Filmy 1911

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1911 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przygody barona Munchhausena 6.4

Historia dzieje się w XVIII wieku. Film rozpoczyna się od uroczystej kolacji arystokratów. Panowie i panie ubrani w jedwabie, jedząc obiad i pijąc, gawędzą z wielkim ożywieniem. Ruszają do sali balowej by zatańczyć, ale gospodarz, Barona Munchhausen, jest zbyt pijany by zatańczyć, może ledwie chodzić i przez służących zaprowadzony zostaje do łóżka. W sypialni znajduje się ogromne lustro i wkrótce, jak Munchhausen zapadnie w sen, to lustro staje się sceną jego koszmarnego snu. W tym śnie podróżuje do Egiptu, gdzie jest sterroryzowany przez faraona; widzi trójkę kobiet, które zamienią się w potworne zwierzęta; jest atakowany przez olbrzymie owady; widzi kobiety, ubrane w stylowe greckie kostiumy; walczy ze smokiem. Kiedy baron zobaczy słonia noszącego monokle, osiąga granicę wytrzymałość i rozbija lustro stolikiem nocnym...

L'Odissea

Adaptacja Odysei Homera, zrealizowana na konkurs filmowy ogłoszony przez Międzynarodową Wystawę w Turynie w 1911 r., z okazji 50. rocznicy zjednoczenia Włoch.


L'inferno

Aida

Jedna z pierwszych filmowych ekranizacji słynnej opery włoskiego kompozytora Giuseppe Verdi. Tytułowa Aida (Mary Fuller), córka króla etiopskiego, zostaje więźniem Egipcjan i niewolnicą Amneris (Nancy Avril) córki faraona. Zakochuje się w niej egipski wódz Radames (Marc McDermott), który po zwycięskiej kampanii przeciw Etiopii ma poślubić córkę faraona.

Słowa kluczowe