Pod skórą 2013/I

Under the Skin

Wyglądająca jak piękna kobieta kosmitka uwodzi mężczyzn, kusząc ich spędzeniem nocy w jej ramionach. Zamiast tego zostają uwięzieni w nieznanym płynie, który rozpuszcza ich ciała. Z czasem Laura zaczyna odczuwać ludzkie uczucia, co jest początkiem jej końca.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Paul Brannigan
jako Andrew
Kryštof Hádek
jako Pływak
Jessica Mance
jako Obcy
Scott Dymond
jako Zdenerwowany człowiek
Michael Moreland
jako Cichy człowiek
Jeremy McWilliams
jako Zły człowiek

Fabuła

Wyglądająca jak piękna kobieta kosmitka uwodzi mężczyzn, kusząc ich spędzeniem nocy w jej ramionach. Zamiast tego zostają uwięzieni w nieznanym płynie, który rozpuszcza ich ciała. Z czasem Laura zaczyna odczuwać ludzkie uczucia, co jest początkiem jej końca. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
obcy, gwałt, kobieca nagość, męska nagość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2014-05 (kino), 2013-08-29 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Film4
FilmNation Entertainment
JW Films zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA, Szwajcaria
Czas trwania
108 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Powieściopisarz i scenarzysta Alexander Stuart (Strefa wojny) napisał trzy pierwsze zarysy scenariusza. zobacz więcej

Komentarze 17

LakiLou 2019-05-17 9

Coś czuję w kościach, że ten film pozostanie w mojej pamięci na długi i to za sprawą kilku rzeczy. Po pierwsze aspekt techniczny. Ten film prezentuje się pięknie i jest po prostu bardzo dobrze nakręcony. Po drugie muzyka. Jest ona dość niepokojąca i dodaje temu filmowi ciekawego klimatu. Ogólnie rzecz biorąc jest to dość klimatyczna produkcja. Po trzecie fabuła, która może i nie jest jakaś rewelacyjna, no ale zamiast tego jest dość tajemnicza i pozwala na wiele interpretacji. Po czwarte sposób kręcenia niektórych scen. Uważam, że decyzja o tym, żeby nagrywać ludzi, którzy nie wiedzą o tym, że kręcony jest film był bardzo dobrą decyzją, bo dodaje to pewnego smaczku temu filmowi. No i po piąte, a zarazem najważniejsze Scarlett Johansson. Miała dość ciężką rolę do zagrania, ale spisała się wręcz rewelacyjnie i do tego jeszcze przecudownie się prezentowała <3 Zresztą co ja będę się rozpisywał wystarczy, że stwierdzę, iż na długo nie zapomnę jej występu w tym filmie ;)

Spiff 2018-04-22 6

Fajny i hipnotyzujący film ze świetną Scarlett, która poza swoim aktorstwem raczy oko bardziej niż kiedykolwiek ;-)
Wydaje się ciężki w odbiorze, ale na końcu pozostaje… przerost formy nad treścią. Banał w ładnej oprawie, ale zdecydowanie warto obejrzeć! Choć zdecydowanie nie dla każdego – powolny, minimalistyczny, surowy / z małą ilością dialogów.

ManFromTheBoat 2017-05-26 8

Scottish succubus

Justyna007 2016-07-12 1

[1/10] Nie dałam rady przebrnąć przez początek filmu!

miotacz_onucowy 2015-07-19 9

Inny rodzaj fantastyki – Mocno zaniżona na portalu ocena.
Jeśli ktoś nastawia się na laserowe strzelani i szaleńcze wyścigi statków kosmicznych to powinien sobie ten film odpuścić. Chciałbym powiedzieć, że idzie on w kierunku K-Paxa ale to też nie byłaby prawda. Pod skórą jest fantastyką odmienną od innych filmów tego gatunku. Od początku towarzyszy nam tajemnica, która ma dobrą sprawę nie zostaje do końca wyjaśniona. Dziwna i zarazem efektownie pokazana jest czarna (jak się domyślam) gigantyczna hala, która może pojawić się w dowolnym pustym domu gdzie zwabiane są ofiary.
Myślałem, że w kinie S-F pokazano już wszystko. Myliłem się.

Współtworzą