Akcja 1961

Przedstawiamy listę 47 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1961 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Działa Navarony 7.3

II Wojna Światowa, Grecja prawie cała zajęta przez Niemców. Ewakuacja żołnierzy brytyjskich jest zagrożona, okręty są ostrzeliwane z ciężkich dział. Anglicy postanawiają unieszkodliwić tą sięjącą zniszczenie broń. Wysyłają tam specjalną grupę komandosów.

Straż przyboczna 7.8

Do małego miasteczka, gdzieś w Japonii przybywa ronin Sanjuro Kuwabatake. Dowiaduje się, że miasteczko kontrolują dwa zwaśnione gangi. Jednemu przewodzi handlarz jedwabiem Tazaemon, a drugiemu fabrykant Tokuemon. Postanawia więc pomóc mieszkańcom i przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Oferuje swoje usługi obu gangom i zaczyna powoli podpuszczać ich na siebie.

Atlas 1.0

Dwaj władcy, próbując uniknąć krwawej walki, zgadzają się, by losy oblężonego miasta rozstrzygnął pojedynek pomiędzy najlepszymi wojownikami obu stron. Chcąc za wszelką cenę podbić miasto król Proximates, przekonuje zwycięzcę igrzysk Atlasa by walczył dla niego. Heros zwycięża, ale szybko przekonuje się jakim tyranem jest Proximates.


W kraju Komanczów 6.7

Wertepy Dzikiego Zachodu. Kapitan Jake Cutter jest strażnikiem Teksasu tropiącym bandę przestępców którzy zaopatrują Indian w broń palną. Niestety, na ścieżkę wojenną wkracza także plemię Komanczów, sprawy się komplikują, a dzielny kapitan zmuszony jest walczyć z o wiele liczniejszym wrogiem.

Wojna Trojańska 5.0

Nadchodzi dziesiąty rok oblężenia Troi, a greckie armie wciąż nie mogą przebić się przez niezdobyte mury miasta. W końcu obmyślony zostaje plan by zbudować drewnianego konia i umieścić w jego wnętrzu żołnierzy. Tymczasem za murami Troi generał Aeneas próbuje przekonać króla i wielmożów by zaprzestano walk.

Droga na zachód 6.7

Zima 1945 roku. Emerytowany maszynista Walczak prowadzi transport wojskowy na front zachodni. Towarzyszy mu Roman. Droga przez wyzwolone tereny jest nadal niebezpieczna. Zostają ostrzelani przez Niemców, ginie część załogi, spotykają dziewczynę z obozu. Na stacji ich pociąg zostaje opanowany przez Niemców. Od teraz muszą być na ich usługach.

Milczące ślady 7.6

Rok 1946. Na ziemiach wyzwolonych po lasach ukrywają się "bandy" NSZ. Oficer UB, kapitan Morwa, otrzymuje rozkaz zlikwidowania takiego oddziału, który działa w Pieninach. Okazuje się, że w oddziale Morwy "zagnieździł się kret", tajemniczy "Student", który donosi "bandytom" o każdym posunięciu kapitana…

Maciste, l'uomo più forte del mondo 6.0

Herkules musi zmierzyć się z plemieniem albinosów żyjących w podziemny kompleksie.

Tygrysy na pokładzie 8.0

Na radziecki statek "Eugeniusz Oniegin", zostają załadowane dzikie zwierzęta (tygrysy, lwy) przeznaczone do ogrodów zoologicznych. Podczas rejsu, niesforna małpka otwiera klatki i zwierzęta wychodzą na wolność, a cała załoga ucieka w przerażeniu. Jedynie kapitan wraz z barmanką Marianną nie wpadają w panikę i postanawiają poskromić dzikie zwierzęta.

Gli invasori 7.0

Dwaj bracia Eron i Erik w wyniku masakry ich osady zostają rozdzieleni. Jeden wraz z ocalałymi wraca z powrotem na ziemie wikingów, a drugi zostaje adoptowany przez angielską królową. Dwadzieścia lat później spotykają się ponownie, jednak nie wiedząc o tym, że coś ich łączy stają się śmiertelnymi wrogami, a stawką w ich zmaganiach jest kontrola nad Brytanią.

Słowa kluczowe