Filmy świadectwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje świadectwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wstrząs

6,8
6,0
Dramat, którego powstanie zainspirował artykuł w magazynie "GQ", przedstawiający dowody na powiązanie mikrowstrząsów oraz urazów głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami. Na związek między tymi zdarzeniami wpadł dr Bennett Omalu (Will Smith), który połączył urazy, na jakie narażeni są sportowcy, z "przewlekłą traumatyczną encefalopatią", której objawy często doprowadzają do depresji i śmierci samobójczej.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.

Trumbo

7,0
Pod koniec lat 40. XX wieku Dalton Trumbo (Bryan Cranston) był czołowym hollywoodzkim scenarzystą. Zmieniło się to, gdy jego i innych artystów zaczęto prześladować za przekonania polityczne niezgodne z ówczesną wizją rządu. Trumbo był więziony przez 11 miesięcy, a po zwolnieniu z aresztu żadna z wielkich wytwórni filmowych nie chciała zatrudnić go ze względu na opinię publiczną. Zmuszony pisać pod pseudonimem nie zmienił swoich przekonań, a jego praca doceniona dwoma statuetkami Oscara przyczyniła się do zdelegalizowania Czarnej listy Hollywood.


Dzieci Malinowskich, po wyjeździe rodziców za granicę, zostały same z opiekunami, którzy okazali się złodziejami i doszczętnie obrabowali ich mieszkanie. Młodzi nie załamują się jednak, lecz postanawiają zarobić pieniądze, by odkupić skradzione rzeczy. Okazuje się, że mają smykałkę do interesów. Wkrótce Malinowscy obracają milionami i planują dalsze inwestycje.
J.J. dopiero zaczyna karierę policjanta. Jest pierwszym czarnoskórym oficerem pracującym w biurze szeryfa. Uprzedzenia rasistowskie są tam tak silne, że niektórzy współpracownicy są wręcz oburzeni, że muszą pracować z "czarnym". Jedyną osobą, z którą łączą J.J'a więzy przyjaźni, jest pracująca w biurze kobieta. Jako, że jest ona pierwszą i jak dotąd jedyną kobietą tam pracująca, musi znosić szykany i docinki podobne do tych, z którymi styka się J.J.
Główną bohaterką jest Gale Hunnicut (Anne Archer), atrakcyjna rozwódka, która jest redaktorką w wielkim wydawnictwie. Jest zbyt zajęta, by na nowo ułożyć sobie życie, lecz daje się namówić przyjaciółce na zaaranżowane spotkanie z nieznajomym. W trakcie romantycznej kolacji jej partner zostaje odwołany do telefonu. Gale towarzyszy mu do pokoju. W chwilę później, wychodząc z łazienki, jest świadkiem, jak mężczyzna zostaje brutalnie zamordowany. Kobieta, ukryta za drzwiami uchodzi uwadze niespodziewanych gości. Przerażona, zaciera za sobą ślady, po czym znika...
Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, małżeństwa, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, zniewolenia, niezależności finansowej, wizerunku ciała, starości, miłości, złości i mądrości. Pomimo przeciwności losu, a czasami tragedii, jakie przeszły, wszystkie wyglądają promiennie, ponieważ w końcu mają szansę wyrazić siebie. Niezależnie od tego skąd pochodzą i ile mają lat, ich doświadczenia rezonują ze sobą, nabierając uniwersalnego znaczenia. W ten sposób powstaje intymny i emocjonalny portret kobiet, które stanowią połowę ludzkości na Ziemi, a mimo to nadal poddawane są przemocy i niesprawiedliwości. To również pean na rzecz ich wewnętrznej siły, odporności, zdolności do przeciwstawiania się przeciwnościom losu i pozytywnej zmiany świata pomimo trudności, jakie napotykają. W erze po #meetoo to również interesujące spojrzenie na rolę i znaczenie kobiet oraz ich postrzeganie świata.
Sędzia prowadzi rozprawę na wsi, kto stłukł dzban.
Żyjący pod koniec siedemnastego wieku błogosławiony Stanisław Papczyński miał, według zachowanych przekazów z tamtych czasów, moc uzdrawiania. Dokument przedstawia proces beatyfikacji zakończony w 2007 roku oraz kanonizacji w 2016 roku tej bardzo tajemniczej postaci. W filmie pokazano również udokumentowane świadectwa tych niezwykłych wydarzeń, które nie da się wytłumaczyć w sposób naukowy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…