Dokumentalny 1998

Przedstawiamy listę 222 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1998 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fotoamator 6.5

Wspomnienia Arnolda Mostowicza, świadka zagłady łódzkiego getta, zobrazowane setkami kolorowych slajdów z czasów II wojny światowej. Slajdy zawdzięczamy zapalonemu fotoamatorowi, Walterowi Genewein, który był wówczas głównym księgowym w Zarządzie Getta.

Kurt & Courtney 5.5

Po obejrzeniu filmu dokumentalnego Nicka Broomfielda ma się ochotę nie tylko wziąć prysznic, ale wręcz wyszorować się do krwi. Film zagłębiający się w obszary, których unikali dotychczas wszyscy. Badając okoliczności uznanej za samobójstwo śmierci ikony muzyki grunge, Kurta Cobaina, Broomfield natrafia na potężną przeszkodę w postaci wdowy po muzyku, Courtney Love. Za jej sprawą autor filmu nie dostał pozwolenia na wykorzystanie w filmie muzyki Cobaina i musiał wycofać film z festiwalu w Sundance. Trudno się dziwić, w końcu pokazuje jedną z teorii, która mówi o tym że muzyk zginał właśnie na zlecenie Courtney Love.

UFO: Tajne akta KGB 6.0

Film dokumentalny, którego twórcy próbują udowodnić istnienie niezidentyfikowanych obiektów latających i faktu, że na przestrzeli lat, kilka z nich rozbiło się na ziemi. Ty razem akcja skupia się na terenach Rosji i dokumentach jakie zgromadziły władze byłego bloku wschodniego.


Słowa kluczowe