Filmy 1971

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Columbo

7,7
Legendarny już aktor Peter Falk (również dzięki tej roli) na wiele lat zagościł na ekranach telewizorów i w wyobraźni widzów całego świata dzięki tytułowemu bohaterowi serialu. Szklane oko, cygaro, wymięty płaszcz i kiepski samochód stały się jego nieomalże znakami firmowymi - jak również sławetne: "Jeszcze tylko jedno pytanie...". Pytanie, które ostatecznie zawsze pogrążało złoczyńcę...
Jedna z najzabawniejszych komedii lat siedemdziesiątych. Oto co potrafi się przydarzyć przeciętnemu Polakowi i Włochowi w ciągu 24 godzin. Rzecz dzieję się pewnego poniedziałku w Warszawie. Włoski przemysłowiec przyjeżdża do stolicy Polski w sprawach handlowych, lecz dyrektor centrali, który miał go podejmować tkwi uwięziony w windzie biurowca. Włocha zaś uroczyście witają Polacy, którzy czekają na zupełnie kogoś innego.
Rok 1913, Meksyk. Rodzinna szajka planuje skok na Bank Narodowy w Mesa Verde. Juan Miranda, przywódca grupy, nawiązuje współpracę z Johnem Mallorym, pirotechnikiem działającym na rzecz rewolucji irlandzkiej. Gdy bank zostaje przez nich zdobyty, okazuje się, że nie jest pełen gotówki, lecz meksykańskich rewolucjonistów.


Akcja rozgrywa się w dzikich i malowniczych sceneriach Dzikiego Zachodu. Dwie groźne bandy, uzbrojone po zęby, nie przebierając sił i środków walczą zaciekle o skrawek ziemi z bogatym złożem ropy. Jak to w westernach, mamy strzelaniny, bójki, konne pościgi, niezłomnego szeryfa, tylko jest jedna różnica… hersztami obu gangów są nie kowboje, ale bezwzględne kowbojki.

Jo

7,2
Pisarz Antoine Brisebard (Louis de Funès) jest ofiarą szantażysty. Chce go zgładzić, mówi każdemu, że pisze artykuł detektywistyczny i wszystkie sugestie „o zbrodni doskonałej” są oczywiście mile widziane. Pewnego wieczoru szantażysta Jo dzwoni i nalega, żeby przygotował pieniądze. Antoine dysponując niezawodnym rozwiązaniem, umawia się na spotkanie z nim u siebie, zabija go i chowa zwłoki pod ogrodową altaną! Niestety, po zorganizowanym przyjęciu i gwałtownej burzy altana zawala się, a Antoine znajduje się z trupem w ramionach. Sytuacja tym bardziej niewygodna, że ​​komisarz policji bardzo często go odwiedza i mówi mu, że mężczyzna o imieniu Jo został znaleziony, zamordowany w Bagnolet! Więc kim jest ten u Brisebarda. Ale wyobraźnia pisarza nie ma granic: z pomocą żony, udaje mu się ukryć zmarłego, a nawet go zamaskować, ale komisarz węszy...
Małe nadmorskie miasteczko Foxtown w Anglii. Do szpitala zostaje przywieziony mężczyzna, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił pamięć. Doktor Laurence Jeffries po ogólnym badaniu lekarskim zabiera go do swojego domu. Jego zawodowym hobby jest badanie przypadków amnezji. Stopniowo, bystro obserwując pacjenta, naprowadza go na ślady, które mogą pomóc mu przypomnieć sobie kim jest, skąd przybył, co robił na plaży, gdzie został znaleziony. Powoli okazuje się jednak, że chce wykorzystać nieznajomego do swych prywatnych porachunków z żoną.
Dokument składa się z dwóch przeplatającyh się wątków. Pierwszym z nich, jest przemówienie jednego z działaczy politycznych na temat historii, rozwoju i znaczenia przemysłu spirytusowego w Polsce. Drugi pokazuje uzależnionych i zniszczonych przez alkohol pacjentów szpitala.
Scorpio, seryjny morderca, paraliżuje życie w San Francisco. Morduje zupełnie przypadkowe osoby. Nikt nie może zrozumieć, czym kieruje się, wybierając ofiary. W końcu zabójca sam informuje policję, kto będzie jego kolejną ofiarą. Jednocześnie deklaruje, że odstąpi od popełnienia zbrodni, jeżeli miasto wypłaci mu żądaną sumę. Politycy spełniają jego żądanie, mimo tego nie sposób go powstrzymać, zbrodniarz morduje w dalszym ciągu. Sytuacja zmienia się, gdy sprawą zaczyna zajmować się inspektor Harry Callahan.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…