Fantasy 1990

Przedstawiamy listę 8 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Fantasy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Kroniki Narnii: Srebrne krzesło 9.0

Eustachy - kuzyn Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra powrca do Narni, zabierając ze sobą koleżankę ze szkoły. Czeka ich trudne zadanie; muszą bowiem odszukać zaginionego syna króla Kaspiana, Riliana.

Miasteczko Twin Peaks 8.2

W Twin Peaks zostaje odnalezione ciało uczennicy - Laury Palmer. Do miasteczka przyjeżdża agent federalny Dale Cooper i rozpoczyna śledztwo.


Powrót Arabeli 8.0

Arabela i Petr są szczęśliwym małżeństwem, właśnie spodziewają się dziecka. Honzik i Marzenka są na studiach, związanych tematycznie z bajkami. Aby zdać pomyślnie egzamin, chcą przyprowadzić do profesora jakąś bajkową postać. Muszą się więc dostać do kraju bajki, gdzie byli już jako dzieci. Przeżywają tam wiele ciekawych przygód. W filmie pojawia się także Rumburak, który za wszelką cenę chce zostać królem bajek. Musi zatem „unieszkodliwić” męża Xeni - starszej córki króla , by pojąć ją za żonę. Chce także wyrównać porachunku z Arabelą, sprawiając, że zamiast dwóch małych bobasków, rodzi dwóch dziadków.

Świnka

Specjalista od transplantacji, William Holding, ma prawie wszystko: sławę wybitnego naukowca, pieniądze, atrakcyjną powierzchowność i śliczną narzeczoną. Tymczasem jego zastępca, karierowicz Frank O'Hara, i chirurg sadysta, Hans Weisenstein - zawiązują przeciw niemu spisek. Posługując się opracowanymi przezeń metodami, przeszczepiają jego przysadkę mózgową świni. Biedna, genialna świnia - unikając uboju w rzeźni i innych prześladowań musi znaleźć sposób, by przyoblec się w ludzkie ciało.

Słowa kluczowe