Filmy relacja siostra-siostra, relacja ojciec-córka, relacja ojciec-syn, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja siostra-siostra, relacja ojciec-córka, relacja ojciec-syn, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Corocznie - 25 grudnia - zamożna para z San Francisco (szczęśliwie niezwiązana węzłem małżeńskim) oddaje się świątecznej tradycji, której hołduje każdego roku od chwili zapoznania się – wymykania się swoim zwariowanym rodzinkom na relaksujący, pełen zabawy wypoczynek w jakimś egzotycznym miejscu. Tam, popijając margaritę przy basenie, wznoszą toast za święta, wiedząc, że raz jeszcze udało im się uniknąć chaosu i emocjonalnych turbulencji swoich czterech rodzin: rozwiedzionych rodziców, kłócącego się rodzeństwa, nieposkromionej dzieciarni i wszelkich jątrzących się żalów i niezręcznych chwil, cechujących każde rodzinne święta Bożego Narodzenia. Ale nie w tym roku…
Jennifer i Vince spotykają się na weselu ich wspólnych znajomych. Znajomość nie zaczyna się obiecująco. Jennifer wprowadza się właśnie do swojego nowego domu, lecz ktoś kradnie jej wszystkie rzeczy i zostaje sama w pustym domu. Vince jest hazardzistą, ścigają go ludzie, którym winny jest pieniądze. Oboje postanawiają wziąć fałszywy ślub, aby wyjść z finansowych kłopotów dzięki otrzymanym prezentom. Wszystko jednak zaczyna się komplikować...

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.


Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.

Plebania

3,6
Akcja telenoweli rozgrywa się wokół tytułowej plebanii, która w społeczności gminnej jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko przedsionek do "sacrum", ale przede wszystkim - miejsce, w którym ogniskuje się większość miejscowych zdarzeń, problemów i konfliktów.
Jest rok 2030, Ted sadza dwójkę swoich nastoletnich dzieci na kanapie i zaczyna opowiadać im tytułową historię. Opowieść rozpoczyna się gdy najlepszy przyjaciel Teda oświadcza się swojej dziewczynie, co wywołuje w Tedzie refleksję, że dla niego również nadszedł czas się ustatkować. Co zaskakujące - znajduje tę właściwą dziewczynę dość szybko. Jest nią dziennikarka Robin. Ted zaprasza ją na randkę, na której wszystko idzie dobrze aż do czasu, gdy Ted niechcący wyznaje dziewczynie miłość, wprawiając ją tym samym w zakłopotanie i przekreślając swoje szanse na usidlenie Robin.
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.
Ameryka, lata 30. ubiegłego wieku. Ostateczna bitwa pomiędzy siłami Dobra i Zła zbliża się nieubłaganie, a Ben Hawkins i Brat Justin staną w tym starciu, by walczyć przeciwko sobie. Po śmierci matki 18-letni Ben Hawkins, oskarżony o morderstwo członek gangu, znajduje schronienie w podróżującej po kraju trupie cyrkowców, której szefem jest tajemniczy mężczyzna nazywany przez podwładnych "Dyrektorem". Od tej pory towarzyszami Hawkinsa będą między innymi karzeł, kobieta z brodą oraz siostry syjamskie. Jednak i Ben okazuje się osobą wyjątkową. Chłopak odkrywa u siebie zdolność uzdrawiania ludzi. Wydaje się, że dzięki niemu Dobro wreszcie zagości w umęczonym Wielkim Kryzysem kraju. Jednak Dobro nie może istnieć bez Zła... W kalifornijskim mieście Mintern nikczemny brat Justin Crowe zaczyna doświadczać apokaliptycznych wizji i snów. Duchowny jest przekonany, że oto przemówił do niego sam Bóg. Kiedy więc do Mintern przybywa uzdrowiciel Ben Hawkins, brat Jenkins bierze go za wysłannika szatana i wypowiada mu wojnę. Niebawem obaj przekonają się jednak, że są elementami toczącej się od wieków wojny pomiędzy siłami Dobra i Zła.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…