Musical 2006

Przedstawiamy listę 55 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2006 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

High School Musical 6.0

Troy (Zac Efron), popularny kapitan szkolnej drużyny koszykarskiej i Gabriella (Vanessa Hudgens), bystra, mądra i śliczna członkini akademickiego klubu zaskakują całą East High, gdy potajemnie biorą udział w przesłuchaniach do głównych ról w szkolnym musicalu. Sięgają gwiazd i podążają za marzeniami. Wszyscy uczą się tolerancji, pracy zespołowej i bycia sobą.

Klub przyjaciół Myszki Miki 6.6

"Klub przyjaciół Myszki Miki" jest typowym serialem animowanym dla małych dzieci, gdzie głównymi bohaterami są znane i lubiane postacie Disneya, m.in. Myszka Miki i Myszka Minnie, Kaczor Donald i Kaczka Daisy, Goofy i piesek Pluto. Serial opowiada o różnych przygodach głównych bohaterów. Dodatkową postacią jest stworek Cosiek, który bardzo chętnie pomaga przyjaciołom, gdy mają kłopot.

Dreamgirls 6.8

Detroit, lata 60. Curtis Taylor (Jamie Foxx), sprzedawca samochodów, marzy o założeniu własnej wytwórni muzycznej. Potrzebuje talentu, odpowiedniego punktu muzycznego, który mógłby z sukcesem sprzedać. Na lokalnym konkursie talentów pojawiają się trzy przyjaciółki: Denna, Lorrell i główna wokalistka Effie. Pragną spełnić swoje marzenia i stać się sławne. Dostrzega je Curtis i załatwia im chórowy śpiew dla Jamesa "Thundera" Eaely'ego, który czaruje ludzi mieszanką soul i rock'n'rolla.


Banaras

Opowieść o relacji między człowiekiem a Bogiem, liczne nawiązania do Dharmy, mistycyzmu oraz filozofii Buddy, Kabira, Tulsidasa i Adi Shankara. Młoda Shwetambari (Urmila Matondkar), córka zamożnych braminów, studiuje fizykę, mimo swych muzycznych zamiłowań. Wkrótce zakochuje się w muzyku Sohamie (Ashmit Patel) pochodzącym z niskiej kasty. Ich uczucie wywoła miejscowy skandal. Rodzice dziewczyny mimo początkowych oporów, zgadzają się na zaręczyny. Wkrótce dziewczynę spotyka wielka tragedia, która przewraca jej świat do góry nogami.

Poślubiona 6.6

Osieroconą w dzieciństwie Poonam wychował brat ojca wraz z żoną. Dziewczynka otrzymała wiele miłości i ciepła ze strony wuja i jego córki. Jednak ciotka nigdy nie zaakceptowała obecności drugiego dziecka w domu. Kiedy Poonam dorasta, przybrany ojciec pragnie dla niej szczęścia i znajduje odpowiedniego kandydata na męża. Młodzi spotykają się tuż przed zaręczynami, i niespodziewanie mimo, że się nie znają, zaczyna rodzić się między nimi wielkie uczucie. Rodzina chłopaka również przyjmuje Poonam jak własną córkę, jednak ślub staje pod znakiem zapytania, kiedy dochodzi do groźnego wypadku...

Benny

Debiut fabularny znanego kubańskiego dokumentalisty, opowiadający o burzliwym i gorączkowym życiu Benny’ego More’a, uznawanego za najwybitniejszego piosenkarza kubańskiego wszechczasów, zwanego „Królem Mambo”, „Barbarzyńcą Rytmu”. Benny był mistrzem wielu gatunków muzyki kubańskiej - son montuno, guaracha, mambo i bolero. Reżyser pokazuje go jako zwykłego człowieka - kobieciarza, pijaka, sybarytę, w którym koegzystuje dobro i zło. Jednocześnie przedstawia go jako człowieka o ogromnej, genialnej wręcz uczuciowości, która wyrażała się w jego muzyce.

Dzisiaj tańczę, jutro kocham 6.2

Doktor Daksh Suri z żoną Nandini i dwoma córkami, Samarą i Muskaan, spędzają długie wakacje na słonecznym wybrzeżu Goa. Dla Samary są to chwile wspaniałej zabawy, podczas gdy 19-letnia Muskaan jest smutna i zamknięta w sobie. Jednak pewnej nocy dziewczyna ogląda w hotelu niesamowity występ pary tancerzy. Od pierwszego wejrzenia jest zauroczona przystojnym instruktorem tańca i jego niecodziennym stylem życia. Chciałaby pójść za głosem serca, jednak nie chce zawieść swojego ojca. Wkrótce będzie musiała stawić czoła uczuciom i zdecydować, czy ma odmienić swoje życie na zawsze...

Idlewild 7.0

Akcja musicalu toczy się na południu Stanów Zjednoczonych w czasach prohibicji. Właściciel klubu - Rooster musi walczyć z gangsterami, którzy mają oko na jego bar. Pianista i wspólnik właściciela baru Percival, musi zaś wybrać między miłością do Angel Davenport, a zobowiązaniami wobec swojego ojca.

Umrzeć w Atenach

U mężczyzny w średnim wieku zostaje zdiagnozowana białaczka. W ciągu kilku swoich ostatnich miesięcy musi się rozliczyć z kłamstw, które towarzyszyły mu przez całe życie. Przy jego łóżku czuwają trzy kobiety, jego największe miłości: żona i dwie kochanki, które wspólnie zdecydowały nie opuszczać go do końca. Czy jednak naprawdę chcą mu pomóc, czy też zamierzają się zemścić? Czuła, melancholijna i wesoła opowieść o życiu. Poważny temat podany w lekki i frywolny sposób.

Poultrygeist: Noc kurczęcich trucheł 6.5

Na indiańskim cmentarzysku zostaje wybudowana restauracja "Chicken Bunker". Pomimo protestów mieszkańców dochodzi do jej otwarcia, ale już od początku coś jest nie tak. Wkrótce serwowana tam żywność zostaje opętana i zaczyna mutować. To samo dzieję się z ludźmi, którzy ją zjedli.

Słowa kluczowe