Dramat 1966

Przedstawiamy listę 297 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1966 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elza z afrykańskiego buszu 7.3

Joy Adamson i jej mąż strażnik, wychowują młodą lwicę Elzę. Kiedy Elza dorasta George Adamson postanawia nauczyć ją życia w jej naturalnym środowisku. [opis dystrybutora]

Czy Paryż płonie? 4.0

Film przedstawia odejście niemieckiej armii z Paryża w 1944 roku oraz zmagania różnych frakcji francuskiego ruchu oporu, aby odzyskać kontrolę w stolicy.

Faraon 7.1

Ekranizacja powieści Bolesława Prusa należy do największych przedsięwzięć polskiej kinematografii. Historyczny fresk z dziejów starożytnego Egiptu opowiada o losach młodego faraona – Ramzesa XIII. To opowieść o jego drodze do tronu, walce o władzę z kapłanem Herhorem i nieszczęśliwej miłości do Żydówki, Sary.


Persona 7.9

Opowieść o dwóch kobietach mieszkających w odosobnionym domku nad brzegiem morza. Znana aktorka Elizabeth Vogler uparcie milczy, by w ten sposób zdystansować się do świata i ludzi... Pielęgniarka, której zadaniem jest opieka nad Elizabeth, wręcz przeciwnie - wierząc w sympatie milczącej pacjentki opowiada jej o swoich najintymniejszych przeżyciach.

Powiększenie 7.5

Niezadowolony ze swego stylu życia, rozgoryczony i rozczarowany fotograf bezmyślnie włóczy się po Londynie lat 60., utrwalając na kliszy momenty z codziennego życia. Po wywołaniu filmu okazuje się, że nieświadomie uchwycił scenę morderstwa.

Waleczni przeciw rzymskim legionom 7.3

Wielki Król Dacji, Decebal (Amza Pellea) jest gotowy do ostatecznego poświęcenia w celu zachowania integralności swego ludu. Jego własny syn, Cotyso (Alexandru Herescu), przywiązuje się do boga Zamolxisa ku przerażeniu króla i jego córki Medy (Marie-José Nat). Armia rzymska kroczy w kierunku Dacji. Cesarz Domicjan chce przywłaszczyć sobie bogactwo tego zamożnego kraju. Wojska rzymskie pod wodzą Septimiusa Severusa (Pierre Brice) przekraczają Dunaj i atakują miasto Argivada.

Zakonnica 7.3

Francja XVIII wiek, młoda dziewczyna jest zmuszona, wbrew jej woli do przyjęcia świeceń zakonnych. Każda z trzech matek przełożonych traktuje ją w całkiem inny sposób, począwszy od macierzyńskiej troski, do sadystycznych prześladowań i wykorzystywania w lesbijskich praktykach.

Fahrenheit 451 7.3

Poznaj świat, w którym posiadanie książek jest przestępstwem.

Kto się boi Virginii Woolf? 8.1

George i Martha są podstarzałym małżeństwem. On jest profesorem na uniwersytecie, ona córką rektora. Kiedy po kolejnym wieczorze zakrapianym alkoholem, przychodzą do nich Nick, nowy nauczyciel i jego żona Honey, George i Martha rozpoczną swoją grę, w której nic nie będzie jasne i takie jak się wydaje. Ich głównym celem będzie jak najbardziej skompromitować współmałżonka.

Matnia 7.3

Wszystko się dzieje na samotnej wyspie. Z powodu niebezpiecznych porachunków miedzy gangami, dwóch gangsterów musi uciekać daleko od swych kolegów. Ukrywają się w starym, wielkim zamku. Terroryzują jego mieszkańców - obłąkanego mężczyznę i jego piękną żonę. Wynika z tego cała masa kłopotów dla obydwu stron.

Słowa kluczowe