Musical 2007

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 50 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2007 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oparty na Broadway'owym hicie musical przeniesiony na ekran opowiada niechlubne dzieje Benjamina Barkera, znanego jako Sweeney Todd, który prowadził sklep fryzjerski w Londynie jako przykrywka jego niecnej działalności razem ze swoją wspólniczką, panią Lovett.
Główną bohaterką filmu jest Tracy Turnblad, gruba nastolatka z ubogiej rodziny, która marzy o karierze tanecznej. Dziewczyna ma wielkie wyczucie rytmu, a dzięki swojej pasji i wsparciu kochających rodziców Edny i Wolbura Turnbladów, udaje jej się osiągnąć cel, a przy okazji przezwyciężyć wszelkie niechęci, snobizmy i uprzedzenia społeczne.
Dla młodziutkiej Giselle, życie jawi się jak prawdziwa bajka, ma poślubić pięknego księcia i żyć długo i szczęśliwie u jego boku. Nie dane jej jednak zaznać tych przyjemności. Zła czarownica wygania ją bowiem z animowanej, baśniowej krainy Andalazji. Giselle trafia do pozbawionego magii i całkowicie realnego współczesnego Nowego Jorku. Tam, z pomocą przychodzi jej cyniczny i rzeczowy adwokat, który, zaskakując samego siebie odkrywa, że dał się oczarować tym niewinnym, szeroko otwartym, zachwycającym oczom.


Fados

7,4
Najnowszy muzyczny dokument Carlosa Saury – mistrza gatunku – poświęcony portugalskiej tradycji Fados. Fados to pełne pasji i lamentu dziewiętnastowieczne pieśni – ballady, które stanowią wspólną spuściznę wszystkich Portugalczyków. Film Saury to próba przypomnienia i powtórzenia wielkiej tradycji poprzez muzyczne misterium tańca i śpiewu. Prawdziwa uczta dla oczu i uszu.
Lekkoduch Arjun (Tusshar Kapoor) zakochuje się od pierwszego wejrzenia w ambitnej Kajal (Ayesha Takia). Postanawia się zmienić, aby dziewczyna go pokochała. Ona tymczasem poznaje bizmesmena Ranveera (Karan Hukka), który wydaje się być jej ideałem...
Musical oparty na motywach Romea i Julii opowiada historię zakazanej miłości, która rozkwita w favelach rządzonych przez rywalizujące ze sobą gangi narkotykowe. Analídia i Jonathan są spokrewnieni z szefami rywalizujących grup. Spotykają się w grupie tanecznej prowadzonej przez Fernandę, która stara się doprowadzić do zgody między obydwoma gangami. Siłą filmu jest autentyczna muzyka brazylijska, która brzmi na co dzień w pubach, klubach, na ulicy oraz układy taneczne odzwierciedlające emocje i spontaniczność współczesnych brazylijskich nastolatków.
Jan Sebastian Bach przeprowadza się z rodziną do Lipska, w którym obejmuje posadę kantora w szkole im. św. Tomasza. Bach, żarliwy, pobożny i pracowity, jest też bardzo skromny, a jego status społeczny bynajmniej nie daje mu przywilejów. Jego muzyka nie znajduje uznania, jednak talent nieustannie się rozwija, dzięki czemu w przyszłości Bach osiągnie prawdziwą wielkość. Z prostej anegdoty film rozwija się w bogatą mozaikę motywów opowiadających o historii i sztuce.
Dwustuletni zombie Dante zakochuje się w Claudii, którą ratuje przed rabusiami grobów. Chcąc przypodobać się dziewczynie rezygnuje z jedzenia ludzi i robi makijaż by wyglądać jak normalny chłopak. W końcu jednak prawda wychodzi na jaw, gdy Dantego odwiedzają starzy znajomi, ze świeżo zamordowaną dziewczyną. Oczywiście cała historia rozgrywa się pośród śpiewów i tańca bohaterów.

Saawariya

6,6
Baśniowa opowieść o spotkaniu dwóch pokrewnych dusz. Los krzyżuje ich drogi w małym miasteczku, gdzie przeżyją najpiękniejsze chwile swojego życia... Początkujący muzyk Raj (Ranbir Kapoor) poznaje piękną i tajemniczą Sakinę (Sonam Kapoor). Chłopak zakochuje się w niej, jednak dziewczyna jest zakochana w Imamie (Salman Khan). Ukochany Sakiny wyjechał ponad rok temu, a ona wciąż czeka na jego powrót.
Na dworcu kolejowym w Londynie na opóźniony pociąg z Birmingham czekają Rikki i Alvira. Rikki urodził się w Bhatinda i od jakiegoś czasu mieszka w Londynie. Alvira jest Pakistanką, ale czuje się Brytyjką. Oboje siedzą przy wspólnym stoliku w zatłoczonej kawiarni, czekając na swoich partnerów. Dla zabicia czasu, zaczynają rozmowę. Opowiadając o swoich związkach, zaczynają wzajemnie się poznawać i powoli zakochiwać się w sobie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…