Thriller 1937

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1937 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aktorka zostaje zamordowana przez męża, który zazdrosny jest o wszystkich jej młodych towarzyszy. Następnego dnia pisarz Robert Tisdall (który akurat jest jednym z tych młodzieńców) odkrywa jej ciało na plaży. Biegnie wezwać policję, ale dwóch świadków myśli, że to on jest uciekającym mordercą. Robert zostaje aresztowany, ale ze względu na zamieszanie w sądzie, ucieka i próbuje wraz z córką policjanta, Ericą, udowodnić swoją niewinność...
Podczas święta w pewnym mieście znaleziono w opustoszałej szkole zamordowaną uczennicę. Podejrzanych jest trzech: dyrektor szkoły, woźny i młody nauczyciel ofiary. Żądny kariery prokurator, widząc okazję do zbicia kapitału politycznego, wybiera tego ostatniego. Przy pomocy miejscowej gazety, przekręca oczywiste fakty i wbrew protestom prasy ogólnokrajowej oraz zaciętej obrony, uzyskuje wyrok skazujący na śmierć.
Polski tajny agent i rosyjska tajna policjantka próbują udaremnić przemyt ważnej wiadomości do Petersburga ukrytej w świeczniku. Kiedy się lepiej poznają, zakochują się w sobie.


Dziewczyna kapitana Drummonda, Phyllis Clavering (Louise Campbell), zostaje porwana przez jego wroga, który szuka zemsty. Drummond (John Howard) i jego przyjaciel pułkownik Nielsen (John Barrymore) ruszają w ślad za nimi...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…