Filmy zdrada, seks, zwłoki, narzeczona, choroba, pan młody, przemoc, oddział

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, seks, zwłoki, narzeczona, choroba, pan młody, przemoc, oddział. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gra o tron

8,5
7,3
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Wywodzący się z Hiszpanii kardynał Rodrigo Borgia był znakomitym politykiem i jednocześnie namiętnym mężczyzną oraz troskliwym ojcem. Gdy w 1492 roku został wybrany papieżem i przyjął imię Aleksandra VI postanowił uczynić swoje dzieci najpotężniejszymi ludźmi na Półwyspie Apenińskim. Serial koncentruje się na postaciach Cesarego, zdolnego polityka, pierwowzoru Księcia ze znanej rozprawy Macciavellego oraz pięknej córki Aleksandra, Lukrecji, która stała się narzędziem powiększania wpływów rodziny.


Camelot

6,3
Camelot to pełna walk na śmierć i życie, magii, wyrafinowanych intryg, namiętności, zdrad i miłości historia legendarnego Camelotu. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie śmierci króla Uthera. Czarodziej Merlin, by zapobiec mrocznym wizjom nadchodzącej przyszłości, odnajduje prawowitego, choć powszechnie nieznanego potomka królewskiego rodu – Arthura, któremu przekazuje tron. Jednak marząca o władzy ambitna córka zmarłego władcy – Morgana, nie cofnie się przed niczym by zdobyć tron. Rozpoczyna się czas próby i walki o władzę…
Hiszpania, drugi wiek przed naszą erą. Skromny pasterz Viriato wiedzie proste życie w niewielkiej wiosce. Wszystko się zmienia kiedy do Hiszpanii wkraczają wojska Imperium Rzymskiego pod wodzą pretora Galby. Virtario postanawia walczyć z najeźdźcami i zostaje przywódcą rebeliantów.
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…