Filmy szpital, walka, pierwsza wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, walka, pierwsza wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Półwysep Apeniński, rok 1918 r. Wojska włoskie cofają się przed austriacką ofensywą. 18-letni amerykański dziennikarz Ernest Hemingway (Chris O'Donnell) pracuje na linii frontu jako kierowca ambulansu. Jest bardzo odważny, niejednokrotnie ryzykuje swoim życiem, aby ratować innych. W końcu zostaje ranny i trafia do szpitala. Tam poznaje piękną ciemnowłosą pielęgniarkę, Agnes von Kurowsky (Sandra Bullock). Rozpoczyna się romans, który stanie się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści Hemingwaya.
Końcówka I wojny światowej. Manfred von Richthofen, znany po obu stronach frontu jako Czerwony Baron, to nie tylko as niemieckiego lotnictwa, ale i symbol oczekiwanej przez Niemców wiktorii. Jego imię wzbudza u przeciwników grozę i respekt, jednak i on będzie miał godnego siebie rywala - Roya Browna, pilota kanadyjskiej floty powietrznej.
Obdarzony regeneracyjnymi zdolnościami mutant przemierza kolejne lata szukając życiowego celu, zamiast tego odnajduje go wojsko.


Vera jest mądrą i śliczną dziewczyną. Jej marzeniem jest dostanie się na Oxford, ale ojciec wolałby ją wydać za mąż. Vera obraca się w towarzystwie swojego brata Edwarda i jego kolegi Victora, któremu dziewczyna się podoba. Jednak dopiero nowy kolega Edwarda - Roland, zwraca uwagę Very i z wzajemnością. Vera w końcu spełnia swoje marzenie i dostaje się na Oxford, ale wtedy wybucha I Wojna Światowa. Roland wyjeżdża walczyć we Francji, a Vera rezygnuje ze studiów by pomagać jako pielęgniarka.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…