Animowany 1979

Przedstawiamy listę 88 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiewiórcze opowieści 7.5

Pewna wiewiórka zostaje wychowana przez kotkę, na farmie. Któregoś dnia wybucha pożar i wiewióreczka gubi się swojej kociej mamie. Przestraszona ucieka na oślep. Trafia do lasu, gdzie spotyka inne wiewiórki. Nie wszyscy są zachwyceni obecnością pobratymca wychowanego przez kota i to blisko człowieka. Główny bohater musi udowodnić, że niczym nie różni się od innych wiewiórek i zyskać przychylność także wrogo do siebie nastawionych rudych mieszkańców lasu.


Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa 4.0

Czworo dzieci przy pomocy magicznej szafy przedostaje się do królestwa Narnii, krainy w której żyją mówiące zwierzęta i mityczne stworzenia. W Narnii panuje wieczna zima, którą sprowadziło zaklęcie Białej Czarownicy, tytułującej się królową Narnii. Czarownica bojąc się spełnienia starożytnej przepowiedni, mówiącej że czworo dzieci pokona ją i zostanie nowymi władcami Narnii, podstępnie zmusza jedno z nich do zdrady rodzeństwa.

Scooby i Scrappy-Doo 7.0

Velma, Dafne, Fred, Kudłaty i strachliwy, ale za to wiecznie głodny pies Scooby Doo, są detektywami tropiącymi potwory. Szukając poszlak, odkrywają że to nie jest prawdziwy potwór i zawsze go demaskują. Tym razem do paczki dołącza siostrzeniec Scooby'ego - Scrappy Doo. W przeciwieństwie do swojego wuja, Scrappy jest niski, ale bardzo odważny - stale jest gotowy do walki z potworami.

Scooby-Doo podbija Hollywood 6.8

Scooby-Doo - ulubiony pies wszystkich dzieciaków chce się zmienić! Nie chce być już dłużej tchórzliwym nieudacznikiem. Planuje zrobić teraz prawdziwą karierę aktorską i grać poważne role. Koniec z opinią łamagi. Scooby ma już nawet kilka pomysłów - spróbuje swych sił na przykład w roli Supermana oraz zagra nieustraszonego szeryfa z Dzikiego Zachodu. Ale czy prawdziwa natura Scoobiego nie stanie na drodze jego kariery?

Tajemnica szyfru Marabuta 8.5

Kinowa wersja dziecięcego serialu telewizyjnego, w której niezmordowani detektywi - Kajetan Chrumps i Kot Makawity - tropią przebiegłego przestępcę - Kameleona Super.

Bajka bajek 7.6

Jeden z najwybitniejszych filmów animowanych, jakie kiedykolwiek zrealizowano. Skomplikowana wielowątkowa opowieść o oczekiwaniu i sile wspomnień, także samego reżysera spędzającego dzieciństwo w podmoskiewskiej wsi.

Bugs Bunny's Looney Christmas Tales

Film składa się z trzech historyjek. "Bugs Bunny's Christmas Carol" to klasyczna dickensowska "Opowieść wigilijna", gdzie Scrooge'm jest Yosemite Sam. W "Freeze Frame" Wile E. Coyote ściga Strusia Pędziwiatra po lodzie i śniegu. W "Fright Before Christmas" występuje Diabeł Tasmański, który przebrany za św. Mikołaja wkrada się do domu Królika Bugsa.

Słowa kluczowe