Midsommar. W biały dzień 2019/I

Midsommar

Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża do siebie Dani i Christiana, którzy ostatnio nie mogli się porozumieć.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 64 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Florence Pugh
jako Dani
Jack Reynor
jako Christian
Vilhelm Blomgren
jako Pelle
Will Poulter
jako Mark
Ellora Torchia
jako Connie
Archie Madekwe
jako Simon
Henrik Norlén
jako Ulf
Gunnel Fred
jako Siv
Isabelle Grill
jako Maja

Fabuła

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Jednak to, co z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy niezachodzącego słońca, z czasem przybiera nieoczekiwany, przerażający obrót. Lokalni mieszkańcy zapraszają amerykańskich gości do udziału w niepokojących rytuałach. W sielskiej scenerii rozpoczyna się dziewięciodniowy festiwal coraz dziwniejszych obrzędów, których rezultat zadecyduje o życiu i śmierci biorących w nich udział. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Horror
Słowa kluczowe
krew, izolacja, przemoc, kremacja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2019-07-05 (kino), 2019-06-24 (świat)
Dystrybutor
Gutek Film
Wytwórnia
B-Reel Films
Square Peg
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
147 minut
Budżet
9 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 5 wiadomości

Recenzje

Letni trip i ballada o niewinnej urodzie, ale z twarzą potrafiącą zmieniać bardzo często mimikę. Takim świetnym i niezdyscyplinowanym szaleństwem, z wyobraźnią, która nie mieści się w żadnym gatunkowym opakowaniu, jest Midsommar. biały dzień. To kino immanentne, obłędnie doskonałe w swoim... pokaż więcej

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 5 sierpnia do 6 października 2018 roku. zobacz więcej

Komentarze 6

i_darek1x 6

Interesujący i zaskakujący scenariusz ,coś innego oryginalnego. Zaczyna się prawie sielankowo ,nie licząc rodzinnego incydentu . Towarzystwo to nic innego jak sekta która ma własny plan ,który realizuje bez względu na wszystko … Ogólnie dobrze się ogląda . Może lekko zniechęcać do podróżowania w kierunku Skandynawii ;)

ArucardPL 5

Mega rozczarowanie. Wszystko co miało straszyć/szokować było bardziej komiczne i sprawiało wrażenie wyjętego z jakiejś absurdalnej komedii. Np. scena na skale przywodzi na myśl komedie w stylu Monthy Pythona. Scena seksu to już kompletna głupota rodem z amerykańskich komedii dla nastolatków. Bo twórcy Hereditary spodziewałem się dużo, dużo więcej a dostałem jedynie ładnie wyglądający festiwal głupoty.

@ArucardPL Przecież to właśnie tak miało wyglądać. Od pierwszych minut było wiadomo, że film nie będzie na poważnie. Momentami się dłużył, ale groteskowe sceny np. właśnie seksu i babci, która "pomagała", albo losowania lotto ;D wszystko wynagradzają. Jak dla mnie 7,5. To jest film w stylu "Wrota do piekieł". Też niby miało być na poważnie, a wyszła taka czarna komedia.

@rolnik_postepowy Najwyraźniej nie załapałem :( Zwłaszcza, że po Hereditary spodziewałem się, że będzie raczej poważnie (nie wspominając już że początkowe (wyjątkowo klimatyczne) 15 minut samego filmu nastawiło mnie na co najmniej nie lekkie przeżycie). Z kolei zwiastuny nastawiły mnie na jakiś festiwal szaleństwa, że to będzie taki "bad trip" który przeora mi psychikę jak w zeszłym roku "Climax". Nic nie nastawiło mnie natomiast na czarną komedię, być może dlatego tak bardzo się od tego filmu odbiłem. Może też oczekiwania + wczesne recenzje nastawiły mnie na jakieś arcydzieło. Może jeśli będę miał okazję obejrzeć jeszcze raz, z innym nastawieniem, to mój obiór się zmieni.

PoppinTom 5

Ładne zdjęcia, byłem ciekaw jak wytłumaczą obłęd z trailera…jeb przycisk "LSD". Przewidywalny i ukazuje grupkę idiotów z taniego horroru.. z ekstra krokami.

Sieloo 7

Artystycznie rozbuchany, oryginalny, pięknie zrealizowany, ale też fabularnie ograniczony i przemetaforyzowany.

Współtworzą