X-Men Geneza: Wolverine 2009

X-Men Origins: Wolverine

Obdarzony regeneracyjnymi zdolnościami mutant przemierza kolejne lata szukając życiowego celu, zamiast tego odnajduje go wojsko.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Hugh Jackman
jako Logan / Wolverine
Liev Schreiber
jako Szablozębny / Victor Creed
Danny Huston
jako Płk. William Stryker
Will.i.am
jako John Wraith
Lynn Collins
jako Kayla Silverfox
Kevin Durand
jako Frederick J. Dukes / The Blob
Dominic Monaghan
jako Bolt / Chris Bradley
Taylor Kitsch
jako Gambit / Remy LeBeau
Daniel Henney
jako Agent Zero / David North
Ryan Reynolds
jako Deadpool / Wade Wilson
Troye Sivan
jako James Howlett
Michael-James Olsen
jako Młody Victor

Oto początek jednego z najbardziej znanych bohaterów Marcela. Logan mutant obdarzonym niezwykłymi zdolnościami samo regeneracji, od wielu lat błąka się po świecie i walczy w różnych wojnach szukając tylko swojego miejsca w świecie. Niestety gdy je znajduje upomina się o niego pułkownik William Stryker, chcący zrobić z niego idealną maszynę do zabijania. Obdarzony niezniszczalnym szkieletem i wymazaną pamięcią musi walczyć nie tylko z wojskiem ale i innymi mutantami, a ceną jest wolność. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Przygodowy, Dramat
Słowa kluczowe
robot, krew, helikopter, zemsta zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-04-30 (kino), 2009-04-29 (świat), 2009-10-15 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Twentieth Century Fox Film Corporation
Marvel Enterprises (współpraca produkcyjna)
Donners' Company zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Wolverine (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
107 minut
Budżet
150 000 000 USD
Wiadomości 45
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Artur Tojza użytkownik
  • 6

Jak narodzili się bohaterowie przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Wśród mutantów zamkniętych w klatkach znajdują się: Mortimer Toynbee (Toad), Sofia Mantega (Wind Dancer), Pietro Maximoff (Quiksilver, syn Magneta) i Sean Cassidy (Banshee). zobacz więcej

Wpadka

W scenie w kasynie, kiedy pierwszy raz pojawia się Gambit, widać, że ma on lekki zarost. Jednak już w kolejnym ujęciu, kiedy Gambit rozwala ścianę Wolverine'em, jest ogolony. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Charakterystyka postaci — Pierwszy film na podstawie komiksów –„X-men” – nakręcono w 2000 roku. W rolę Wolverine’a wcielił się nieznany wtedy jeszcze Hollywood Hugh Jackman. Film stał się przebojem i zdobył serca zarówno krytyki, jak i publiczności. ‘X-men 2” powstał w 2003, a „X-Men: Ostatni bastion”(„X-Men: The Last Stand”) w 2006 roku – oba cieszyły się niemniejszą popularnością, niż... zobacz więcej

Komentarze do filmu 33
ZIOM68 6

Muszę przyznać, iż coraz trudniej mi przychodzi ocenianie tych filmów na bazie i interpretacji komiksowej. Nie brakuje w tych filmach akcji i napięcia – natomiast efekty komputerowe uważam, że są na bardzo wysokim poziomie. Film posiada dość fajną fabułę – idzie się w miarę połapać, najgorzej są dla mnie sceny, gdzie wydawałoby się, że dany mutant już nie żyje z powodu tak licznych obrażeń a tu czary-mary i już żyje, trochę mnie to denerwuje ale tak niestety bywa w komiksach. Dlatego z pełnym szacunkiem pozdrawiam wszystkich fanów tego rodzaju i gatunku filmowego.

pajki_filmaniak 9

po prostu rewela polecam

matizbrave 6

Nope. Po ponownym obejrzeniu z przykrością muszę stwierdzić, że ten film to średniak. Poza tym ma zbyt dużo nieścisłości względem głównej serii. +1 za Jackmana.

Maciek_Przybyszewski 7

Całkiem, całkiem – Podobali mi się pierwsi X-meni, drudzy mniej, a trzeci tak sobie. Do Wolverina podszedłem z ostrożnością i miło zostałem zaskoczyłem. Naprawdę wciągający film, który mnie jako laikowi w dziedzinie marvelowskich bohaterów poukładał troszkę w głowie chronologię wydarzeń i kto kim kogo i dlaczego.

Trikster 5

Tylko czy aż 5? – Spodziewałem się czegoś w stylu x-men, a dostałem ckliwą historię. Jakiż on biedny, jak go los strasznie potraktował. Ok, ale po kiego grzyba większość filmu ma być własnie taka? Czekałem na efekty, na zróżnicowane moce mutantów, a to bardziej film dokumentalny przypominało. Hugh – n/c. Za to Ryan Reynolds zupełnie na plus. Teraz się zastanawiam, czy piątka to nie zbyt dużo. Dobra chcieli urealnić całą historię, ale zrobili kichę. Poprzednie x-meny też były urealnione, ale jak zrobione! Nie wiem, może to taka mania robienia czegoś bardziej rzeczywistym na wzór Batmana? Niedoczekanie. Z pierwszej klasy szkoły podstawowej nawet Einstein nie szedł od razu do liceum.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
arksi
1333 pkt.
2
jacks
385 pkt.
3
Sweet_Foxy
360 pkt.
4
Bluejohn_26
130 pkt.
5
Perfik
100 pkt.
6
kaskader
94 pkt.
7
alienK
91 pkt.
8
Vermin
75 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…