Animowany 1979

Przedstawiamy listę 85 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiewiórcze opowieści 7.5

Pewna wiewiórka zostaje wychowana przez kotkę, na farmie. Któregoś dnia wybucha pożar i wiewióreczka gubi się swojej kociej mamie. Przestraszona ucieka na oślep. Trafia do lasu, gdzie spotyka inne wiewiórki. Nie wszyscy są zachwyceni obecnością pobratymca wychowanego przez kota i to blisko człowieka. Główny bohater musi udowodnić, że niczym nie różni się od innych wiewiórek i zyskać przychylność także wrogo do siebie nastawionych rudych mieszkańców lasu.


Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa 4.0

Czworo dzieci przy pomocy magicznej szafy przedostaje się do królestwa Narnii, krainy w której żyją mówiące zwierzęta i mityczne stworzenia. W Narnii panuje wieczna zima, którą sprowadziło zaklęcie Białej Czarownicy, tytułującej się królową Narnii. Czarownica bojąc się spełnienia starożytnej przepowiedni, mówiącej że czworo dzieci pokona ją i zostanie nowymi władcami Narnii, podstępnie zmusza jedno z nich do zdrady rodzeństwa.

Scooby i Scrappy-Doo 6.9

Velma, Dafne, Fred, Kudłaty i strachliwy, ale za to wiecznie głodny pies Scooby Doo, są detektywami tropiącymi potwory. Szukając poszlak, odkrywają że to nie jest prawdziwy potwór i zawsze go demaskują. Tym razem do paczki dołącza siostrzeniec Scooby'ego - Scrappy Doo. W przeciwieństwie do swojego wuja, Scrappy jest niski, ale bardzo odważny - stale jest gotowy do walki z potworami.

Scooby-Doo podbija Hollywood 6.9

Scooby-Doo - ulubiony pies wszystkich dzieciaków chce się zmienić! Nie chce być już dłużej tchórzliwym nieudacznikiem. Planuje zrobić teraz prawdziwą karierę aktorską i grać poważne role. Koniec z opinią łamagi. Scooby ma już nawet kilka pomysłów - spróbuje swych sił na przykład w roli Supermana oraz zagra nieustraszonego szeryfa z Dzikiego Zachodu. Ale czy prawdziwa natura Scoobiego nie stanie na drodze jego kariery?

Tajemnica szyfru Marabuta 9.0

Kinowa wersja dziecięcego serialu telewizyjnego, w której niezmordowani detektywi - Kajetan Chrumps i Kot Makawity - tropią przebiegłego przestępcę - Kameleona Super.

Bajka bajek 7.6

Film posiada strukturę naśladującą ludzką pamięć. Wspomnienia nie są ułożone w chronologicznym porządku, lecz przywoływane przez skojarzenia jednej rzeczy z drugą. To znaczy, że nie należy się spodziewać sekwencji właściwych dla typowej, konwencjonalnej narracji. Film jest zmontowany z serii sekwencji, w których poszczególne sceny nakładają się na siebie. Dominującym tematem jest wojna, ze szczególną emfazą uwypuklającym straty Sowietów na Froncie Wschodnim podczas II WŚ.

Bugs Bunny's Looney Christmas Tales

Film składa się z trzech historyjek. "Bugs Bunny's Christmas Carol" to klasyczna dickensowska "Opowieść wigilijna", gdzie Scrooge'm jest Yosemite Sam. W "Freeze Frame" Wile E. Coyote ściga Strusia Pędziwiatra po lodzie i śniegu. W "Fright Before Christmas" występuje Diabeł Tasmański, który przebrany za św. Mikołaja wkrada się do domu Królika Bugsa.

Słowa kluczowe