Filmy sala operacyjna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sala operacyjna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych i pokoi, w których odbywają się specjalistyczne konsultacje medyczne? Na oddziale chirurgicznym popatrujemy codzienną pracę lekarzy: panującą między nimi hierarchię, konieczność podejmowania ważnych decyzji, borykanie się z ekonomicznymi problemami. Choć zwykle posługują się niezrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika językiem, jest też miejsce na drobne żarciki czy środowiskowe anegdoty. W ich pracy, pomimo zdobytej wiedzy i doświadczenia, również zdarzają się momenty zaskakujące...
W szpitalu San Antonio pracuje wielu lekarzy, którzy mają za sobą odbyte misje militarne na Bliskim Wschodzie. Doświadczeni ratowaniem życia żołnierzy walczą o zdrowie swoich pacjentów do ostatniego momentu. Niestety, często w tym zadaniu przeszkadza im biurokratyczna machina.

Bez skazy

7,7
Umiejscowiony w ekscentrycznym Miami, Bez skazy odkrywa kulisy pełnego sekretów życia dwóch przystojnych chirurgów plastycznych, którzy każdego z pacjentów goszczą w swojej klinice zwrotem - "Powiedz mi, czego w sobie nie lubisz".


Dalsze losy bohaterów znanych z serialu "Szpital na peryferiach". Po dwudziestu latach wiele się zmieniło - dzieci podorastały, powstały nowe związki i przyjaźnie, inne niestety nie przetrwały... Lekarze z niewielkiego szpitala borykają się nadal z wieloma problemami zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
W niewielkim szpitalu z pozoru życie upływa powoli i spokojnie. "Nagłych przypadków" jest stosunkowo mało... Jednak życie pracujących tu lekarzy obfituje w wydarzenia. Ich losy splatają się nie tylko w sferze zawodowej...
Serial Daleko od noszy to satyryczna opowieść o losach typowego miejskiego szpitala w Polsce. W murach tej placówki odbywają się rzeczy niezwykłe, straszne i śmieszne. Niezawodna kadra medyczna pod czujnym okiem ordynatora Łubicza dokonuje karkołomnych wyczynów, które widzowi wydają się niewiarygodne – ale tylko do chwili, kiedy naprawdę zetknie się ze służbą zdrowia…
Serial medyczny opowiadający o pracy i prywatnym życiu chirurgów z fikcyjnego szpitala Chelsea General Hospital w Portland. W każdy poniedziałek lekarze biorą udział w cotygodniowych spotkaniach, by omówić swoje medyczne osiągnięcia i błędy popełnione w opiece nad pacjentami. Zebraniom przewodniczy sarkastyczny dr Harding Hooten, który poddaje pracę swojego zespołu ostrej ocenie.
Harold Pelham (Roger Moore) z obłędem w oczach jedzie z zawrotną prędkością swoim samochodem. Traci panowanie nad kierownicą i ulega poważnemu wypadkowi. Gdy na stole operacyjnym wybudza się ze śmierci klinicznej, na ekranie monitora pojawiają się dwie krzywe ukazujące bicie dwóch serc. Szybko powraca do formy i po wyjściu ze szpitala odkrywa dziwne rzeczy. Dowiaduje się, że ma romans, podczas gdy w rzeczywistości nie przepada za seksem, że popiera fuzję firm, której był zagorzałym przeciwnikiem, a przyjaciele i znajomi twierdzą, że widzieli go w miejscach, w których nigdy go nie było. W okolicy domu Pelhama zaczyna pojawiać się tajemniczy srebrny samochód. Czy bohater ma sobowtóra, czy też wpadł w okowy szaleństwa?
Policjant z San Francisco, Frank Connor (Andy Garcia), surowy stróż prawa i porządku, poszukuje dawcy szpiku kostnego dla swego syna, Matta (Joseph Cross), chorego na białaczkę. Aktualnie jedynym odpowiednim kandydatem na dawcę okazuje się Peter McCabe (Michael Keaton), groźny kryminalista, odsiadujący dożywotni wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze. McCabe, znalazłszy się w szpitalu, w którym ma być od niego pobrany szpik dla Matta, jeszcze przed operacją przeszczepu, ucieka. Frank rusza za nim w pościg. W innej sytuacji nie zawahałby się przed zastrzeleniem McCabe'a, teraz jednak musi - zwodząc swoich przełożonych - za wszelką cenę utrzymać go przy życiu, bowiem jeśli McCabe zginie, jego szpik kostny stanie się bezużyteczny, a to będzie oznaczać wyrok śmierci dla Matta...
Serial komediowy opowiadający o perypetiach zespołu lekarzy i pielęgniarek w jednym z podwarszawskich szpitali. Pracownikami zarządza ordynator Łubicz, który często nie stroniąc od alkoholu, wprowadza wśród załogi spore zamieszanie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…