Ryś 2007

Prezes Klubu Sportowego Tęcza sprawnie radzi sobie z przemianami ustrojowymi w kraju. Widocznie dla ludzi takich jak on miejsce znajdzie się w każdej rzeczywistości. Znany z Misia Ryszard Ochódzki tym razem został biznesmenem.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 22 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Stanisław Tym
jako Ryszard Ochódzki
Krzysztof Globisz
jako Ksiądz Puter
Janusz Rewiński
jako Koziczek, dyrektor banku
Joanna Szczepkowska
jako "Chirurka"
Zofia Merle
jako Maria Wafel, sekretarka Ochódzkiego
Krzysztof Kowalewski
jako Kpt. Zygmunt Molibden, komendant policji w Suwałkach
Lidia Jeziorska-Bruske
jako Pupa, sprzątaczka w klubie "Tęcza"
Zbigniew Filary
jako Polityk A
Adam Dzieciniak
jako Wicepremier
Emanuel Kraus
jako Polityk D
Katarzyna Sadowska
jako Lucy, "znajoma" Ochódzkiego

Fabuła

Prezes Klubu Sportowego Tęcza sprawnie radzi sobie z przemianami ustrojowymi w kraju. Widocznie dla ludzi takich jak on miejsce znajdzie się w każdej rzeczywistości. Znany z Misia Ryszard Ochódzki tym razem został biznesmenem. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
sen, ucieczka, przemowa, ksiądz zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-02-09 (kino)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Miś 2 (Polska) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
143 minut

Recenzje

Miało być śmiesznie i kultowo, wyszło nudno i za długo... 4
  • 2007-02-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

NIE, NIE, NIE!! "Miś" jest kultowy, "Rys" żadną siłą nie jest i chyba jeszcze długo nie będzie! Flm po prostu jest nudny! Owszem, jest parę śmiesznych gagów, ale w powodzi "śmiesznych" scenek i "błyskotliwych" dialogów ciężko się z nich śmiać. Po jakimś czasie przestałem czekać z nadzieją, że "zaraz się zacznie" i co jakiś czas zerkałem na zegarek...

To może choć udana krytyka naszych czasów się znajdzie? Niby jest, ale to co widzimy w wiadomościach jest czasami dużo bardziej absurdalne od tego co widzimy w filmie i jakoś ciężko sie śmiać. To może film przynajmniej jest krótki?!?! Oj nie! Film jest stanowczo za długi - o jakieś 50 minut!! Naprawdę ciężko wysiedzieć, co jest winą słabego i mało spójnego scenariusza. I nawet sam Prezes Rysiek jakiś zagubiony biega po ekranie i nie bardzo wie co sie dzieje.

No cóż, poczekam jeszcze trochę na jakąś naprawdę ŚMIESZNĄ polską komedię. Taką, która nic nie obiecuje i miło zaskakuje. Marzy mi się drugi "Kiler" czy "Va Bank" (o "Misiu" nawet nie marzę... :/). Z fajnym scenariuszem, z rolami zagranymi przez aktorów z polotem i uczuciem spełnienia na koniec. "Ryś" mnie osobiście zawiódł i oszukał. Miało być sympatycznie, śmiesznie i z puszczaniem oczka do widza, a wyszła niestrawna klucha. Ale kto wie. Może za kilkadziesiąt lat i "Ryś" dostanie status filmu kultowego i będę go kiedyś oglądał w TV, z rozrzewnieniem wspominając stare czasy...

Jak dla mnie 4/10 (plusy za ładne zdjęcia, panią Zofię Merle i pana Marka Konrada i za sympatię do pana Stanisława Tyma..)

1 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Molibden i jego żony — Widzom filmu Sylwestra Chęcińskiego „Rozmowy kontrolowane” zapadła w pamięć scena, w której pułkownik SB, Zygmunt Molibden (Krzysztof Kowalewski), przyłapuje Misia (Stanisław Tym) w łóżku ze swoją osobistą małżonką. Mimo upływu lat, czar prezesa o gorącej krwi nie osłabł. Przedstawiciel władzy, teraz nadinspektor policji znów zastanie Ochódzkiego na igraszkach... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 17

Avatar square 200x200

modelka 2012-07-25 4

To juz nie to samo – Kolejny raz przekonujemy sie ze po latach nie da sie zrobic kontynuacji jakiegos filmu. Lepiej wziac sie za przerobke, niz za nowa czesc. Bo do przerobki wiadomo kazdy bedzie sie czepiac ze to nie to samo, ale o to chodzi. A tu nie widze powiazania. te same twarze (lekko postarzaly sie) i co wiecej, nic. Klapa.

Jana 2009-12-21 4

chybiona kontynuacja! – O ile "Miś" był filmem rewelacyjnym, jego kontynuacja pod postacią "Rysia" – beznadziejna!
Absurdy są po prostu beznadziejne, a poczucie humoru pana Tyma malo śmieszne. Ten sam człowiek robił, a jednak to nie to co dwadzieścia parę lat temu!!!

Zobacz wszystkie 4 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Jankes Jana 2009-12-21 3

Beznadzieja, to szczerze powiedziawszy chyba jeszcze za dużo jak na ten syf. To porównanie z "Misiem" zupełnie nie pojmuje na czym ma polegać. Ten "gniot" nie powinien był zostać nawet nakręcony. NIE POLECAM!!!

Czechu Jana 2009-12-21 5

Dokładnie świetnych filmów nie powinno się rujnować beznadziejnymi kontynuacjami na które nie ma się pomysłu tak samo było z próbą powtórzenia serialu Alternatywy 4, nie ma sensu to były inne czasy i tego już się nie powtórzy.

Jana Jana 2009-12-21 4

> Jankes o 2009-12-21 16:46 napisał:
> Beznadzieja, to szczerze powiedziawszy chyba jeszcze za dużo jak na ten syf. To
>porównanie z "Misiem" zupełnie nie pojmuje na czym ma polegać. Ten "gniot" nie
> powinien był zostać nawet nakręcony. NIE POLECAM!!!

"Ryś" to niby "Miś" ćwierć wieku później! Ten sam reżyser, scenarzysta, postacie ileś lat starsze – tylko, że pomysłu na ciekawy scenariusz brak, humor już nie ten, a dialogi raczej mało błyskotliwe:)! A rekwizyty i upodobania – żenada!

Jana Jana 2009-12-21 4

> Czechu o 2009-12-21 17:07 napisał:
> Dokładnie świetnych filmów nie powinno się rujnować beznadziejnymi kontynuacjami
> na które nie ma się pomysłu tak samo było z próbą powtórzenia serialu
> Alternatywy 4, nie ma sensu to były inne czasy i tego już się nie powtórzy.

No ale niestety, niektórzy próbują to czynić czepiając się strzępków pomyslów jak pijany płotu… i wychodzi to co wyszło:)!

twenty 2009-07-17 1

Kompromitacja – Tym chciał zarobić kasę na kultowości Misia i nakrecił gniota, a póżniej udawał że niby to nie ma nic wspólnego z Miśiem.

Solarie twenty 2009-07-17 2

Beznadziejny film. Wynudziłam się na nim niezmiernie.

Kaziunejkos 2009-07-17 2

2/10 – Film miał być Misiem na nasze czasy, a wyszedł film na poziomie JOB czy Dublerów.

marcutam 2007-03-17 1

Powiem krótko DNO! – Powiem krótko DNO!

Współtworzą