Thriller 1985

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 101 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W wyniku prowadzonych przez nazistów eksperymentów genetycznych Max Zorin (Christopher Walken) posiada niezwykle wysoki wskaźnik inteligencji i chce wykorzystać swój intelekt, żeby przejąć kontrolę nad globalnym rynkiem. Niedawno w jego ręce trafiły tajne materiały na temat badań nad mikroprocesorem. James Bond (Roger Moore) musi powstrzymać Zorina, który chce wprowadzić w życie swój plan. Jego celem jest wysadzenie tamy San Andreas i zatopienie kalifornijskiej Doliny Krzemowej, co może przynieść nieobliczalne w skutkach konsekwencje. Tym razem agent 007 musi zmierzyć się z czarnoskórą May Day (Grace Jones), psychopatyczną zabójczynią na usługach Zorina.

Komando

6,9
Arnold Schwarzenegger tym razem wciela się w rolę byłego dowódcy grupy specjalnej, pułkownika w stanie spoczynku. Gangsterzy porywają jego córkę. Rozpoczyna się walka. Pułkownikowi pomaga również dziewczyna, zupełnie przypadkowo wplątana w tę aferę.

Rambo II

7,1
John Rambo (Sylvester Stallone) trafia do więzienia. Jego dawny dowódca, pułkownik Trautman (Richard Crennad) otrzymuje wcześniejszej obietnicy i doprowadza do uwolnienia go. Rambo otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskich jeńców, którzy zaginęli w Wietnamie. Ostatnio przebywali w obozie, z którego jemu udało się uciec. Może odmówić udziału w misji, ale wtedy najbliższe pięć lat spędzi w kamieniołomach. Jeśli wypełni zadanie i powróci, prezydent daruje mu karę. Okazuje się, że ma zdobyć tylko dowody na to, że jeńcy nadal przebywają w obozie. Resztą ma się zająć Delta Force, której dowodził będzie pułkownik Trautman. Po wylądowaniu w dżungli, John jest zdany wyłącznie na siebie.


Nóż

6,5
Ofiarami brutalnego zabójstwa padają młoda magnatka prasowa oraz jej służąca. Prokurator Thomas Krasny (Peter Coyote) podejrzewa męża ofiary, Jacka Forrestera (Jeff Bridges), wydawcę odziedziczonej przez nią gazety. Jack zwraca się o pomoc do doświadczonej w sprawach kryminalnych prawniczki Teddy Barnes (Glenn Close). Ta jednak jest coraz bardziej zauroczona swym klientem i mimo, że na jaw wychodzą coraz to nowe dowody, jest przekonana o jego niewinności.

Metro

6,5
Równie piękna, jaki i bogata Helena zaprasza Freda do domu. Fred mieszka w metro paryskim i jest człowiekiem marginesu. Zaproszenie traktuje jako okazję do ograbienia domowego sejfu. Następnego dnia wyznaje Helenie przez telefon, że ją kocha i przeprasza za nieprzyjemności, na które ją naraził. Proponuje zawarcie układu: kosztowności za noc wspólnie spędzoną.
Po śmierci zamordowanej żony, jeden z najlepszych paryskich policjantów, występuje ze służby, osiedla się na afrykańskiej wyspie. Powoli odzyskuje psychiczną równowagę, cieszy się życiem na łonie natury. Po dziesięciu latach spokój burzy telegram z Francji: jego córka, studentka Milena, została zamordowana. Natychmiast wraca do ojczyzny i podejmuje prywatne śledztwo.

Zdrajcy

6,9
Chris Boyce Hutton pracuje, na niskim stanowisku w zakładach obrony narodowej, gdzie odkrywa dokumenty, które dowodzą, że CIA kontroluje rządy innych krajów. Zwierza się ze swojego odkrycia gadatliwemu przyjacielowi, Andrew Daultonowi Lee Penn, lekkomyślnemu dealerowi i narkomanowi, który przekonuje go, by sprzedał te informacje Związkowi radzieckiemu za duże pieniadze. Lee bez obaw ignoruje transakcję z KGB, jednak wkrótce sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy Rosjanie odkrywają prawdę. Lee popada w uzaleznienie narkotykowe, a CIA postanawia zniszczyć informatorów. [opis dystrybutora]
Autorska adaptacja filmowa słynnej sztuki Hojna Pielmeiera. Meg Tilly kreuje postać młodej mniszki w zakonie o niezwykle surowej regule. Pewnej nocy ta kobieta zostaje znaleziona z martwym niemowlęciem. Zaprzecza jakoby było to jej własne dziecko. Do klasztoru przybywa lekarka psychiatra (Jane Fonda). Jej zadaniem jest ustalenie poczytalności oskarżonej mniszki. Zaczyna się rysować konflikt postaw i filozofii życiowych pomiędzy siostrą przełożoną zakonu (Anne Bancroft) i młodą lekarką, która próbuje przekonać kostyczną przeoryszę, iż rozumienie wiary, winy i odpowiedzialności nie da się zamknąć w sztywnych katolickich dogmatach.
Film jest próbą ukazania tragicznej historii Ruth Ellis. Kobiety, która w roku 1955, jako ostatnia w Wielkiej Brytanii została skazana na śmierć poprzez powieszenie. Jest rok 1953. Ruth Ellis pracuje w nocnym klubie, by utrzymać siebie i swojego dziesięcioletniego syna. Kobieta jest w separacji ze swoim mężem. Dzięki swojemu przyjacielowi, Desmondowi Cussenowi, poznaje interesującego mężczyznę z wyższych sfer, który jest kierowcą rajdowym. Zaczyna ich łączyć wielka namiętność, która prowadzi do tragedii.
Profesor podejrzewa, że wściekły morderca, uciekł ze swojego grobu. Jego obawy stają się słuszne, kiedy grupa nastolatków, postanawia zrobić psikus z okazji święta Halloween, porywając ciało zabójcy z grobowca. Za pomocą magicznej księgi, wskrzeszają go do życia, wraz z wszystkimi ciałami, znajdującymi się na cmentarzu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…