokoju. Jemu również marzy się podróż na Wschód; uczy dziewczynki akrobacji mając nadzieję, że podczas wędrówki wspólnymi występami będą zarabiać na utrzymanie. Po ostrym konflikcie z hotelowymi prostytutkami Julia i Bilal decydują się wyjechać z Marrakeszu do małego miasteczka u podnóża gór Atlas. Niespodziewanie Bilal spotyka tu swoją żonę, Fatimę.
Mieszkańcy biednej dzielnicy Teheranu jednoczą się, by zgłosić do urzędu pomocy społecznej ojca, który od urodzenia porywa dwie swoje córki. Po dwunastu latach uwięzienia zostają w końcu zwolnione przez pracowników socjalnych, by po raz pierwszy zasmakować życia.


Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.

Osama

6,8
Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy władzę w Afganistanie przejmują Talibowie. Pewna wdowa postanawia zamienić swoją córkę w chłopca. Obcina jej włosy, ubiera jak przeciętnego chłopaka i wysyła do pracy. Wkrótce jednak dziewczynka trafia do Talibów, do szkoły terrorystów. Pozostaje już tylko kwestią czasu kiedy dowiedzą się, kim tak naprawdę jest Osama (Marina Golbahari)...

Baraka

7,6
Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.
Film opowiada o życiu dzielnicy, w której ścierają się entuzjaści raï i bojowa frakcja islamistów. 100% Arabica to zrujnowana dzielnica na przedmieściach Paryża. Dwóch młodych ludzi Rachid (Khaled) i Krimo (Mohamed Khelifati) postanawiają założyć grupę raï, aby walczyć z fanatycznym imamem. W tym kosmopolitycznym i zrujnowanym mieście, w którym panuje bieda, przetrwanie jest prawem schematów i zaradności. Burmistrz myśli o reelekcji i chce przywrócić spokój w mieście. Zatrudnia Slimane (Mouss Zouheyri) i Majida (Najim Laouriga), dwóch małych bandytów, którzy podszywają się pod imamów. W zamian za obietnicę dotacji muszą przywrócić porządek w mieście, rekrutując bezrobotną młodzież. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli, ponieważ młodzi ludzie wolą chodzić na koncerty zespołów rapowskich.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…