Western 2001

Przedstawiamy listę 14 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

But Manitou 6.9

Abahachi, wódz Apaczów i jego wielki przyjaciel Ranger utrzymują porządek na Dzikim Zachodzie. Pewnego dnia Abahachi musi poprosić Szoszonów o kredyt na kupno nowego saloonu dla swojego plemienia. Santa Maria, który ma sprzedać saloon, zdradza Abahachiego, kradnie pieniądze i ucieka. Wkrótce Szoszoni zgłaszają się po odbiór długu. Wódz Apaczów musi szybko zorganizować gotówkę. Na szczęście on, jego brat bliźniak Winnetouch, piękna tancerka Uschi oraz Grek Dimitri, mają mapę, która prowadzi do wielkiego skarbu.

Bandyci 7.0

Opuścili Liberty w stanie Missouri jako młodzi chłopcy. Cztery lata później, po ciężkich przeżyciach, już jako zaprawieni w bojach, doświadczeni żołnierze wojny secesyjnej wracają do rodzinnych domów. Wszystko czego pragną, to powrócić do poprzedniego życia - uprawiać rolę i dbać o swe rodziny. Niestety, radość z powrotu do domu trwa krótko. Jesse i Frank James, bracia Cole i Bob Younger oraz ich wierny towarzysz Komancz Tom wracają po to, by odkryć, że w Liberty źle się dzieje. Potężna firma kolejowa, na czele której stoi wpływowy i skorumpowany Thaddeus Rains, zmusza farmerów, aby sprzedawali jej swoje ziemie za grosze. Grupka byłych żołnierzy łączy się, by odzyskać to, co prawnie do nich należy. Tak powstaje gang Jamesa-Youngera. Początkowo niedoceniana przed przeciwników banda Jamesa-Youngera okazuje się być 'wzorcowym gangiem wyjętych spod prawa'. Pustoszą linie kolejowe dowożące materiały do budowy, niszczą gotowe tory i obrabiają banki, w których spółka przechowuje pieniądze. Dzieląc się łupem z sąsiadami banici zyskują sobie ich przychylność i szacunek. Lecz żądza zemsty odciąga Jesse od jego prawdziwej miłości, miejscowej piękności Zee Mimms, a jego rosnąca sława sieje ziarno niezgody pomiędzy członkami gangu. Konflikty te mogą okazać się równie niebezpieczne co główny wróg, czyli depczący im po piętach stróż prawa Allan Pinkerton.

Strażnicy Teksasu 6.5

Rok 1875. bezwzględny John King Fisher grasuje ze swoją bandą w Teksasie. Mieszkańcy szukają pomocy. Weteran wojny secesyjnej Leander McNelly staje na czele nowo utworzonego oddziału Strażników Teksasu.


Proch i pył 6.8

Na początku XX wieku w Ameryce dwóch braci zakochuje się w tej samej kobiecie. Lilith wybiera młodszego z braci - Elijaha. Rozgoryczony Luke jedzie w samotną podróż do Europy. Demony prowadzą go do Macedonii, gdzie staje się bezwzględnym najemnikiem. Jednak jego spojrzenie na świat zmieni się, kiedy uratuje mu życie ciężarna kobieta, Neda.

Cena za życie 6.5

Umiera przyjaciel Rafe'a. Mężczyzna przysięga mu, że zaopiekuje się jego żoną Anne i córką. Aby dotrzymać słowa, przenosi się na ranczo w Wyoming, gdzie czuwa nad bezpieczeństwem obu kobiet i dba o gospodarstwo. Anne nie ufa swojemu opiekunowi, a nawet podejrzewa go o nieuczciwe zamiary.

Strażnik z więzienia Red Rock 4.0

Rok 1910. Były przestępca John jest naczelnikiem więzienia w Arizonie. Do zakładu trafia skazany na dożywocie jego były wspólnik, morderca Michael. Przestępca próbuje wykorzystać znajomość i z kilkoma więźniami ucieka z zakładu karnego. John organizuje obławę.

Ogniste rodeo 6.0

Eukaliptus 10.0

"Eukaliptus" opowiada historię wyjątkowo wrażliwego rewolwerowca - Sonego (Leszek Zdybał), który cieszy się ogromnym powodzeniem u kobiet, zwłaszcza tych zepsutych. Sony jest postacią - legendą. W Rio Bravo krążą na jego temat przeróżne opowieści, jedne prawdziwe, inne prawie prawdziwe. Wszystkie stanowią część mrocznej tajemnicy. Nikt tak naprawdę nie wie, kim jest Sony, co zawiera jego czarna walizka i czym jest ów magiczny Eukaliptus, który budzi tyle emocji w mieszkańcach Rio Bravo.

Słowa kluczowe