Filmy eksplozja, konduktor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje eksplozja, konduktor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Generał

7,5
Johnnie Gray (Buster Keaton), skromny maszynista, musi odzyskać porwaną przez wroga lokomotywę o nazwie "Generał", w której znajduje się jego ukochana.
Trwa właśnie wojna. Na małej stacji kolejowej Kostomlaty, gdzieś w Czechach, znudzeni kolejarze czekają na kolejne pociągi, które nierzadko się spóźniają. Aby czas szybciej płynął, opowiadają sobie o swoich miłosnych przygodach. Główny bohater, młody aspirant Milos ma problemy ze zdobyciem pierwszej dziewczyny. Stara się to jednak osiągnąć za wszelką cenę.

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.


Leo Castaneda (Antonio de la Torre) jest Hiszpanem, mieszka w Brukseli, gdzie jeździ metrem linii 6. Pewnego wieczoru przykuwa uwagę młodego człowieka na skraju peronu. Gorączkowe, pełne niepokoju oczy, znajoma twarz... Leo rozpoznaje swojego syna, gdy tragicznie znika na torach! Leo, który nie widział go od ponad dwóch lat, odkryje, że syn był zamieszany w krwawy napad. Będzie musiał zmierzyć się z brutalnymi przestępcami, aby spróbować zrozumieć powody jego śmierci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…