Filmy spektakl

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje spektakl. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Natalie Portman zdobyła w 2010 roku Oscara za oszałamiający występ w tym mrocznym psychoseksualnym thrillerze w reżyserii Darrena Aronofsky'ego. Nina (Natalie Portman) jest uzdolnioną, lecz niestabilną emocjonalnie baleriną u progu sławy. Pod wpływem presji ze strony dyrektora artystycznego (Vincent Cassel) i swojej uwodzicielskiej rywalki (Mila Kunis) Nina traci kontakt z rzeczywistością i miota się między jawą a sennym koszmarem.
Akcja serialu rozgrywa się w jednej z warszawskich kamienic, w latach 60. XX wieku. Głównymi bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny – Jankowscy i Kamińscy – a każdy odcinek jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu z ich codziennego życia.

Iluzja

6,7
Czterech magików na oczach publiczności obrabowuje bank w Paryżu i rozdaje pieniądze widzom. Ich tropem podążają agenci Interpolu i FBI.


Studenci opowiadają o swoich przeżyciach związanych z wojną w Donbasie.
Za zdemolowanie audytorium uliczny tancerz i chuligan Tyler odbywa karę w szkole artystycznej, gdzie czuje się nieswojo. Jego życie diametralnie ulega zmianie, gdy poznaje baletnicę Norę.

Anonimus

6,8
Rozgrywający się w politycznej, elżbietańskiej Angliii, Anonimus podejmuje temat od lat zaprzątający umysły zarówno naukowców jak i najznamienitszych twórców. Kto tak naprawdę stworzył dzieła przypisywane Williamowi Szekspirowi? Film Anonimus przedstawia jedną z możliwych odpowiedzi, skupiając się na czasach, kiedy to skandaliczne intrygi polityczne, zakazane romanse na królewskim dworze oraz knowania chciwej szlachty żądnej władzy były tematem dramatów prezentowanych w jednym z najbardziej nieoczekiwanych miejsc: na londyńskich deskach teatralnych.
Grupa teatralna z Pragi przybywa do Krakowa by zaprezentować sceniczną adaptację powieści Dostojewskiego Bracia Karamazow na miejskim festiwalu teatru alternatywnego. Przedstawienie ma być pokazane w szczególnej przestrzeni miejscowej stalowni. Gdy rozpoczynają się próby, śledzimy nie tylko emocjonalną opowieść dotyczącą zagadnień wiary, nieśmiertelności i zbawienia ludzkiej duszy, lecz także związki jakie łączą członków grupy, w dziwny sposób odzwierciedlające "wielkie tematy" Dostojewskiego. Dramat sceniczny przenosi się do prawdziwego świata, gdy podczas jednej z prób dochodzi do tragedii, która dotyka jednego z widzów…
Cezar musi umrzeć w paradokumentalny sposób opowiada o wystawianiu przez więźniów Rebibbia, rzymskiego więzienia o zaostrzonym rygorze, „Juliusza Cezara” Williama Szekspira. Przestępcy skazani za najcięższe zbrodnie – członkowie camorry, mordercy, sprawcy rozbojów z bronią w ręku – przygotowują się do spektaklu w murach więzienia. Wkrótce zaczynają przeglądać się w sztuce słynnego dramaturga i identyfikować z postaciami.
Paryż 1913 roku. Coco Chanel ogląda pierwsze skandaliczne przedstawienie „Święta Wiosny” Igora Strawińskiego. Rytmiczny dysonans partytury i szokująca choreografia wywołują burzę. Ale Coco jest zachwycona Igorem, który gwałtownie wybiega z teatru. Siedem lat później, Coco i Igor spotykają się ponownie. Pomimo rozkwitu interesów, Coco pogrążona jest w rozpaczy po tragicznej śmierci swojego kochanka Arthura „Boy” Capela. Igor znalazł się we Francji uciekając przed bolszewicką rewolucją. Pomiędzy projektantką a kompozytorem nawiązuje się natychmiastowa przyjaźń i wzajemna fascynacja. Coco zaprasza Igora wraz z żoną i dziećmi do zamieszkania w jej wilii na obrzeżach Paryża. W czasie letnich miesięcy pomiędzy Coco i Igorem rozwija się romans. Korzysta na tym ich praca: Igor komponuje w nowym, bardziej liberalnym stylu, a Coco tworzy wraz z fabrykantem perfum, Ernestem Beaux, Chanel Nr 5. Tymczasem narastające napięcie panujące w wilii jest trudne do zniesienia.
Podczas Świąt Bożego Narodzenia gang pingwinów wymyka się z zoo, aby odnaleźć członka swojej drużyny - "Szeregowego", który wybrał się do miasta aby kupić prezent jednemu z mieszkańców zoo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…