Filmy hipokryzja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hipokryzja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial opowiada o przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski całymi dniami siedzi ze swym synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo. Cały dom jest na głowie jego żony – Haliny – która jest pielęgniarką. Do tego dochodzi jeszcze babcia, która jest zapaloną fanką „Koziołka Matołka”.
Oficer armii amerykańskiej służący w Wietnamie otrzymuje zadanie zabicia zbuntowanego pułkownika sił specjalnych.
Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?


Dla Dereka Vinyarda nienawiść stała się sposobem na życie, prowadząc do coraz brutalniejszych czynów. Razem ze swoimi ludźmi terroryzuje mieszkańców dzielnicy, napadając na ich sklepy, bijąc a w końcu dopuszczając się morderstwa. Gdy trafia do więzienia, okazuje się, że tu nie jest już przywódcą, ale zwykłym mordercą. Opuszczając je po kilku latach czuje się już innym człowiekiem. Jednak na zewnątrz czekają na niego wierni "przyjaciele" i zafascynowany jego dawnymi ideami młodszy brat. Derek wie, że od przeszłości nie da się uciec tak po prostu, a czasem nie da się uciec wcale...
Tom Ludlow (Keanu Reeves) to policjant, który pracuje w wydziale, gdzie pierwszą zasadą postępowania jest, iż nie liczą się środki, lecz cel. Mając za sobą poparcie przełożonego (Forest Whitaker) oraz kolegów, Ludlow bardzo często działa na granicy prawa. Gdy ginie jego były partner, który negował jego sposoby pracy, Tom zaczyna być głównym podejrzanym. Nie może czuć się bezpiecznie, dlatego rozpoczyna własne śledztwo.
Jean-Etienne Fougerole (Christian Clavier) jest inteligentnym humanistą. Ożenił się z bogatą dziedziczką wielkich włości (Elsa Zylberstein). Fougerole promuje w debacie telewizyjnej swoją nową powieść „À bras ouverts”, w której m. in. zaprasza do swego domu osoby najbardziej potrzebujące. Jego przeciwnik nie może uwierzyć w to co on opowiada w swojej książce. Urażony słowami przeciwnika, Fougerole, przyjmuje wyzwanie, aby nie stracić twarzy. I już tego samego wieczoru, ktoś zadzwonił do drzwi jego pałacu. Przekonania Fougerole zostaną wystawione na próbę!
Dorchester, jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic w Bostonie nie zalicza się do miejsc odpowiednich na spacer. Wybrukowana ludzkim nieszczęściem, naznaczona historią rozbitych rodzin, złamanych serc i niespełnionych marzeń. Kiedy ginie czteroletnia dziewczynka, prywatni detektywi Patrick Kenzie i Angela Gennaro nie pragną zająć się jej odnalezieniem. Ale po usilnym naleganiu ciotki dziecka podejmują śledztwo, które wystawi na próbę wszystko co mają: ich przyjaźń, zdrowie psychiczne a nawet życie.
Akcja przenosi widza do roku 1964 na tereny katolickiej szkoły w Bronxie. Uczelnią zarządza surowa i wierna zasadom siostra Alojza (Meryl Streep). Jej przeciwieństwem jest uczący w szkole koszykówki, beztroski ojciec Flynn (Philip Seymour Hoffman). Z czasem niechęć Alojzy do Flynna narasta, zwłaszcza gdy dowiaduje się, że jeden z jej uczniów spotyka się z księdzem. Alojza oskarża Flynna o molestowanie seksualne.
Mieszkający na przedmieściach rodzice wychowują swoje pociechy na przyszłych absolwentów Harvardu i robią wszystko aby ochronić je przed złymi wpływami. Sami jednak, znudzeni utrzymywaniem ciągłej pozy, szukają ucieczki w ukradkowych pozamałżeńskich romansach i pornografii w Internecie.
Mroczne i brutalne wydarzenia z przeszłości życia Cassie (Carey Mulligan) sprawiają, że kobieta postanawia zemścić się na sprawcach tragedii.

Słowa kluczowe