Komedia 1971

Przedstawiamy listę 277 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nie lubię poniedziałku 7.8

Akcja dzieje się jednego dnia, oczywiście w poniedziałek, w Warszawie. Dzień który przynosi bohaterom filmu tylko pecha. A postacie przewijający się w kadrze, to ludzie o skrajnie różnych profesjach, ale ich losy tego dnia się spójnie zazębiają, a to głównie za sprawą delegata gminnej spółdzielni desperacko poszukującego treblinek do kombajnu. Poszczególne historie ukazują absurdalność czasów PRL-u

Guang dong xiao lao hu 7.2

Młody chłopak Jackie trenuje kung fu. Niestety pewnego dnia przyłapuje go na tym ojciec, który surowo zabrania mu dalszych ćwiczeń. Jakiś czas później Jackie poznaje starego mistrza, pod którego okiem rozpoczyna przerwaną naukę. Jak się okazuje nowo nabyte umiejętności, szybko się przydadzą.

Willy Wonka i fabryka czekolady 6.8

Ekscentryczny właściciel fabryki czekolady ogłasza niecodzienny konkurs. Zadaniem uczestników jest znalezienie Złotych Kuponów, które są ukryte w wybranych batonach. Nagrodą będzie niezwykła wycieczka do słodkiej krainy czarów.


Bulwar Rumu

Podczas nielegalnego przewozu ładunku rumu z Jamajki, łódź przemytnika zostaje zatopiona przez straż graniczną. Przemytnikowi udaje się ujść cało i postanawia rozpocząć nowe życie w Meksyku.

Porozmawiajmy o kobietach 7.1

Sandy (Art Garfunkel) i Jonathan (Jack Nicholson) to kumple z college'u. Jonathan świetnie radzi sobie z kobietami, zaś Sandy jest chorobliwie nieśmiały. Więc Jonathan postanawia wprowadzić kolegę w arkana sztuki uwodzenia. Namawia go do eksperymentowania z kobietami. Sandy nieświadomie zakochuje się w dziewczynie Jonathana, która niespodziewanie zaczyna okazywać mu sympatię. Jonathan nie może się z tym pogodzić. Drogi przyjaciół rozchodzą się, by po kilku latach skrzyżować się ponownie.

Odlot 7.3

Pierwszy film nakręcony przez Miloša Formana w Ameryce. Jeannie Tyne ma szesnaście lat. Jest zwyczajną nastolatką, której nie rozumieją rodzice. Postanawia więc uciec z domu. Larry i Lyne, jej rodzice, są zrozpaczeni i zdezorientowani. Szukają jej, ale bez rezultatu. Postanawiają więc przyłączyć się do organizacji, która zrzesza rodziców zaginionych dzieci. Tam odkrywają w sobie nową chęć życia, o które dawno zapomnieli.

Ponure chwile

Debiut pełnometrażowy Mike'a Leigha. Reżyser wprowadza nas w tylko z pozoru nudny i monotonny świat mieszkańców Londynu. Sylvia (Anne Raitt) to sekretarka spędzająca wieczory pijąc i opiekując się upośledzoną psychicznie siostrą, Hildą (Sarah Stephenson). Samotna z braku męskiego towarzystwa, rozpoczyna spotykać się z Peterem (Eric Allan), nauczycielem. Wtedy w jej życiu pojawia się Norman (Mike Bradwell). Norman to hippis-gitarzysta, wynajmujący garaż Sylvii i kopiujący tam magazyny. Jego muzykę uwielbia Hilda, dlatego jej opiekuńcza siostra zaprasza go na kawę i pogawędkę. Pewnego wieczora Peter i Sylvia wychodzą do chińskiej restauracji. Hildą opiekuje się współpracownica Sylvii, Pat (Joolia Cappleman). Niestety Sylvia wypija zbyt wiele. Sprawy nabierają takiego biegu, że obaj mężczyźni prawie jednocześnie opuszczają Sylvię i Hildę.

Kubuś Puchatek idzie w gości

Animowana historyjka o zabawnym niedźwiadku i jego leśnych przyjaciołach. Winni-Puch i jego nieodłączny druh Piąteczka z samego rana postanowili udać się z koleżeńską wizytą do królika. Mają nadzieję, że tam sowicie się pożywią…

Kłopoty z cnotą

Tępienie karaluchów w magazynie piekarni to pierwsze zadanie, jakie piekarz zleca swojemu piętnastoletniemu synowi, w nadziei, że w ten sposób ze świata marzeń przeniesie go w realny świat pracy. Przyczyn nieprzystosowania syna do życia ojciec upatruje w nieuporządkowanym życiu seksualnym młodzieńca, zabiera go więc do pewnego motelu. Kiedy i ta próba kończy się niepowodzeniem ojciec poddaje się. Wtedy do akcji wkracza rozwiedziona ciotka, która w osobliwy sposób wprowadza chłopaka w świat erotyki.

Bananowy czubek 6.6

Fielding Mellish pod wpływem Nancy angażuje się w politykę. Zaczyna brać udział w ulicznych demonstracjach, wygłasza odczyty, za wszelką cenę stara się zaimponować Nancy. Ta jednak pragnie spotykać się tylko z prawdziwym politycznym liderem. Fielding wyjeżdża zatem do San Marcos, gdzie przyłącza się do rebeliantów a po zakończonej rewolucji zostaje prezydentem kraju.

Słowa kluczowe