Thriller 1985

Przedstawiamy listę 90 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Metro 6.6

Równie piękna, jaki i bogata Helena zaprasza Freda do domu. Fred mieszka w metro paryskim i jest człowiekiem marginesu. Zaproszenie traktuje jako okazję do ograbienia domowego sejfu. Następnego dnia wyznaje Helenie przez telefon, że ją kocha i przeprasza za nieprzyjemności, na które ją naraził. Proponuje zawarcie układu: kosztowności za noc wspólnie spędzoną.

Nóż 6.4

Ofiarami brutalnego zabójstwa padają młoda magnatka prasowa oraz jej służąca. Prokurator Thomas Krasny (Peter Coyote) podejrzewa męża ofiary, Jacka Forrestera (Jeff Bridges), wydawcę odziedziczonej przez nią gazety. Jack zwraca się o pomoc do doświadczonej w sprawach kryminalnych prawniczki Teddy Barnes (Glenn Close). Ta jednak jest coraz bardziej zauroczona swym klientem i mimo, że na jaw wychodzą coraz to nowe dowody, jest przekonana o jego niewinności.

Zabójczy widok 7.0

Akcja Zabójczego widoku rozpoczyna się w arktycznej Rosji i obfituje w mrożące krew w żyłach pościgi na skuterach śnieżnych, nartach i szaleńcze loty helikopterów. Bond jest ratowany przez piękną agentkę Tajnych Służb Kimberley Jones (Mary Stavin), która pojawia się jakby wprost spod lodu. Następnie przenosimy się do Paryża, gdzie May Day dokonuje spektakularnego wyczynu skacząc ze spadochronem z Wieży Eiffle'a, scena finałowa natomiast rozgrywa się na szczycie słynnego mostu Golden Gate w San Francisco i stanowi prawdziwie "Zabójczy widok".


Rambo II 7.1

John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny wietnamskiej, odsiaduje wyrok. Jego dawny dowódca pomaga mu odzyskać wolność. Rambo ma wykonać dawną misję, której celem jest uwolnienie amerykańskich jeńców nadal znajdujących się w Wietnamie. Wspiera go piękna wietnamska przewodniczka. Kiedy dziewczyna ginie, zadanie nabiera dla Rambo osobistego wymiaru. Komandos musi się też zmierzyć ze skorumpowanymi amerykańskimi politykami...

Komando 6.9

John Matrix (Arnold Schwarzenegger) należał do specjalnego oddziału komandosów. Teraz jest już na zasłużonej emeryturze. Zmienił tożsamość i żyje w leśnej głuszy ze swoją córką, Jenny. Jednak starzy wrogowie nie dają za wygraną. Potrzebują Matrixa do wykonania jeszcze jednego zadania. Aby go do tego zmusić porywają Jenny jako zakładniczkę. Furia byłego komandosa sięga szczytu, staje się jednoosobową armią, nikt i nic nie może go powstrzymać.

Dzikie gęsi II

John Haddad zostaje wynajęty przez komercyjną stację telewizyjną z zadaniem wykradzenia Rudolfa Hessa z zachodnioberlińskiego więzienia. Mocodawcy Haddada mają wielką nadzieję, iż skłonią Hessa do wyjawienia przed kamerami owianego swoistą legendą sekretu tajnych rokowań brytyjsko-niemieckich z czasów II wojny światowej.

Trop 7.2

Sześć zaproszonych osób stawia się we wielkim domu na wzgórzu. Właściciel rezydencji, Pan Boddy, odpowiedzialny za zaproszenie gości, daje każdemu narzędzia zbrodni typu: nóż, sznur, rewolwer. Po chwili gasi światło... gdy jeden z gości je zapala Pan Boddy jest już martwy. Ktoś go zabił, ale kto? Film zawiera trzy różne zakończenia.

Ucieczka w noc 6.7

Mężczyzna spotyka dziewczynę mającą ścisłe powiązania z przestępczym światem Los Angeles. Ta znajomość przynosi mu w konsekwencji sporo kłopotów. Jego, nowa czarująca przyjaciółka ma wielu wrogów. Oboje muszą dołożyć wielu starań, by wyjść cało z opresji...

Żyć i umrzeć w Los Angeles 6.9

Agent Federalny Richard Chance ma porachunki do wyrównania. Zawsze grał zgodnie z zasadami. Teraz jednak musi wkroczyć do świata, w którym rządzi szantaż, postępować wbrew rozkazom, pędzić pod prąd po zatłoczonej autostradzie a wszystko to, by schwytać groźnego przestępcę. Stawka rośnie, a Chance obsesyjnie pragnie zemsty...

Remo: Nieuzbrojony i niebezpieczny 7.0

W czasie nocnego patrolu w nowojorskim porcie policjant Ed Makin widzi jak dwóch zbirów ściga samotnego włóczęgę. Kiedy interweniuje okazuje się, że cała trójka to zgodnie ze sobą współpracujące bandziory. Policjantowi udaje się jednak ich pokonać, ale gdy chce przez radio w swoim samochodzie złożyć meldunek, zostaje wepchnięty do wody przez opancerzoną furgonetkę. Policjant budzi się w szpitalu i tam okazuje się, że ma nową twarz, nowe odciski palców i nowe nazwisko. Nazywa się teraz Remo Williamsem i w ten dziwny sposób został przyjęty do tajemniczej organizacji dbającej o przestrzeganie prawa w USA. Organizacja odpowiada wyłącznie przed prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zanim jednak wykona pierwsze zadanie, musi odbyć przeszkolenie u Chiuna, koreańskiego mistrza sztuki walki.

Słowa kluczowe