Krótkometrażowy 1979

Przedstawiamy listę 194 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Len 7.0

Leń kupił sobie akwarium z rybkami. Siedzi przy stole i przygląda się nowemu nabytkowi… Woda w akwarium brudna, ale jemu nie chce się jej zmieniać. Jego jedyny towarzysz kot Waśka zainteresował się rybkami. Jedna z nich urosła do niebotycznych rozmiarów. Pożera kota. Leń zastanawia się czy nie należałoby pomóc przyjacielowi, ale mu się nie chce. Poza tym jest już za późno. Żarłoczna ryba zajmuje miejsce przy stole, a właściciela wrzuca do akwarium. Leń myśli, że może trzeba by się zbuntować, ale mu się nie chce… Lepiej nie, bo jeszcze przestanie mu dawać pokarm…


Ocena 6.0

Hala sportowa wypełniona po brzegi. Trwa pokaz jazdy figurowej na łyżwach. Na lodowisku zmagają się łyżwiarze. Banda wkoło oblepiona reklamami alkoholi. Koniec pokazu, kibice z napięciem oczekują na ocenę występu przez komisję. Z głośników zaczyna rozbrzmiewać...

Bajka bajek 7.6

Film posiada strukturę naśladującą ludzką pamięć. Wspomnienia nie są ułożone w chronologicznym porządku, lecz przywoływane przez skojarzenia jednej rzeczy z drugą. To znaczy, że nie należy się spodziewać sekwencji właściwych dla typowej, konwencjonalnej narracji. Film jest zmontowany z serii sekwencji, w których poszczególne sceny nakładają się na siebie. Dominującym tematem jest wojna, ze szczególną emfazą uwypuklającym straty Sowietów na Froncie Wschodnim podczas II WŚ.

007 in Rio 7.0

Promocyjny dokument zrealizowany na potrzeby produkcji "Moonraker", jedenastego filmu opowiadającego o przygodach Jamesa Bonda. Film zawiera wywiady oraz materiały archiwalne z planu zdjęciowego.

The Dumb Waiter 4.0

Wracając do domu Sally odkrywa, że śledzi ją tajemniczy mężczyzna, który prawie dogania ją na jednej z ulic. Przerażona wraca do domu, gdzie jak myśli szybko zapomni o całym zdarzeniu. Jednak prześladowca dociera tam za nią i robi wszystko by ją dopaść.

Fright Before Christmas

Przed świętami Bożego Narodzenia para pilotów w drodze do Australii przelatuje ponad Kołem Polarnym, wioząc Diabła Tasmańskiego, gdzie uwalniają dziką bestię. W rezultacie przypadkowo przebiera się on w strój św. Mikołaja i wsiada w jego sanie. Królik Bugs pisze właśnie swojemu siostrzeńcowi Clyde'owi życzenia świąteczne - poemat Clementa Clarke'a Moore'a "The Night Before Christmas", kiedy zjawia się fałszywy św. Mikołaj. Bugs wysyła Clyde'a do łóżka a sam bawi się wyśmienicie w towarzystwie "mikołaja" Tasmańskiego.

Bugs Bunny's Christmas Carol

"Opowieść wigilijna" Dickensa w wykonaniu bohaterów "Looney Toones". Yosemite Sam gra Ebenezera Scrooge'a, który zwalnia z pracy Boba Cratchita (w tej roli Porky) za to, że użył węgla do ogrzania biura. Gdy Scrooge eksmituje rodzinę Cratchita z ich skromnego mieszkania, Królik Bugs bohatersko decyduje się przebrać za ducha i nauczyć krewkiego skąpca znaczenia Bożego Narodzenia.

Zabawki spod strzechy

Bardzo dawny jest rodowód zabawek dziecięcych – wytwarzano je obok przedmiotów codziennego użytku z gliny, drewna czy słomy. Wielu twórców ludowych zaczęło się specjalizować w ich wytwarzaniu.

Słowa kluczowe