Romans 1971

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Skrzypek na dachu 8.6

Gdzieś w głębi Rosji, w niewielkiej Anatewce żyje mała społeczność żydowska. Na jej losy i codzienność spoglądamy oczami ubogiego mleczarza, Tewiego. Mimo prostego życia, patrzy on na świat w sposób mądry i przenikliwy. Jego rodzina i znajomi zmagają się z niemałymi trudnościami szarej rzeczywistości.

Klute 7.0

Prywatny detektyw John Klute prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego zaginięcia Thomasa Grunemana, ślad prowadzi do ekskluzywnej call-girl Bree. Stopniowo dziewczyna wydobywa z pamięci postać poszukiwanego niebezpiecznego zboczeńca, może nawet mordercy. Jest teraz śledzona, ktoś usiłuje zdobyć notes z adresami klientów.

Narkomani 7.3

Historia Bobby'ego (Al Pacino), młodego cwaniaczka z Nowego Jorku, oraz Helen (Kitty Winn), bezdomnej dziewczyny z tego samego miasta. Ich ścieżki przecinają się w jednym z nowojorskich parków, gdzie uzależniają się od narkotyków. Po pewnym czasie rodzi się między nimi uczucie...


Oszukany 6.9

Jedna z podopiecznych sierocińca znajduje rannego żołnierza Unii. Nie mogąc oddać go w tak ciężkim stanie do więzienia, kobiety postanawiają go wyleczyć. Kilka dni później John McBurney odzyskuje przytomności i powoli zaczyna wracać do zdrowia. Niestety otoczony kobietami nie potrafi być wobec ich obojętny. Problem w tym, że wobec wszystkich, a prawda wkrótce wychodzi na jaw i John przekonuje się, że nie ma nic gorszego niż zemsta zdradzonych kobiet.

Wdowa Couderc 7.0

Historia rozgrywa się latach trzydziestych ubiegłego wieku we francuskiej Burgundii. Na wiejskiej farmie mieszka samotnie wdowa Couderc. Pewnego dnia w jej posiadłości zjawia się Jean Lavigne, który pomaga jej w gospodarstwie. Wdowa nie wie, że Jean jest zbiegiem z więzienia, poszukiwanym przez policję. Wspólne przebywanie pod jednym dachem z czasem w kobiecie wzbudza uczucie miłości. Jean znajduje u kobiety schronienie, zrozumienie i tkliwość. Czar pryska, kiedy Couderc dowiaduje się o romansie Jeana z jej kuzynką…

Przeklęte cienie mroku 3.0

Charles Collins wraz z żoną Tracy przeprowadzają się do starej rezydencji, należącej do rodziny mężczyzny. Otoczenie już od początku sprawia, że Charles zaczyna mieć wizje wydarzeń, jakie miały tam miejsce sto pięćdziesiąt lat wcześniej. Wkrótce senne koszmary stają się coraz bardziej rzeczywiste, a mężczyzna zostaje opętany przez ducha pięknej Angelique.

Lo strano vizio della Signora Wardh 6.0

Atrakcyjna żona ambasadora odkrywa że jeden z mężczyzn z którym była w intymnym związku jest brutalnym seryjnym mordercą. Zostaje do rozwikłania zagadka, czy jest nim jej obecny mąż, były czy obecny kochanek.

Pyar Ki Kahani 5.0

Mimo starannego wykształcenia Ram Chand (Amitabh Bachchan) nie może znaleźć dobrej pracy. Pewnego dnia spotyka Ravi Chandra (Anil Dhawan), którego odwodzi od samobójczych myśli. Ravi zatrudnia się w tym samym miejscu co Ram i zakochuje się w swojej współpracownicy Lati (Farida Jalal). Rodzice Rama chcą, aby ich syn także się ustatkował. Poznają go z piękną Kusum Sharmą (Tanuja). Ramowi jest przykro gdy dowiaduje się, że kobieta nie podoba się Raviemu. Chcąc dowiedzieć się powodów niechęci przyjaciela do jego wybranki, dowiaduje się szokujących faktów o Kusum.

Reshma Aur Shera 5.0

Reshma (Waheeda Rehman) i Shera (Sunil Dutt) zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, pomimo tego, że ich rodziny się nienawidzą. Wkrótce ojciec młodzieńca zleca zabójstwo niedawno ożenionego brata, a także ojca Reshmy. Shera, nie mogąc znieść widoku pogrążonej w bólu ukochanej, staje przeciwko swojej rodzinie, dopuszczając się nawet zabicia własnego ojca... Kiedy i jak skończy się dalszy rozlew krwi?

Lautarzy 5.0

Opowieść o wędrownych ludowych muzykantach Mołdawii, zwanych lautarami. Od dziecka dwie namiętności rządziły duszą Toma Alistara: muzyka i miłość do pięknej cyganki Lanke. Szczęście młodych zakochanych nie trwało długo,wkrótce zostali rozdzieleni. Ale skrzypce zostały i odtąd przez całe życie wędrując po drogach Mołdawii sławi jej imię, jako pamięć o ukochanej Lanke...

Słowa kluczowe