Komedia 1971

Przedstawiamy listę 235 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bananowy czubek 6.7

Film opowiada historię Fieldinga Mellisha, który pod wpływem swojej dziewczyny Nancy, wyjeżdża do San Marco, małego państwa w Ameryce Południowej. Na miejscu wplątuje się w wewnętrzne spory prezydenta i rebeliantów. Wkrótce przyłącza się do tych drugich i pomaga im odnieść zwycięstwo.

Milion za Laurę 6.5

Handlarz starociami na bazarze, Gębala, przypadkowo staje się właścicielem starej gitary. Wrzucił ją do pawlacza i zapomniał. Jakiś czas później, podczas w wycieczkę do Włoch, dowiaduje się, że jego gitara to cenny zabytek, wart milion dolarów. Pierwszym samolotem wraca do domu, ale gitary już tam nie ma. Jego siostrzenica wysłała gitarę swojemu chłopakowi, który wraz z zespołem wyjechał na festiwal w Bieszczady. Gębala natychmiast rusza na poszukiwania…

Nie lubię poniedziałku 8.0

Akcja dzieje się jednego dnia, oczywiście w poniedziałek, w Warszawie. Dzień który przynosi bohaterom filmu tylko pecha. A postacie przewijający się w kadrze, to ludzie o skrajnie różnych profesjach, ale ich losy tego dnia się spójnie zazębiają, a to głównie za sprawą delegata gminnej spółdzielni desperacko poszukującego treblinek do kombajnu. Poszczególne historie ukazują absurdalność czasów PRL-u


Guang dong xiao lao hu 7.2

Młody chłopak Jackie trenuje kung fu. Niestety pewnego dnia przyłapuje go na tym ojciec, który surowo zabrania mu dalszych ćwiczeń. Jakiś czas później Jackie poznaje starego mistrza, pod którego okiem rozpoczyna przerwaną naukę. Jak się okazuje nowo nabyte umiejętności, szybko się przydadzą.

Porozmawiajmy o kobietach 8.2

Sandy (Art Garfunkel) i Jonathan (Jack Nicholson) to kumple z college'u. Jonathan świetnie radzi sobie z kobietami, zaś Sandy jest chorobliwie nieśmiały. Więc Jonathan postanawia wprowadzić kolegę w arkana sztuki uwodzenia. Namawia go do eksperymentowania z kobietami. Sandy nieświadomie zakochuje się w dziewczynie Jonathana, która niespodziewanie zaczyna okazywać mu sympatię. Jonathan nie może się z tym pogodzić. Drogi przyjaciół rozchodzą się, by po kilku latach skrzyżować się ponownie.

Gang Olsena jedzie do Jutlandii 7.4

Egon dowiaduje się, że w czasie drugiej wojny światowej w bunkrze na jednej z plaż Jutlandii został ukryty skarb. Obmyśla genialny plan odszukania i zagarnięcia go. Wkrótce zaczynają się problemy. Okazuje się, że Egon, Kjeld i Benny nie są jedynymi, którzy pragną zdobyć cenne przedmioty.

A teraz coś z zupełnie innej beczki 7.5

Seria scenek z angielskiego programu rozrywkowego "Monty Python's Flying Circus". Hałaśliwe, ale równie dowcipne skecze stanowią wybór najlepszych puent z całej telewizyjnej serii. Na szczęście nie wszystkie rozśmieszają przedstawicieli kontynentalnej szkoły humoru i pomiędzy napadami śmiechu będzie można odpocząć.

Mania wielkości 7.5

Królewski poborca podatkowy podróżuje po kraju. Towarzyszy mu poczciwy służący Blaze, który ma dość zniewag ze strony swojego pana. Knuje intrygę, w wyniku której jedna z dam dworu oskarża de Bazana o uwodzenie. Władca konfiskuje mu majątek. W odwecie de Bazan posyła na dwór sługę, aby skompromitował królową.

Królowe Dzikiego Zachodu 6.8

Akcja rozgrywa się w dzikich i malowniczych sceneriach Dzikiego Zachodu. Dwie groźne bandy, uzbrojone po zęby, nie przebierając sił i środków walczą zaciekle o skrawek ziemi z bogatym złożem ropy. Jak to w westernach, mamy strzelaniny, bójki, konne pościgi, niezłomnego szeryfa, tylko jest jedna różnica… hersztami obu gangów są nie kowboje, ale bezwzględne kowbojki.

Willy Wonka i fabryka czekolady 6.8

Ekscentryczny właściciel fabryki czekolady ogłasza niecodzienny konkurs. Zadaniem uczestników jest znalezienie Złotych Kuponów, które są ukryte w wybranych batonach. Nagrodą będzie niezwykła wycieczka do słodkiej krainy czarów.

Słowa kluczowe